Orteza łokcia R4M-SL-01

Orteza łokcia R4M-SL-01

R4M-SL-01
Dostępny na zamówienie
125,93 zł
ROZMIAR

 

SPORTOWY OCHRANIACZ ŁOKCIA

 

Wśród osób aktywnych fizycznie, kontuzje łokcia to niejednokrotnie codzienność. Przeciążenia tkanek, upadki z wysokości czy otarcia to tylko jedne z wielu przyczyn dolegliwości w obrębie stawu łokciowego. Wszystkim aktywnym osobom polecamy nasz specjalistyczne ochraniacz łokcia, który oprócz ochrony przez otarciami, pełni rolę terapeutyczną.

Charakterystyka produktu

Orteza łokcia R4M-SL-01 to profesjonalny wyrób medyczny dedykowany wszystkim aktywnym osobom. Orteza zapewnia ochronę tkanek, a także dostarcza komfortowej, terapeutycznej kompresji.

Nasza orteza łokcia R4M-SL-01 została wykonana z ultra cienkiego komfortowego surowa PowerElastic™.

PowerElastic

PowerElastic™ to bardzo cienki i bardzo elastyczny surowiec, do produkcji delikatnych i wyrafinowanych wyrobów ortopedycznych. Surowiec składa się z dwóch warstw spandexu, którego działanie odpowiada za właściwą kompresję i dopasowanie wyrobu do ciała pacjenta oraz redukuje drganie mięśni powstające w trakcie zwiększonego wysiłku fizycznego. Wewnętrzna membrana odpowiada za utrzymanie właściwego klimatu przy skórze oraz skuteczne odprowadzanie potu, a jej struktura gwarantuje aksamitną miękkość w dotyku. Surowiec ten jest przyjazny dla skóry pacjenta oraz posiada atest Oeko-Tex Standard 100. Materiał wodoodporny.

Nasz sportowy ochraniacz łokcia został wyposażony w specjalną termoformowaną komfortową wkładkę z pianki w kształcie plastrów miodu o nazwie HONEYCOMBactive™. Wkładka ta chroni tkanki miękkie i kości przed urazem na skutek uderzenia lub upadku.

Stopniowana kompresja materiału PowerElastic™ poprawia krążenie i dotlenia mięśnie w trakcie aktywności fizycznej, zmniejszając tym samym ilość odkładanego mleczanu w tkankach oraz redukując uczucie zmęczenia mięśni. To z kolei, poprawia osiągnięcia treningowe i samopoczucie po wysiłku.

Materiały, z których wykonano produkt są ultralekkie i niemalże nieodczuwalne na kończynie podczas użytkowania. Wysoka jakość wykonania sprawia, że nasz ochraniacz łokcia R4M-SL-01 sprawdzi się jako zabezpieczenie stawu w każdych outdoorowych aktywnościach.

Przeznaczenie

• profilaktycznie w sporcie
• zwichnięcia stawu łokciowego,
• skręcenia stawu łokciowego,
• niestabilność łokcia
• stan zapalny łokcia

Tabela rozmiarowa

Rozmiar Obwód ramienia Sposób dokonywania pomiaru
S 23 – 26 cm Sposób dokonywania pomiaru - obwód ramienia
M 26,5 – 30 cm
L 30,5 – 36 cm
XL 35,5 – 41 cm

Całkowita długość ortezy: 38 cm

Wyrób uniwersalny na prawą i lewą rękę.

50 Przedmioty
No reviews

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania