Orteza Z Szyną Stabilizator Nadgarstka...

Orteza Z Szyną Stabilizator Nadgarstka Dziecięcy Pediatryczny

E03 CH
Dostępny na zamówienie
37,04 zł
Strona

 

Najczęściej nadgarstek wymaga usztywnienia po różnego rodzaju urazach mechanicznych. Niekiedy jest to konieczne również w przypadku niektórych schorzeń. Niezależnie od przyczyny dolegliwości odpowiednio dobrany sprzęt medyczny, który zapewni stabilizacje i odpowiednią ochronę stawu przyspieszy powrót do pełnej sprawności. Poprawi także komfort codziennego funkcjonowania pacjenta podczas rekonwalescencji. Wbudowana w ortezę, aluminiowa anatomicznie wyprofilowana szyna utrzymuje naturalną pozycję ręki sprzyjającą jej rehabilitacji. Maksymalnie chroni także uszkodzony nadgarstek przed niekontrolowaną rotacją, czy przemieszczeniem, które mogłoby pogłębić uraz. Stosowanie tego rodzaju wyrobów medycznych jest zalecane przez lekarzy ortopedów i specjalistów fizjoterapii najczęściej w przypadku stanów zapalnych ścięgien i stawów, a także takich kontuzji jak skręcenia i zwichnięcia. Jego noszenie przynosi dobre efekty także przy zespołach bólowych spowodowanych przeciążeniem lub zmianami zwyrodnieniowymi. Często stosowany jest również po ściągnięciu gipsu oraz po zabiegach chirurgicznych.

 

Właściwości produktu

 

Łatwe zakładanie

 

Orteza została zaprojektowana tak, aby jej zakładanie i ściąganie było łatwe nawet dla pacjentów o ograniczonym zakresie ruchów oraz cierpiących z powodu bólu. Wystarczy wsunąć rękę do środka aż do momentu, gdy kciuk znajdzie się we właściwym miejscu, a dłoń i nadgarstek ułożą się w naturalnej pozycji na podtrzymującej szynie. Następnie należy dopasować ortezę za pomocą trzech zapięć o dużym zakresie regulacji. Ściąganie produktu jest równie łatwe. Ta kwestia jest szczególnie ważna dla pacjentów, którzy korzystają z niego przez dłuższy czas. Dzięki temu dbanie o higienę ręki podczas rehabilitacji jest bardzo łatwe.

 

Komfort użytkowania

 

Szyna stabilizująca wykonana jest z aluminium, dzięki czemu produkt jest bardzo lekki. Dodatkowo umieszczono w nim dwie elastyczne fiszbiny, których zadaniem jest utrzymywanie ortezy we właściwej pozycji. Jej wnętrze pokryte jest miękką, przyjemną w kontakcie ze skórą tkaniną. Producent zastosował dodatkowo wypełnienie, które izoluje elementy usztywniające od ciała, dzięki czemu nie uwierają podczas noszenia. Wszystkie krawędzie stabilizatora zostały bardzo starannie obszyte miękką lamówką, przez co nie powodują dyskomfortu podczas jego noszenia, nawet przy większej aktywności ruchowej. Mocne zapięcia na rzepy pozwalają kontrolować siłę kompresji. Dodatkowo zapobiegają one także przesuwaniu się ortezy podczas noszenia.

 

Możliwość prania

 

Orteza wykonana jest z antyalergicznego materiału, który pozwala skórze oddychać i dobrze wchłania pot. Dzięki temu nawet przy długotrwałym jej noszeniu pacjent nie odczuwa świądu. Ze względu jednak na to, że produkt częściowo obejmuje dłoń, narażony jest na różnego rodzaju zabrudzenia. Bardzo ważne jest zatem to, że można go wyprać ręcznie w niskiej temperaturze przy użyciu łagodnego detergentu. Nie należy jej jednak suszyć w suszarce ani prasować.

 

Bezpieczeństwo użytkowania

 

Użytkowana zgodnie z zaleceniami lekarza orteza z szyną jest w pełni bezpieczna dla zdrowia pacjenta. Posiada certyfikat CE dla wyrobów medycznych klasy I oraz gwarancję spełnienia norm ISO 9001 i ISO 13485. Jest zgodny również z wymogami Światowej Organizacji Zdrowia określonymi dla tego rodzaju sprzętu.

Zastosowanie:

 • Zapalenia stawów i ścięgien
 • Zespoły bólowe przeciążeniowe i zwyrodnieniowe
 • Skręcenia i zwichnięcia w obrębie stawów
 • Prewencyjnie i po ściągnięciu gipsu
 • Zabiegi chirurgiczne i rehabilitacyjne

Cechy:

 • Kontrolowana, optymalna kompresja i dobra przyczepność
 • Oddychający i odporny materiał, komfort użytkowania
 • Wymienna profilowana aluminiowa szyna
 • Anatomiczny otwór odprowadzający kciuk
 • Łatwość samodzielnej aplikacji
 • Kontrolowane kompresji
 • Anatomiczny otwarcie kciukiem

Rozmiar:

Zmierzyć obwód przedramienia 15cm od stawu nadgarstkowego.

lewy / prawy

50 Przedmioty
No reviews

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania