Aparat redresujący na łokieć MS-L-01

Aparat redresujący na łokieć MS-L-01

MS-L-01
Dostępny na zamówienie
595,00 zł
Brutto
ROZMIAR

 

Łokieć jest stawem zawiasowym, w którym zachodzi ruch zgięcia i wyprostu. Niestety, bardzo źle znosi urazy, dlatego wszelakie dolegliwości bólowe bądź jego unieruchomienie prowadzą do ograniczenia możliwości wyprostu łokcia, co nazywamy przykurczem zgięciowym lub tzw. sztywnym łokciem. Z przykurczem zgięciowym mamy do czynienia, gdy ograniczenie wyprostu wynosi więcej niż 30 stopni. Istnieje wiele przyczyn, które mogą powodować ograniczenie ruchomości łokcia. Do najważniejszych zaliczamy urazy ortopedyczne, ale także uszkodzenie ścięgien bicepsa, zmiany zwyrodnieniowe czy problemy neurologiczne. W zapobieganiu przykurczom zgięciowym łokcia bardzo dobrze radzi sobie fizjoterapia i specjalne metody rehabilitacyjne. Doskonałym uzupełnieniem terapii będzie nasz aparat redresujący staw łokciowy MS-L-01.

MS-L-01 aparat na łokieć

Orteza na łokieć MS-L-01 to zaawansowane rozwiązanie ortopedyczne, zapewniające płynną redresję stawu i pozwalające na przedłużenie efektów rehabilitacji.
Orteza kończyny górnej MS-L-01 została wykonana z anatomicznie wyprofilowanej lekkiej płyty z tworzywa sztucznego i specjalnego mechanizmu redresującego.
Mechanizm ten składa się z korpusu oraz dwóch śrub zamocowanych do elementu z płyty. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możemy płynnie zwiększać kąt między ramieniem a przedramieniem użytkownika w zależności od potrzeb terapeutycznych. Po ustawieniu pożądanego kąta rozwarcia, wystarczy zabezpieczyć śrubę specjalnymi nakrętkami, które zapobiegają niekontrolowanej zmianie ustawienia ortezy.

MS-L-01 orteza łokcia

Takie rozwiązanie i innowacyjna konstrukcja ortezy MS-L-01 pozwala na systematyczne zwiększanie osiąganego kąta wyprostu w stawie łokciowym i skuteczne zapobieganie przykurczom zgięciowym.

Element sztywny ortezy został pokryty przyjaznym dla skóry i wodoodpornym surowcem termoformowanym Active3D™.

surowiec ACTIVE 3D

Active3D™ to termoformowany surowiec wykonany ze specjalnego spienionego materiału o strukturze zamknięto-komórkowej. Materiał ten doskonale odciąża od ciała takie elementy, jak szyny, stalki i fiszbiny ortopedyczne, jest wodoodporny, nie wchłania potu i jest bardzo łatwy w czyszczeniu. Ze względu na te właściwości doskonale nadaje się do konstruowania specjalistycznych ortez ortopedycznych. Surowiec może posiadać różnego typu okładziny zewnętrzne, z okładzinami o funkcjach samoszczepnych łącznie. Posiada właściwości termoformowania, dzięki czemu można mu nadać kształty i funkcjonalność niezbędną do wykonania danego typu ortezy.

Dodatkowo, orteza została wyposażona w specjalistyczny silikonowy pierścień, który skutecznie pozycjonuje wyrostek łokciowy i zapobiega jego niekontrolowanemu przemieszczaniu się.

MS-L-01 stabilizator na łokieć

zgięcie ręki

Nasz aparat redresujący łokieć MS-L-01 jest doskonałym wsparciem procesu terapeutycznego i umożliwia utrzymanie efektów wypracowanych w trakcie terapii przez długi czas.

Nasza redresująca orteza doskonale sprawdzi się również u osób po udarach, wylewach bądź wypadkach komunikacyjnych, u których istnieje duże ryzyko pojawienia się spastyki w obrębie kończyny górnej.

aparat reh4mat MS-L-01

orteza łokcia MS-L-01

orteza na łokieć MS-L-01

- urazy stawu łokciowego (złamanie, skręcenie, zwichnięcie)
- uszkodzenie ścięgien bicepsa ramienia
- zmiany zwyrodnieniowe stawu łokciowego
- schorzenia neurologiczne (wylew, udar, niedowład, paraliż)
- schorzenia wrodzone i genetyczne
- porażenie mózgowe (MPD)

Tabela rozmiarowa

Rozmiar Obwód ramienia Sposób dokonywania pomiaru
M 25 – 31 cm ręka obwód
L 31,5 – 41 cm

Wyrób uniwersalny na prawą i lewą rękę.
Całkowita długość ortezy:
M – L: 40 cm

49 Przedmioty
No reviews
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania