Dr Sapporo poduszka ortopedyczna SHELL
Dr Sapporo poduszka ortopedyczna SHELL
Dr Sapporo poduszka ortopedyczna SHELL
Dr Sapporo poduszka ortopedyczna SHELL

Dr Sapporo poduszka ortopedyczna SHELL

DRS 01
Dostępny na zamówienie
250,00 zł
Brutto

 

Dr Sapporo poduszka ortopedyczna SHELL

Poduszka anatomiczna z pianki z pamięcią SHELL w 100% dopasowana do fizjologii ludzkiego ciała. Przeznaczona do spania w pozycji na plecach oraz na boku.

Wymiary: 52X35X8/10cm

Rozmiar: uniwersalny

Pozycja snu na plecach:
Większość poduszek dostępnych na światowym rynku nie powinna być zastosowana w przypadku spania w pozycji na plecach, gdyż ich kształt uniemożliwia zachowanie neutralnej pozycji kręgosłupa szyjnego. Poduszka SHELL w miejscu spoczynku guza potylicznego ma zaledwie 3 cm materiału, co pozwala na naturalne, fizjologiczne ułożenie głowy w pozycji spania na plecach. Na wysokości odcinka szyjnego w poduszce SHELL zastosowany został specjalny profil, dostosowany do neutralnej, naturalnej pozycji poszczególnych kręgów. Leżąc na plecach na poduszce SHELL głowa spoczywa w owalnym zagłębieniu, dostosowanym do kształtu czaszki co powoduje zmniejszenie nacisku punktowego na guz potyliczny i równomierne rozłożenie go na tył czaszki. Profil szyjny (wzniesienie pod kręgosłupem szyjnym) dopasowany został do fizjologicznego kształtu lordozy szyjnej. Dla zwiększenia komfortu w poduszce SHELL zastosowano łagodne zejście profilu szyjnego oraz jego szerokie wyprofilowanie dla stawów barkowych. Dzięki temu poduszka nie opiera się na ramionach, umożliwiając swobodne oddychanie oraz maksymalne rozluźnienie mięśni karku.

Pozycja snu na boku:
Większość osób, które śpią na boku śpi w tzw. pozycji embrionalnej. Polega ona na ułożeniu ciała w zgięciu, poczynając od głowy, która jest nieco pochylona do przodu, poprzez kręgosłup, skończywszy na ugiętych nogach oraz ramionach (ciało układa się na kształt litery „C”). Liczne badania wykazały, że pozycja embrionalna jest jedną z najlepszych pozycji do spania. Poduszka SHELL została zaprojektowana w sposób umożliwiający spanie w tej naturalnej dla człowieka pozycji. Analizując fizjologiczną pozycję boczną obliczono, że głowa powinna być w odległości ok 8 cm od podłoża, nieco pochylona ku przodowi. Poduszka SHELL posiada specjalne profile boczne, które pozwalają na swobodne, neutralne ułożenie barku. Górna powierzchnia poduszki SHELL w miejscu, gdzie spoczywa twarz (policzek) jest modelowana pod lekkim skosem, ok 5 stopni, który powoduje udrożnienie dróg oddechowych oraz tworzy kierunek liftingujący dla skóry twarzy (policzek, kąt oka). Kierunek naciągu skóry jest tożsamy z zalecanym kierunkiem masażu liftingującego twarzy. Ten sam kierunek stosowany jest również w profesjonalnej aplikacji kosmetyków twarzy.

49 Przedmioty
No reviews

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania