Laska inwalidzka typu czwórnóg

Laska inwalidzka typu czwórnóg

Dostępny na zamówienie
69,44 zł

 

Laska marki Mobilex o 4-punktowym podparciu i zmiennej wysokości stanowi dobrą asekurację zarówno podczas stania, jak i chodzenia. Regulacja wysokości w zakresie od 66 do 88 cm umożliwia dopasowanie uchwytu do wzrostu pacjenta. Symetrycznie rozmieszczone punkty podparcia stabilizują chód, dając większe bezpieczeństwo podczas przenoszenia ciężaru ciała w trakcie poruszania się. Rozstaw nóg czwórnogu, wynoszący 13x19 cm, zapewnia równowagę osobom z problemami układu ruchowego. Pacjenci, którym chodzenie sprawia ból, dzięki zastosowaniu laski typu czwórnóg, mogą odciążyć stawy w trakcie stawianiem kolejnych kroków.

W jaki sposób korzysta się z czwórnogu?

Laska typu czwórnóg jest przeznaczona do płynnego przesuwania jej obok siebie. Ma za zadanie umożliwić przełożenie ciężaru ciała z nóg na rękę wspierającą się na lasce. Z powodzeniem służy tym pacjentom, którzy nie do końca radzą sobie z samodzielnym poruszaniem, czy to z powodu zaawansowanego wieku, czy też nabytych schorzeń. Stanowi skuteczne wsparcie w okresie rehabilitacji – po kontuzjach bioder, kończyn dolnych czy operacjach z nimi związanych.

Komu potrzebny jest czwórnóg?

Każdy pacjent, który wymaga stabilizacji podczas poruszania się, potrzebuje czegoś więcej niż zwykła laska. Cztery punkty podparcia zdecydowanie lepiej stabilizują ciało, zaś niewielka waga (zaledwie 0,9 kg) nie wadzi podczas przemieszczania się. W razie potrzeby można też łatwo ją przenieść. Będzie stanowić podporę także dla osób o większej masie ciała – ze względu na maksymalne obciążenie do 100 kg.


PARAMETRY TECHNICZNE

zakres regulacji wysokości 66 – 88 cm
skok regulacji wysokości 2,5 cm
waga 0,9 kg
wymiar rozstawu nóg czwórnogu 13 x 19 cm
wysokość nóżek czwórnogu 6,5 cm
obciążenie do 100 kg

49 Przedmioty
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania