Laski inwalidzkie z regulacją długości

Laski inwalidzkie z regulacją długości

Dostępny na zamówienie
42,59 zł

KOLOR

 

Klasyczny model laski o regulowanej długości (w zakresie pomiędzy 71 do 94 cm), dostępny w trzech kolorach do wyboru: czarnym, brązowym i grafitowym (marmurek). Zapewnia mobilność i większą szybkość podczas rutynowych wyjść do sklepu, w odwiedziny czy na zwykły spacer. Ta dodatkowa „noga” pomaga we wchodzeniu na wszelkie wzniesienia i pokonywanie nierówności chodnika, zapewniając stabilność kroku. Przy okazji wspiera codzienne ćwiczenia usprawniające pracę mięśni. Zapewnia dodatkowe wsparcie dla zmęczonych mięśni i ścięgien. Pomaga w poczuciu stabilności, gdy na drodze jest ślisko. Sprawdza się w każdych warunkach atmosferycznych. Wytrzymuje obciążenie do 100 kg.

W jaki sposób używać laski inwalidzkiej?

Laskę inwalidzką należy prowadzić blisko ciała, synchronizując ją z ruchem nóg. Za poprawne uznaje się trzymanie laski w dłoni po przeciwległej stronie słabszej nogi. Podczas używania laski spora część ciężaru przechodzi z obciążonych nóg na górną partię ciała, głównie ramię. Dzięki takiemu podparciu użytkownik w sposób bardziej harmonijny rozkłada własny ciężar podczas ruchu. Jest w stanie pokonywać większe odległości przy mniejszym wysiłku.

Komu przyda się laska inwalidzka?

Laski przynoszą osobom starszym i tym z ograniczeniami ruchowymi szereg korzyści. Jedną z nich jest utrzymanie równowagi oraz chodzenie z większą pewnością siebie. Druga, mocno odczuwalna zaleta, to odciążenie stawów i kości oraz ograniczenie napięcia mięśniowego. Używanie jej podczas spokojnego spaceru pomaga odciążyć biodra, uda, plecy i kostki.


PARAMETRY TECHNICZNE

zakres regulacji wysokości 71 – 94 cm
skok regulacji wysokości 2,5 cm
waga 0,4 kg
średnica wewnętrzna nasadki laski 19 mm
średnica podstawy nasadki laski 38 mm
obciążenie do 100 kg
49 Przedmioty
No reviews

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania