Pani Teresa Medica PT0411 Rajstopy Uciskowe Dla...
Pani Teresa Medica PT0411 Rajstopy Uciskowe Dla...
Pani Teresa Medica PT0411 Rajstopy Uciskowe Dla...
Pani Teresa Medica PT0411 Rajstopy Uciskowe Dla...
Pani Teresa Medica PT0411 Rajstopy Uciskowe Dla Kobiet W Ciąży CLASSIC CCL1
Pani Teresa Medica PT0411 Rajstopy Uciskowe Dla Kobiet W Ciąży CLASSIC CCL1
Pani Teresa Medica PT0411 Rajstopy Uciskowe Dla Kobiet W Ciąży CLASSIC CCL1
Pani Teresa Medica PT0411 Rajstopy Uciskowe Dla Kobiet W Ciąży CLASSIC CCL1

Pani Teresa Medica PT0411 Rajstopy Uciskowe Dla Kobiet W Ciąży CLASSIC CCL1

PT0411
Dostępny na zamówienie
91,20 zł

Pończosznicze wyroby uciskowe są wyrobami medycznymi stosowanymi w terapii kompresyjnej.

Produkty są przeznaczone do długotrwałego leczenia oraz do uciskania i zwężania średnicy żył.

Wyrób jest przeznaczony do stosowania na kończyny dolne. Wyrób wielorazowego użytku.

ROZMIAR
KOLOR
TYP
DŁUGOŚĆ

 

PANI TERESA MEDICA PT0411 RAJSTOPY UCISKOWE DLA KOBIET W CIĄŻY CLASSIC CCL1

SYMBOL: PT0411
MARKA: PANI TERESA MEDICA
PRODUCENT: SIGVARIS S.A.
SKŁAD SUROWCOWY: Poliamid 78%, Elastan 22%

STOSOWANIE:


Dobór klasy kompresji, rozmiar i stosowanie wyrobu należy skonsultować z lekarzem. Produkt kompresyjny powinno się zakładać rano, o ile to możliwe po przebudzeniu i nosić przez cały dzień.W przypadku jakichkolwiek problemów lub dolegliwości bólowych podczas noszenia produktów kompresyjnych należy skonsultować się z lekarzem. Medyczna skuteczność produktów kompresyjnych gwarantowana jest przy prawidłowej pielęgnacji przez okres 6 miesięcy. Po tym okresie noszenia zmniejsza się lecznicza skuteczność pończoch na skutek zmęczenia i zużycia materiału.WSKAZANIA:- Żylakowatość (żylaki pierwotne i wtórne, żylaki w okresie ciąży, wspomagająco w leczeniu stwardnień żył, po zabiegach chirurgicznych przeprowadzanych na żyłach)
- Zatorowość-zakrzepica (zakrzepowe zapalenie żył powierzchniowych, a także stan po zagojonym zapaleniu żył, głęboka zakrzepica żylna w nodze, stan po zakrzepicy, syndrom pozakrzepowy, profilaktyka przeciwzakrzepowa u pacjentów chodzących)
- Przewlekła niewydolność żył (zapobieganie i leczenie wrzodów, niewydolność żył, angiodysplazja)
- Obrzęki (limfatyczne, w okresie ciąży, pourazowe, pooperacyjne, cykliczne obrzęki samoistne, stany zastoju na skutek unieruchomienia / syndrom zastoju stawowego, niedowład i częściowy niedowład kończyn)BEZWZGLĘDNE PRZECIWWSKAZANIA:


Zaawansowana niedrożność żył obwodowych, niewyrównana niewydolność serca, septyczne zapalenie żył, bolesny siniczy obrzęk kończynyWZGLĘDNE PRZECIWWSKAZANIA:


Wyraźna dermatoza sącząca, duże zaburzenia wrażliwości kończyn, zaawansowana neuropatia obwodowa, cukrzyca, pierwotne, chroniczne zapalenie stawów, nietolerancja na materiał, z którego wykonane są produkty.INSTRUKCJA ZAKŁADANIA:


Medyczne pończochy kompresyjne zakłada się inaczej niż zwykłe wyroby pończosznicze. Produkty kompresyjne należy zakładać rano, po nocnym odpoczynku, najlepiej przed wstaniem, w pozycji leżącej lub zaraz po wstaniu. Przy zakładaniu i zdejmowaniu można stosować gumowe rękawice, uważać, by nie uszkodzić produktu paznokciami, zegarkiem, biżuterią. Nie zakładać na otwarte rany. Nie należy ciągnąć wyrobu do góry, ale zebrać ostrożnie wyrób w dłoniach na całej długości. (W przypadku pończoch nie należy łapać bezpośrednio za szew taśmy podtrzymującej.) Nakładać od palców do kostki, rozprowadzić równomiernie na stopie. Zwrócić uwagę na dokładne umieszczenie pięty. Nakładać do kolana, dokładnie rozprowadzając na łydce, zmniejszając nieco naprężenie wynikające z nakładania, wygładzić wewnętrzną stroną dłoni. Wyrób nałożyć do pełnej długości. W przypadku rajstop nałożyć jak opisano powyżej najpierw na jedną nogę do kolana, potem na drugą nogę, a następnie do pełnej długości rajstop. Nieprawidłowa pielęgnacja pięt oraz noszenie niewłaściwego obuwia (np. wkładki w obuwiu zwiększające tarcie) mogą przyczynić się do powstawania przetarć i uszkodzenia produktu. Wskazany jest brak kontaktu produktu z tłustymi maściami, kremami, olejkami i podobnymi substancjami.WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE PIELĘGNACJI:


Produkt kompresyjny prać codziennie, po noszeniu. Prać ręcznie lub w pralce, z użyciem środka do tkanin delikatnych, w temperaturze 40°C (program do tkanin delikatnych). Nie stosować wybielaczy oraz płynów zmiękczających. Prać najlepiej oddzielnie lub przynajmniej z tkaninami o podobnych kolorach. Produkt kompresyjny suszyć rozwieszając na suszarce, chroniąc przed bezpośrednim nasłonecznieniem lub w suszarce bębnowej włączając program ochronny. Nie czyścić chemicznie, nie stosować odplamiaczy. Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym pomieszczeniu. Chronić przed bezpośrednim nasłonecznieniem. 

 

TABELA ROZMIARÓW :

 

MIEJSCE POMIARU: POMIAR (cm) S M L XL
cG Obwód uda (około 5cm poniżej kroku) 43-58 52-70 52-74 64-80
CF Obwód w połowie uda (połowa odległości pomiędzy rzepką i krokiem) 40-52 46-61 49-62 56-69
cD Obwód pod kolanem (w odległości 2 palców poniżej kolana) 27-34 32-40 36-43 40-49
cC Obwód w najszerszym miejscu łydki 29-35 34-41 37-45 42-48
cB Obwód powyżej kostki, w najszerszym miejscu 19-21 22-24 25-27 28-31
WYRÓB: POMIAR (cm) KRÓTKIE DŁUGIE
Rajstopy A-G 60-70 71-83

50 Przedmioty
No reviews

Zobacz także

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania