Dr Sapporo SHELL Blue Memory Poduszka ortopedyczna
Dr Sapporo SHELL Blue Memory Poduszka ortopedyczna
Dr Sapporo SHELL Blue Memory Poduszka ortopedyczna
Dr Sapporo SHELL Blue Memory Poduszka ortopedyczna
Dr Sapporo SHELL Blue Memory Poduszka ortopedyczna
Dr Sapporo SHELL Blue Memory Poduszka ortopedyczna
Dr Sapporo SHELL Blue Memory Poduszka ortopedyczna
Dr Sapporo SHELL Blue Memory Poduszka ortopedyczna
Dr Sapporo SHELL Blue Memory Poduszka ortopedyczna
Dr Sapporo SHELL Blue Memory Poduszka ortopedyczna
Dr Sapporo SHELL Blue Memory Poduszka ortopedyczna
Dr Sapporo SHELL Blue Memory Poduszka ortopedyczna

Dr Sapporo SHELL Blue Memory Poduszka ortopedyczna

SHELL
Dostępny na zamówienie
299,00 zł
Brutto

Poduszka ortopedyczna SHELL Blue Memory firmy Dr Sapporo 

 

Poduszka ortopedyczna SHELL Blue Memory firmy DR Sapporo

PODUSZKA ORTOPEDYCZNA SHELL

Shell Blue Memory to poduszka ortopedyczna przeznaczona do spania na boku i na plecach. Jest najbardziej zaawansowaną poduszką ortopedyczną w historii!

CECHY SZCZEGÓLNE

Poduszka ortopedyczna Shell Blue Memory jest wyrobem medycznym klasy pierwszej, co daje rękojmię jej najwyższej jakości i gwarancję spełniania norm unijnych. Shell to poduszka ortopedyczna, która spełnia wszelkie wymagania wobec produktów medycznych. Poduszka ortopedyczna Shell powstała zgodnie z normą ISO 9001:2009 – spełnia międzynarodowe normy jakości.

Poduszka ortopedyczna Shell Blue Memory posiada unijny znak CE. Objęta jest aż 10-letnią gwarancją!

Poszewka poduszki ortopedycznej Shell Blue Memory wykonana jest z bawełniano-poliestrowej tkaniny nowej generacji. Jest to materiał bardzo miły w dotyku, a jednocześnie wytrzymały. Jego produkcją zajmuje się belgijska firma BekaertDeslee, zaś jego gramatura to aż 460 g/m2, co przekracza gramaturę konkurencyjnych produktów nawet trzykrotnie! Dodatkowo poszewka poduszki ortopedycznej Shell Blue Memory może być prana w temperaturze do 40 ℃. Posiada również międzynarodowy certyfikat OEKO-TEX Confidence in Textiles.

Poduszka ortopedyczna Shell Blue Memory pakowana jest w atrakcyjny karton, który zabezpiecza ją w transporcie, zaś później pełnić może inne funkcje.

IDEALNA TWARDOŚĆ PIANKI MEMORY

W przypadku poduszki ortopedycznej należy zwrócić uwagę na odpowiednią twardość i wykonanie pianki użytej do jej produkcji. Pianka za miękka lub zbyt twarda powoduje nienaturalne wykrzywienie się kręgosłupa podczas snu. Pianka memory zastosowana w poduszce ortopedycznej Shell Blue Memory cechuje się optymalną twardością dobraną przez specjalistów.

Zastosowana do produkcji poduszek ortopedycznych pianka Blue Memory to pianka otwartokomórkowa z pamięcią kształtu. Jest ona produkowana w technologii pneumatycznej, która pozwala na uzyskanie wielokrotnie lepszego jakościowego produktu, aniżeli pianki produkowane w technologii chemicznej. Otwarte komórki pianki Blue Memory pozwalają na wypychanie powietrza na zewnątrz przy nacisku, a następnie powrót do swojego pierwotnego kształtu po jego zwolnieniu. To właśnie ten efekt odpowiada za wrażenie pamięci kształtu. Dzięki temu poduszka ortopedyczna Shell Blue Memory stanowi innowację na rynku.

Stosowana przez nas pianka Blue Memory jest wrażliwa na temperaturę, jednak zachowuje pełną trwałość. Dodatkowo jest pianką zmywalną i zapewniającą niepowtarzalne wrażenia dotykowe przypominające kontakt z jedwabiem. Tego rodzaju pianka z pamięcią jest materiałem termoplastycznym, który pod wpływem temperatury ciała dopasowuje się do naturalnych krzywizn odcinka szyjnego kręgosłupa. Dzięki temu podpiera go we wszystkich punktach. Kręgi szyjne kręgosłupa podczas snu na poduszce ortopedycznej Shell Blue Memory znajdują się we właściwej pozycji, zaś mięśnie ulegają rozluźnieniu.

AŻ 10 LAT GWARANCJI!

Rdzeń poduszki ortopedycznej Shell Blue Memory objęty jest aż 10-letnią gwarancją producenta! Wynika to z pewności i zaufania, jakim specjaliści Dr Sapporo darzą stworzone przez nich produkty.

INNOWACYJNA POSZEWKA

Poszewka poduszki ortopedycznej Shell Blue Memory wykonana jest z bawełniano-poliestrowej tkaniny nowej generacji.

Jest to materiał bardzo miły w dotyku, a jednocześnie wytrzymały. Jego produkcją zajmuje się belgijska firma BekaertDeslee, zaś jego gramatura to aż 460 g/m2.

Poszewka poduszki ortopedycznej Shell Blue Memory może być prana w temperaturze do 40 ℃. Posiada również międzynarodowy certyfikat OEKO-TEX Confidence in Textiles.

Dlaczego pozycje spania są tak ważne?

Większości poduszek dostępnych na światowym rynku nie powinno stosować się do spania na plecach. Dlaczego? Ponieważ ich kształt uniemożliwia zachowanie neutralnej pozycji kręgosłupa szyjnego. Najczęściej poduszki te mają wysoki profil, który jest odpowiedni do pozycji bocznej. Ta wysokość jest jednak fatalna do spania na plecach. Głowa wysuwa się ku przodowi, w kierunku sufitu. Lordoza szyjna ulega spłyceniu. Mięśnie się naciągają, ciężko jest nam oddychać a rano budzimy się niewyspani.
Co wyróżnia poduszkę z pamięcią SHELL Blue Memory?

Poduszka ortopedyczna rehabilitacyjna SHELL z pamięcią, w miejscu spoczynku guza potylicznego ma zaledwie 3 cm materiału. Pozwala to na naturalne, fizjologiczne ułożenie głowy w pozycji spania na wznak. Leżąc na plecach na poduszce SHELL głowa spoczywa w owalnym zagłębieniu, dostosowanym do kształtu czaszki. Powoduje to zmniejszenie nacisku punktowego na guz potyliczny i równomierne rozłożenie ciężaru głowy na poduszce. Profil szyjny (wzniesienie pod kręgosłupem szyjnym) dopasowany został do fizjologicznego kształtu lordozy szyjnej. Dla zwiększenia komfortu w poduszce SHELL zastosowano łagodne zejście profilu szyjnego oraz jego szerokie wyprofilowanie dla stawów barkowych. Dzięki temu poduszka nie opiera się na ramionach, umożliwiając swobodne oddychanie oraz maksymalne rozluźnienie mięśni karku.
Dla kogo poduszka do spania SHELL? Spłycona lordoza szyjna

Należy zaznaczyć, że poduszka anatomiczna SHELL stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób z wypłaszczoną (spłyconą lub zniesioną) lordozą szyjną, które śpią na plecach. W odróżnieniu od innych poduszek dostępnych na rynku – model SHELL Memory nie powoduje protrakcji głowy podczas leżenia na wznak, a co za tym idzie nie utrwala wady, jaką stanowi zniesienie lordozy szyjnej.

Analiza pozycji spania

Większość osób, które śpią na boku śpi w tzw. pozycji embrionalnej. Polega ona na ułożeniu ciała w zgięciu. Rozpoczynając od głowy, poprzez kręgosłup, skończywszy na ugiętych nogach oraz ramionach nasze ciało przypomina literę “C”. Liczne badania wykazały, że pozycja embrionalna jest jedną z najlepszych pozycji do spania.

Analizując fizjologiczną pozycję spania na boku głowa powinna być w odległości ok 8 cm od podłoża (materaca). Poduszka anatomiczna SHELL została zaprojektowana w sposób umożliwiający spanie w tej naturalnej dla człowieka pozycji. Dodatkowo, profile boczne poduszki pozwalają na swobodne, neutralne ułożenie barku.

Poduszka ortopedyczna Shell Blue Memory to nasz najlepszy i najbardziej ergonomiczny model poduszki do spania. Opracowana została przy udziale lekarzy i fizjoterapeutów. Przeznaczona jest do spania na boku i plecach, z przewagą pozycji na plecach.

Zalecana przy spłyconej lub zniesionej lordozie szyjnej.

 Pozycja śpiącego na poduszce anatomicznej ortopedycznej (na plecach)Pozycja śpiącego na poduszce anatomicznej ortopedycznej (na boku)

Wymiary poduszki: 52 x 35 x 8/10 cm

Rozmiar poduszki: uniwersalny

Pozycje snu: bok, plecy

250 Przedmioty
No reviews
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania