Wyrób wykonany z surowca AeroSpace II™
AeroSpace II™ to innowacyjny surowiec nowej generacji. Jest to dystansowa elastyczna dzianina 3D składająca się z dwóch warstw okładzin oraz przeplotu tworzącego właściwą grubość surowca i posiadającego właściwości odciążające. Dzianina została wyprodukowana z najwyższej jakości przędzy poliestrowej – gwarantującej dużą wytrzymałość mechaniczną oraz spandexu zapewniającego właściwą jego elastyczność. Surowiec posiada zewnętrzną okładzinę poliamidową z funkcja samoszczepną, pozwalająca na swobodne dopasowanie wyrobów.Surowiec ten cechuje się bardzo niską wagą, dużą elastycznością oraz bardzo dużą ażurowością konstrukcji, pozwalającą na bardzo łatwe odprowadzenie potu od ciała oraz doprowadzanie do skóry świeżego powietrza. Wyroby wyprodukowane z tego surowca są neutralne dla zabezpieczonego stawu, nie ogrzewają go ani nie chłodzą, zapewniają natomiast właściwą jego kompresję i dopasowanie oraz redukują drganie mięśni powstające w trakcie wysiłku fizycznego. Jego grubość i struktura 3D doskonale odciąża zamontowane na wyrobie szyny, stalki czy fiszbiny ortopedyczne oraz gwarantuje aksamitną miękkość w dotyku.
Orteza posiada dwie szyny jednoosiowe bez regulacji kata zgięcia.
Taśmy zapinające wykonane z UniTape™ zapinane na klamerki i rzepy.
UniTape™ to technologiczny surowiec ortopedyczny, charakteryzujący się bardzo dużą wytrzymałością połączoną z dwustronną funkcją samoszczepną. UniTape™ jest surowcem bardzo cienkim, a jego dwustronnie szczepna funkcja pozwala na uniwersalne i łatwiejsze użytkowanie.
Rozmiar | Odległość od nadkłykcia bocznego kości ramiennej do nadgarstka (A) | Obwód ramienia (B) | Obwód przedramienia (C) | Odpowiedni dla wieku | Sposób dokonywania pomiaru |
---|---|---|---|---|---|
1 | min 12 cm | 13 – 26 cm | 13 – 22 cm | 2 – 6 lat | ![]() |
2 | min 15 cm | 16 – 30 cm | 14 – 26 cm | > 5 lat |
Wyrób uniwersalny na prawy i lewy łokieć.
Całkowita długość ortezy:
1: 19 cm
2: 23 cm