Orteza łokcia z regulowanym zakresem ruchu E46
Orteza łokcia z regulowanym zakresem ruchu E46
Orteza łokcia z regulowanym zakresem ruchu E46
Orteza łokcia z regulowanym zakresem ruchu E46
Orteza łokcia z regulowanym zakresem ruchu E46
Orteza łokcia z regulowanym zakresem ruchu E46

Orteza łokcia z regulowanym zakresem ruchu E46

E46
Dostępny na zamówienie
200,93 zł
Strona

 

Kontuzja łokcia to wbrew pozorom poważne utrudnienie normalnego funkcjonowania, często wymaga bowiem usztywnienia ręki. Staw ten ma dużą rotację, dlatego przy poważniejszych urazach wymaga zastosowania odpowiednio dopasowanego wyrobu medycznego, aby unieruchomić go we właściwej pozycji. Marka Tynor stworzyła stabilizator stawu łokciowego z regulacją kąta zgięcia po to, aby okres rekonwalescencji pacjenta po urazie przebiegał dla niego bezboleśnie i komfortowo, a proces leczenia trwał jak najkrócej.

 

Kiedy stosuje się stabilizator stawu łokciowego z regulacją kąta zgięcia?

 

Stabilizator stawu łokciowego z regulowanym kątem zgięcia stosowany jest przy poważniejszych urazach łokcia. Pozwala on bowiem kontrolować i ograniczać stopień zgięcia i wyprostu łokcia, zapewniając jednocześnie pacjentowi pełen komfort i bezpieczeństwo codziennego funkcjonowania. Lekarze ortopedzi stosują tego rodzaju ortezy najczęściej u osób ze stabilnymi złamaniami dalszej kości ramieniowej, bliższej kości promieniowej lub łokciowej. Sprawdza się także w przypadku urazów wiązadeł i ścięgien, a także po rekonstrukcji wiązadeł pobocznych. Orteza z regulowanym katem zgięcia zalecana jest także pacjentom m.in. po przeproście łokcia, urazach ścięgien tricepsa oraz w niektórych przypadkach leczenia „łokcia tenisisty”.

 

Właściwości produktu

  • Zabezpieczenie uszkodzonego stawu łokciowego

 

Solidna i jednocześnie bardzo lekka konstrukcja ortezy doskonale chroni miejsce uszkodzenia przez niekontrolowaną rotacją, nadmiernym zgięciem lub wyprostowaniem stawu podczas wykonywania codziennych czynności. Poza ochroną mechaniczną ochroną przed powstaniem lub pogłębieniem się urazu stabilizator daje pacjentowi także poczucie bezpieczeństwa.

 

  • Komfort użytkowania

 

Do aluminiowej ramy usztywniającej przymocowano uchwyty powstrzymujące rękę. Wykonane są one z wysokiej jakości polimerowych półelastycznych mankietów, które wyściełane są specjalnie wyprofilowanymi poduszkami obszytymi miękką, bardzo przyjemną w dotyku tkaniną. Dzięki nim stabilizator nie uwiera ani nie ociera podczas noszenia. Miejsce zgięcia ortezy to zawias wyposażony w zaawansowany mechanizm z wielopunktową podziałką, który można dowolnie regulować. Po ustawieniu kąta zgięcia jest on blokowany. Długość urządzenia można regulować, przesuwając skrajne uchwyty. Oddzielna regulacja na bicepsie i na przedramieniu pozwala idealnie dopasować produkt do ciała pacjenta. Stabilizator wyposażony jest dodatkowo w pas podtrzymujący przebiegający przez ramię. Wyposażono go w miękką nakładkę, która dodatkowo chroni ramie i zapewnia pacjentowi pełen komfort. Pas ma duży zakres regulacji, co powala wygodnie ułożyć rękę w zależności od potrzeb.

  • Lekka konstrukcja

Konstrukcja ortezy jest solidna i stabilna, jednak bardzo lekka. Szyna wykonana jest z aluminium, uchwyty podtrzymujące rękę natomiast z wytrzymałego tworzywa sztucznego, które wyściełane jest miękkimi poduszkami. Dzięki niewielkiej wadze orteza nie obciąża uszkodzonej ręki.

 

Gwarancja bezpieczeństwa

 

Marka Tynor cieszy się uznaniem pacjentów i lekarzy na całym świecie. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim jakości produktów oraz bezpieczeństwu ich użytkowania. Wyroby medyczne tej firmy spełniają wymogi normy ISO 9001 oraz ISO 13485, a także Światowej Organizacji Zdrowia. Prezentowany stabilizator stawu łokciowego z regulacją kąta zgięcia ma także certyfikat CE dla wyrobów medycznych klasy I.

50 Przedmioty
No reviews

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania