Plastyczna łuska na dłoń i przedramię z separatorem palców została przez nas całkowicie przeprojektowana. Zmianom uległa zarówno konstrukcja plastyczna łuski jak i kształt jej elementu miękkiego. Dodatkowo wyrób wyposażono w separator palców. Dzięki tym zmianom wyrób lepiej stabilizuje palce, staw promieniowo-nadgarstkowy i nadgarstek.
Mocowanie wyrobu wykonuje się przy użyciu zespołu składającego się z jednej szerokiej taśmy obwodowej przedramienia, jednej szerokiej taśmy dłoniowej oraz spiralnej taśmy nadgarstkowej. Dla poprawy komfortu użytkowania, taśmy wyposażono w poduszki ochronne. Zakres regulacji zapięć jest bardzo szeroki i dzięki temu gwarantuje on dużą możliwość dopasowania wyrobu.
Dłoń od góry stabilizowana jest miękką opaską dłoniową dociskającą palce dłoni do stabilizatora.Dodatkowo w przedniej części wyrób wyposażono w miękki separator palców. Separator ten zapobiega zachodzeniu na siebie palców i redukuje ból, wywołany ich wzajemnym uciskiem, ponadto ochrania palce przed otarciami, przynosi ulgę w przypadku bolesności palców i pomaga utrzymać palce w prawidłowej pozycji. Na życzenie klienta, za dopłatą, standardowy separator może zostać zastąpiony separatorem neurologicznym, stabilizującym każdy palec pacjenta oddzielnie.
Łuska została w całości wykonana z nowego innowacyjnego surowca AirSanmed™.
AirSanmed™ – specyfika surowca polega na tym, że nie jest on elastyczny, nie rozciąga się, przez co polepsza stabilizację zabezpieczonej części ciała. Przy skórze pacjenta znajduje się przewiewna bawełniana dzianina frotte, która jest przyjazna dla skóry oraz posiada atest Oeko-Tex Standard 100. Wewnątrz znajduje się półsztywna perforowana pianka odciążająca EVA, doskonale izolująca oddziaływanie elementów metalowych ortez na ciało pacjenta. Na zewnątrz surowca zainstalowano perforowany laminat medyczny z funkcją paroprzepuszczalną, zawiera on antybakteryjne składniki na bazie nieorganicznego Zeolitu Srebra. Składnik ten zapewnia długotrwałą skuteczność, a nawet przeciwdziała najbardziej zakaźnym organizmom, takim jak MRSA i e-coli. AirSanmed™ spełnia wszelkie wymogi stawiane zasadniczym wyrobom medycznym różnego przeznaczenia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 3 listopada 2004r. oraz spełnia wymogi zawarte w załączniku nr I Dyrektywy Rady 93/42/EWG z dnia 14 czerwca 1993r. dotyczącej wyrobów medycznych, wdrożonej Ustawą z dnia 30 kwietnia 2004r. o wyrobach medycznych (Dz. U. nr 93 z 2004r., poz. 896).
Konstrukcja wyrobu została wykonana w skomplikowany i specyficzny sposób. Stelaż wyrobu wykonano z aluminium o różnym stopniu plastyczności, który został połączony z prętami nośnymi. Całość została zalaminowana obustronnie miękka pianką komfortową.
Można również regulować przywiedzenie i odwiedzenie dłoni. Konstrukcja wyrobu oraz użyte surowce przeciwdziałają wystąpieniu u użytkowników zespołu cieśni nadgarstka. Łuska występuje w wersji na prawą i lewą rękę.
Innowacyjność tego wyrobu polega na tym, że bez użycia jakichkolwiek narzędzi, czy ciepła, ortezę można precyzyjnie dopasować do ciała pacjenta, nadając jej pożądany przez lekarza prowadzącego, lub fizjoterapeutę kształt. Czynność tę można przeprowadzić bezpośrednio w poradni ortopedycznej, w czym pomaga również otwarta konstrukcja wyrobu, co ułatwia jego zakładanie na kończynę górną. Zarówno w odcinku przedramienia, kciuka, jak i dłoni łuskę można dowolnie kształtować nadając jej pożądany przez lekarza prowadzącego kształt.
Właściwości
- Doskonała stabilizacja – dzięki zastosowaniu szerokiej plastycznej szyny ortopedycznej uzyskano doskonałą stabilizację wyrobu.
- Komfort użytkowania – dzięki zastosowaniu specjalnej dzianiny, pot od ciała pacjenta jest skutecznie odprowadzany.
- Łatwość użytkowania – prosty sposób zakładania i zdejmowania wyrobu przez pacjenta.
- Utrzymanie właściwej higieny – ze względu na łatwość zdemontowania wyrobu nie ma problemu z jego praniem i konserwacją.
Przeznaczenie
Szynę na dłoń i przedramię należy stosować w przypadkach:
- zwichnięć nadgarstka,
- pęknięć kości śródręcza,
- uszkodzeń i zapaleń ścięgien,
- przykurczy w stawie nadgarskowym,
- ostrych zespołów bólowych,
- ostrych lub przewlekłych zapaleń kości nadgarstka lub śródręcza,
- innych zabiegów operacyjnych (ortopedia),
- w przypadkach schorzeń neurologicznych pochodzenia centralnego lub obwodowego.