Koncentrator Tlenu OxyFlow 10L

Koncentrator Tlenu OxyFlow 10L

OxyFlow 10L
Obecnie brak na stanie
5 405,00 zł
Brutto


 

Koncentrator tlenu OxyFlow-10 – czym jest i jak działa?

Koncentrator tlenu to urządzenie, które służy podawaniu pacjentowi powietrza ze zwiększoną zawartością tlenu. Amerykańska technologia PSA, którą posiada ten koncentrator tlenu 10l/min umożliwia zmiennociśnieniową absorbcję azotu, aby do organizmu użytkownika trafiał wysokiej jakości tlen medyczny. Aparat tlenowy dodatkowo filtruje i nawilża podawany gaz, aby był on jak najlepiej przyswajalny przez pacjenta. 

Koncentratory tlenu początkowo używane były wyłącznie w placówkach służby zdrowia. Dawniej, charakteryzowały się one dużymi rozmiarami i głośną pracą, a ich obsługa nie była intuicyjna - dlatego też czuwał przy nich tylko wyszkolony personel medyczny. Na szczęście, w dzisiejszych czasach nawet koncentrator tlenu dużej wydajności może być używana przez osoby nieprzeszkolone, a koncentrator tlenu przepływ 10l/min z powodzeniem wykorzystywane są także do tlenoterapii domowej. 

Polski koncentrator tlenu

Rozwój technologiczny pozwolił na stworzenie modelu, w którym wyeliminowano wyżej wymienione wady urządzenia, czyniąc je przystępnym i przystosowanym zarówno do użytku profesjonalnego jak i domowego. Prezentowany przez nas koncentrator tlenowy OxyFlow-10 Polskiej Marki GESS to model, który doskonale sprawdzi się w placówkach służby zdrowia: szpitalach, klinikach i hospicjach oraz podczas domowych zabiegów tlenoterapii. Charakteryzuje się łatwą i intuicyjną obsługą, niegłośną pracą - nieprzekraczającą 52 dB i niewielkimi wymiarami, dzięki czemu idealnie wpasuje się w szpitalną salę czy pokój w gospodarstwie domowym. Jest to jeden z najwydajniejszych koncentratorów na rynku, pozwalający na podanie do 10 litrów tlenu medycznego na minutę!

Koncentrator tlenu - dla kogo jest przeznaczony? Kiedy powinniśmy go używać?

Podstawowymi wskazaniami do poddawaniu się terapiom tlenowym z wykorzystaniem urządzenia, jakim jest koncentrator tlenu przepływ 10l/min są wszystkie choroby układu oddechowego oraz choroby kardiologiczne i onkologiczne, którym towarzyszy niewydolność oddechowa. Koncentrator tlenu doskonale sprawdzi się podczas leczenia takich schorzeń jak: przewlekła obturacyjna choroba płuc, mukowiscydoza, niewydolność krążenia, nadciśnienie tętnicze czy zwłóknienie mięśnia sercowego. 

Natlenianie stało się także nieodłączną formą terapii i rehabilitacji osób zmagających się z silnymi alergiami czy menopauzą. Znacząco poprawia także samopoczucie pacjentów z zaburzeniami psychicznymi- - to wszystko daje koncentrator tlenu polski. Producent tak przystosował urządzenie, aby tlenoterapia pomagała w walce z bezsennością, przewlekłym stresem i trudnościami z długotrwałym skupieniem uwagi. 

Jak długo używać domowy koncentrator tlenu?

Czas trwania terapii z zastosowaniem tlenu jest uzależniona od schorzenia z którym się zmagamy - bezwzględnie należy przestrzegać zaleceń lekarza. Niektórym chorym będzie zalecana suplementacja tlenem nawet przez 24 godziny na dobę - nasz koncentrator tlenu OxyFlow-10 przystosowany jest do nieprzerwanej, pracy ciągłej, dzięki którym jest doskonałą opcją nawet w przypadku zaawansowanej niewydolności oddechowej. 

Koncentrator tlenu Polskiej Marki GESS OxyFlow-10:

 - Urządzenie przystosowane do pracy w trybie ciągłym, 24 godziny na dobę

 - Gwarantuje efektywną i wydajną pracę - przeznaczony dla pacjentów zmagających się z zaawansowaną niewydolnością oddechową, pozwala dostarczyć do 10 litrów tlenu medycznego na minutę

 - Wysoka czystość tlenu medycznego - ponad 93%

 - Przeznaczony do użytku profesjonalnego i domowego

 - Intuicyjny i łatwy w obsłudze

 - Duży czytelny ekran LCD ułatwia codzienne użytkowanie

 - Technologia PSA gwarantuje długą żywotność i większą wydajność koncentratora

 - Gotowy do użycia -  do koncentratora dołączone są niezbędne akcesoria m.in.: nawilżacz w formie butelki, wąsy tlenowe

 - System autodiagnostyki ze wskazaniem kodu błędu pozwalający na szybką reakcję w razie wystąpienia usterki 

 - Aparat tlenowy posiada wskaźnik czystości tlenu oraz alarm wyłączenia zasilania, alarm spadku napięcia.

Koncentrator tleny OxyFlow-10 parametry techniczne:

Czystość tlenu: >93%

Maksymalne stężenie tlenu 96%

Zakres przepływu: 0-10 l

Maksymalny przepływ: 10 l

Poziom hałasu: ≤52 dB

Waga: 23 kg

Pobór mocy ≤ 750 W.

Ciągły czas pracy: 10 000 godzin* - warunki laboratoryjne

Wymiary opakowania: 400 * 310 * 635 mm

Wyposażenie :

wąsy tlenowe 6m długość

wąsy tlenowe 3m długość 

filtr wstępny 

nawilżacz 

----- UWAGA ----- 

Pamiętaj zdejmij śruby zabezpieczające oraz wsadź baterię pilota w przeciwnym wypadku wystąpi Błąd E31 . 

Usuwanie błędu E31 :

Krok 1 (przytrzymaj przycisk zasilania przez około 10 sekund)

Krok 2 (koncentrator wejdzie  do trybu fabrycznego)

Krok 3 (wciskając przełączyć na 09 tak jak na załączonym filmie )

Krok 4 (następnie zmień „YES” na „No”)

Krok 5 (aby przejść w tryb pracy przytrzymaj ponownie przycisk zasilania przez dłuższy czas)

No reviews
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania