K-SS-06 Termoaktywny klin pod kończyny dolne

K-SS-06 Termoaktywny klin pod kończyny dolne

K-SS-06
Dostępny na zamówienie
355,56 zł
ROZMIAR

 

Dzięki konstrukcji rdzeniowej i dzięki zastosowaniu pianki termoaktywnej, jest to najlepszy na rynku wyrób w swojej klasie. Konstrukcja wyrobu powoduje, że nawet przy dużej wadze pacjenta wyrób się nie zapada i utrzymuje nogi we właściwej pozycji, zastosowanie zaś warstwy z pianki termoelastycznej gwarantuje właściwy relaks i odciążenie oraz pełni funkcję przeciwodleżynową.

Podczas leżenia na plecach lub na boku klin pod nogi stanowi doskonałe oparcie dla nóg, jednocześnie utrzymując je w pozycji lekko uniesionej. Klin często stosowany jest do odciążania i relaksu, jak również w terapii pourazowej, przeciwodleżynowej lub żylakowej nóg.

Podczas leżenia na boku utrzymuje biodro w pozycji prostej w stosunku do kręgosłupa, dzięki czemu doskonale nadaje się do rehabilitacji. Jego anatomiczny kształt zapobiega uciskom i gwarantuje pełną satysfakcję pacjenta.

Wyrób doskonale nadaje się do stosowania w przypadku stosowania kompresjo terapii. W trakcie nocnego wypoczynku, krew odpływa z nóg w kierunku serca, zmniejsza się obwód kończyn dolnych, przez co rano łatwiej na łóżku założyć wyroby uciskowe.

Poduszka została wyposażona w pokrowiec zmywalny. Pokrowiec został wykonany z innowacyjnego surowca o nazwie PureMed, który jest bardzo bezpieczny dla człowieka, a zarazem łatwy do dezynfekcji, a co za tym idzie doskonale nadaje się do wielokrotnego użycia dla różnych pacjentów.

Materiał PureMed jest lekki, miękki i bardzo podatny na układanie. Co najważniejsze PureMed, jest idealny do stosowania w obszarach wysokiego ryzyka infekcji, zawiera on antybakteryjne składniki na bazie nieorganicznego Zeolitu Srebra. Składnik ten zapewnia długotrwałą skuteczność, a nawet przeciwdziała najbardziej zakaźnym organizmom, takich jak MRSA i e-coli.

Materiał PureMed spełnia wszelkie wymogi stawiane zasadniczym wyrobom medycznym różnego przeznaczenia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 3 listopada 2004r. oraz spełnia wymogi zawarte w załączniku nr I Dyrektywy Rady 93/42/EWG z dnia 14 czerwca 1993r. dotyczącej wyrobów medycznych, wdrożonej Ustawą z dnia 30 kwietnia 2004r.  o wyrobach medycznych (Dz. U. nr 93 z 2004r., poz. 896).

Dodatkowym atutem materiału jest jego paroprzepuszczalność i wodoszczelność. Materiał PureMed znajduje swoje zastosowanie jako pokrycie nieprzemakalnych antyodleżynowych materacy szpitalnych, stołów operacyjnych i leżanek.

Dodatkowo surowiec PureMed posiada atest Oeco-Tex Standard 100, który to atest nadawany jest tylko i wyłącznie surowcom o wyjątkowo przyjaznych dla skóry ludzkiej parametrach.

Na rynku surowców do produkcji materacy znajdziemy ogromny wybór pianek, różniących się między sobą pod wieloma względami. Firma Reh4mat do produkcji zawsze wybiera surowce o odpowiednich parametrach i z kompletem certyfikatów. Jednym z nich jest Certyfikat CertiPur.
Oznacza on, że pianka kontrolowana jest pod względem ilości chemikaliów, sposobu produkcji oraz badane jest bezpieczeństwo użytkowania takiej pianki.
Certyfikat ten, określa, które substancje nie mogą przekraczać określonych norm, a które nie mogą pojawiać się wcale. Pianki, których używamy do produkcji naszych akcesoriów medycznych tj. poduszki ortopedyczne, kliny, szyny Brauna czy materace, posiadają certyfikat CertiPur świadczący o najwyższym poziomie bezpieczeństwa.

Co zyskujesz kupując nasze produkty oznaczone logo CertiPur?

 • Pewność, że pozbawione są one metali ciężkich – takich jak merkury, ołów czy kadm.
  Pianki są badane laboratoryjnie na poziomie molekularnym, aby wykryć nawet śladowe ilości metali ciężkich. Atest jest potwierdzeniem, że w piance ich nie ma.
 • Informację potwierdzoną badaniami, że pozbawione są one substancji rakotwórczych,
  alergicznych i powodujących dziedziczne wady genetyczne (zgodnie z prawem europejskim).
 • Wiedzę, że są wolne od flatanów, które używane są głównie jako substancje zmiękczające i podnoszące plastyczność tworzyw sztucznych. Są bardzo niebezpieczne i mogą negatywnie wpływać na rozwój płodu. Ich stosowanie w produktach dla dzieci zostało zakazane przez prawo europejskie. Nie ma jednak uregulowań prawnych dotyczących ich użycia w przypadku produktów dla dorosłych. Z powodów bezpieczeństwa, stosując piankę z certyfikatem CertiPur idziemy o krok dalej, i nie stosujemy tych substancji we wszystkich piankach, zarówno tych z przeznaczeniem dla produktów dziecięcych, jak i dla dorosłych.
  Produkt przyjazny dla środowiska z maksymalnie obniżoną ilością lotnych związków organicznych
  (tzw. VOC) np. formaldehydu, które są główną przyczyną zanieczyszczenia powietrza. Nie tylko w skali globalnej, ale przede wszystkim – co dla użytkowników poduszek, klinów czy materacy jest najważniejsze – w naszym mikro środowisku. Niektóre przedmioty, z których takie związki się uwalniają, również mogą pogarszać jakość powietrza, którym oddychamy.
 
ZALETY
 
PureMed™ - materiał bardzo bezpieczny dla człowieka, a zarazem łatwy do dezynfekcji. Dzięki antybakteryjnym składnikom na bazie nieorganicznego Zeolitu Srebra, materiał PureMed™ doskonale sprawdza się przy wielokrotnym użytkowaniu poduszek przez różnych pacjentów w szpitalach czy ośrodkach rehabilitacyjnych oraz w przypadkach występowania obszarów wysokiego ryzyka infekcji. PureMed™ jest lekki, miękki i bardzo podatny na układanie.
 
Pianka VISmemo™ - pianka z tzw. „pamięcią kształtu”. Materiał pod wpływem nacisku tworzy wstępny poziom dopasowania do użytkownika. Następnie dodatkowo mięknie pod wpływem ciepła przekazywanego przez ciało pacjenta. Pianka VISmemo™ jest najmocniej aktywna w miejscach najbardziej narażonych na odleżyny, a więc takich, gdzie siła nacisku jest największa. Dzięki temu stanowi najwyższy standard w profilaktyce przeciwodleżynowej.
 
RadioLogic™ - poduszka może być stosowana w diagnostyce obrazowej (RM,TK,RTG).
 
AntySlip™ - specjalny materiał antypoślizgowy, który zabezpiecza przed niechcianym przemieszczaniem się poduszki na materacu.
 
TABELA ROZMIARÓW
 
Symbol
Długość
Szerokość
Wysokość
Wzrost pacjenta
K-SS-06
65 cm
50 cm
22 cm
do wzrostu pacjenta 165 cm
K-SS-06
78 cm
50 cm
22 cm
do wzrostu pacjenta 165 cm
50 Przedmioty
No reviews

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania