Laska inwalidzka dla niewidomych składana

Laska inwalidzka dla niewidomych składana

Dostępny na zamówienie
92,59 zł

 


Najpopularniejszy model laski inwalidzkiej. Składany, poręczny i lekki. Sprawdzi się podczas samodzielnych wyjść, niezbędnych do codziennego funkcjonowania. Elementy odblaskowe zwiększają poziom bezpieczeństwa po zmroku, zapewniając widoczność osoby niewidomej przez kierowców i rowerzystów. Charakteryzuje ją niewielka waga (0,2 kg) oraz optymalna długość (120 cm). Opcja szybkiego złożenia czyni laskę kompaktową oraz pomaga w jej przechowywaniu i odkładaniu na miejsce. Pasek na nadgarstek ułatwia stabilne trzymanie w dłoni i zmniejsza ryzyko wypadnięcia. Stabilna, prosta konstrukcja sprawdza się w każdych warunkach pogodowych. Laska została zaprojektowana z myślą o mobilności, a nie podparciu.

W jaki sposób używać laski dla niewidomych?

Laskę wystarczy prowadzić obok siebie lub przed sobą, aby przy jej pomocy lepiej badać najbliższe otoczenie i móc w porę zwrócić uwagę na potencjalne przeszkody czy zagrożenia na drodze. Laska to również jasny sygnał dla osób postronnych, że mają do czynienia z osobą nie mogącą polegać na zmyśle wzroku. To sygnał, że na drodze Twoje bezpieczeństwo powinno mieć najwyższy priorytet.

Dla kogo jest przeznaczona laska?

Dla wszystkich osób, które pomimo poważnych zaburzeń widzenia chcą zachować samodzielność i odnajdywać się w codzienności. Laska umożliwia im poprawę bezpieczeństwa poruszania się, zwłaszcza w terenie otwartym. Narzędzie to daje większe poczucie pewności siebie i większą swobodę w przemieszczaniu po przestrzeniach użyteczności publicznej.


PARAMETRY TECHNICZNE

długość 120 cm
waga 0,2 kg
50 Przedmioty
No reviews

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania