Lumbamed stabil orteza lędźwiowa z pelotą

Lumbamed stabil orteza lędźwiowa z pelotą

Lumbamed stabil
Dostępny na zamówienie
402,78 zł
ROZMIAR
Wariant

 

Orteza stabilizująca okolicę lędźwiową Lumbamed stabil  (wersja z pelotą)

 

Lumbamed stabil to orteza lędźwiowa do mobilizacji. Produkt ma zastosowanie wyłącznie ortopedyczne w leczeniu dolnej części kręgosłupa.Stosować tylko na nienaruszoną skórę. 

Zalety produktu

  • Zmniejszenie lordozy za pomocą 3-punktowego systemu pasków

  • Wsparcie kompresji brzucha i podniesienie podbrzusza

 

Sposób działania

 

Materiał kompresyjny z 4 zintegrowanymi pręcikami stabilizacyjnymi oraz możliwość dozowania ucisku dzięki pasom ściągającym prowadzą poprzez ściśnięcie jamy brzusznej i wspieranie mięśni tułowia do odciążenia odcinka lędźwiowego kręgosłupa i tym samym do zmniejszenia bólu. Pelota lędźwiowa wzmacnia ten efekt dzięki dodatkowemu uciskowi powierzchniowemu, jaki wywiera po obydwu stronach kregosłupa, oraz dzięki efektowi masażu na mięśniach pleców. 

 

Instrukcja dotycząca zakładania

Proszę przymocować pelotę na taśmie flauszowej od wewnetrznej strony tak, jak pokazał Państwu technik ortopedyczny. Szersza strona powinna wskazywać zawsze do góry.
Proszę przymocować najpierw końcówki obydwu pasów ściągających na zewnetrznej krawędzi poszczególnych części zapięcia.
Proszę chwycić lewą ręką szlufkę dolnej części zapięcia (brak logo firmy medi).
Proszę owinąć bandaż wokół ciała i chwycić prawą ręką szlufkę górnej części zapięcia.
Proszę ustawić teraz ortezę na plecach w ten sposób, aby kręgosłup leżał pośrodku między pręcikami stabilizującymi lub tak, aby wolna przestrzeń po środku peloty plecowej znajdowała się nad kręgosłupem.
Proszę przytrzymać mocno dolną część zapięcia przed brzuchem, przeciągnąć nad nią część górną zapięcia i przymocować ją tymczasowo na waskiej taśmie haczykowej.
Po wyjęciu lewej ręki ze szlufki mogą. Państwo przy jej pomocy przymocować górną część zapięcia płasko na części dolnej.
Na koniec proszę naprężyć pasy ściągające z siłą, jaką uznacie Państwo za właściwą, i przymocować przy tym najpierw pas ściągający lewej strony.

Wskazówki dotyczące noszenia

Tylko dzięki konsekwentnemu noszeniu gorsetu Lumbamed stabil przyczynia się. Pan/Pani do osiągnięcia pozytywnego rezultatu w terapii. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, najpóźniej po 8 godzinach noszenia proszę zdjąć gorset na około 2 godziny.

 

Produkt dostępny w następujących kombinacjach:

  • 26 cm wysokości części pleców z pelotą (krótka)
  • 32 cm wysokości części pleców z pelotą (długa)

 

50 Przedmioty
No reviews

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania