• Nowy
Dziecięca orteza biodrowo- kolanowo-...

Dziecięca orteza biodrowo- kolanowo- skokowo- stopowa

Walker HKAFO
4 170,00 zł
Brutto
ROZMIAR

 

WALKER® to pediatryczna orteza biodrowo-kolanowo-skokowo-stopowa (HKAFO) stosowana w przypadku występowania zaburzeń układu neurologicznego u dzieci i trudności w samodzielnym przemieszczaniu się. Orteza WALKER® zapewnia stabilizację w trakcie nauki i reedukacji prawidłowego wzorca chodu, a także umożliwia przyjęcie przez niepełnosprawne dziecko pozycji pionowej.

charakterystyka walker reh4mat

ORTEZA HKAFO WALKER® SKŁADA SIĘ Z 3 GŁÓWNYCH ELEMENTÓW:

 1. Obejmy biodrowej wraz z uchwytami dla osoby prowadzącej
 2. Ortezy stawu kolanowego z regulacją zakresu ruchomości (KAFO)
 3. Ortezy skokowo-stopowej z regulacją zakresu ruchomości (AFO)

Do obejmy biodrowej przymocowane są specjalne, łatwe do demontażu, rączki które ułatwiają opiekunowi asekurację dziecka w trakcie użytkowania ortezy.
.

orteza HKAFO widok z tylu
orteza dziecięca HKAFO

Element obejmujący staw kolanowy został wykonany z lekkich szyn bocznych, wyposażonych w zegar Joint Flex Control zapewniający regulację zakresu ruchomości. Zegar ten został wykonany z wyjątkowo wytrzymałej stali, dzięki czemu jest wysoce odporny na wszelkie obciążenia.

orteza HKAFO zoom

Co ważne, szyny po stronie przyśrodkowej kończyn dolnych zostały połączone specjalnym łącznikiem, który uniemożliwia dziecku nadmierne odwodzenie nóg w trakcie chodu i wykorzystując zalety plastyczności mózgu, „pokazuje” dziecku prawidłowy wzorzec chodu.

orteza HKAFO reh4mat

Element AFO to regulowane na długość szyny boczne wraz ze stopką obejmującą stopę od strony podeszwowej. Stopka posiada regulację tęgości stópek dziecka. Ciągły kontakt stóp z podłożem, zwiększa propriocepcję i poprawia gęstość kości kończyn dolnych. Na wysokości kostek, szyna została wyposażona w innowacyjny magnetyczny zegar 1R, który zapewnia regulację zakresu ruchomości w stawie skokowym co 15 stopni. Obsługa zegara 1R odbywa się za pomocą nitu i magnesu, więc jest bardzo szybka i intuicyjna.

W tylnej części ortezy zastosowano specjalne peloty uda i podudzia, wykonane z lekkiego tworzywa sztucznego. Peloty te zmniejszają wzorzec zgięciowy kończyn dolnych, dominujący w mózgowym porażeniu dziecięcym i poprawiają wzorzec chodu pacjenta.

Orteza WALKER® zapewnia stabilizację w każdym stawie kończyny dolnej. Surowce, użyte do produkcji ortezy, spełniają najwyższe kryteria bezpieczeństwa i są wyjątkowo wytrzymałe. Z tego powodu, orteza WALKER® rekomendowana jest dzieciom z mózgowym porażeniem dziecięcym oraz deformacjami stawowymi.

WALKER® zmniejsza zależność dziecka od opiekunów i osób trzecich oraz umożliwia samodzielne przemieszczanie się. Pozwala na przyjęcie pozycji pionowej przez dziecko, niezbędnej do rozpoczęcia chodu. Ustawienie miednicy korygowane jest przez kosz biodrowy, który zapewnia jej stabilizację zarówno w płaszczyźnie czołowej jak i strzałkowej.

PRZEZNACZENIE STOSOWANIA:

 • mózgowe porażenie dziecięce (MPD),
 • porażenie czterokończynowe,
 • dyskineza (atetoza, pląsawica),
 • dystonia,
 • rdzeniowy zanik mięśni (SMA)
 • rozszczep kręgosłupa,
 • paraplegia,
 • umiarkowane przykurcze mięśniowe (szczególnie kończyn dolnych),
 • stwardnienie rozsiane,
 • zaburzenia wzorca chodu.

PRZECIWWSKAZANIA DO STOSOWANIA:

 • zaawansowane przykurcze mięśni i ścięgien,
 • złamanie/skręcenie w obrębie kończyn dolnych,
 • silna asymetria ciała (zaawansowana skolioza, deformacje w obrębie kręgosłupa i miednicy),
 • brak rekomendacji lekarskiej do przyjmowania pozycji stojącej pacjenta.

TABELA ROZMIAROWA:

Tabela 1

Rozmiar Wzrost (A) Odległość od krętarza do szpary kolanowej ( B ) Odległość od szpary kolanowej do zewnętrznej krawędzi stopy (C) Sposób dokonywania pomiaru
1 122 – 140 cm 27 – 30 cm 30 – 38 cm
pomiar
2 140,5 – 158 cm 30,5 – 34 cm 38,5 – 49 cm

Tabela 2

Rozmiar Obwód pasa ( D ) Obwód uda ( E ) Obwód łydki ( F ) Sposób dokonywania pomiaru
1 55 – 70 cm 25 – 38 cm 21 – 27 cm
HKAFO%20pomiar2.jpg
2 58 – 75 cm 27 – 40 cm 22 – 30 cm
50 Przedmioty
Brak opini

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania