Pani TERESA® Pończochy medyczne PT0472
Pani TERESA® Pończochy medyczne PT0472
Pani TERESA® Pończochy medyczne PT0472
Pani TERESA® Pończochy medyczne PT0472

Pani TERESA® Pończochy medyczne PT0472

PT0472
Dostępny na zamówienie
84,00 zł
Brutto
ROZMIAR
KOLOR
TYP
DŁUGOŚĆ

 

 

Pani TERESA® Pończochy medyczne uciskowe 1klasa kompresji PREMIUM PT0472

SYMBOL: PT0472
MARKA: PANI TERESA®
PRODUCENT: SIGVARIS S.A.
SKŁAD SUROWCOWY: Poliamid 69% elastan 31%
GWARANCJA: Okres gwarancji wynosi 6 miesięcy.

STOSOWANIE
Dobór klasy kompresji, rozmiar i stosowanie wyrobu należy skonsultować z lekarzem.
Produkt kompresyjny powinno się zakładać rano, o ile to możliwe po przebudzeniu i nosić przez cały dzień.
W przypadku jakichkolwiek problemów lub dolegliwości bólowych podczas noszenia produktów kompresyjnych należy skonsultować się z lekarzem.
Medyczna skuteczność produktów kompresyjnych gwarantowana jest przy prawidłowej pielęgnacji przez okres 6 miesięcy. Po tym okresie noszenia zmniejsza się lecznicza skuteczność pończoch na skutek zmęczenia i zużycia materiału.

WSKAZANIA 
- Żylakowatość (żylaki pierwotne i wtórne, żylaki w okresie ciąży, wspomagająco w leczeniu stwardnień żył, po zabiegach chirurgicznych przeprowadzanych na żyłach)
- Zatorowość-zakrzepica (zakrzepowe zapalenie żył powierzchniowych, a także stan po zagojonym zapaleniu żył, głęboka zakrzepica żylna w nodze, stan po zakrzepicy, syndrom pozakrzepowy, profilaktyka przeciwzakrzepowa u pacjentów chodzących)
- Przewlekła niewydolność żył (zapobieganie i leczenie wrzodów, niewydolność żył, angiodysplazja)
- Obrzęki (limfatyczne, w okresie ciąży, pourazowe, pooperacyjne, cykliczne obrzęki samoistne, stany zastoju na skutek unieruchomienia /syndrom zastoju stawowego, niedowład i częściowy niedowład kończyn)

BEZWZGLĘDNE PRZECIWWSKAZANIA
Zaawansowana niedrożność żył obwodowych, niewyrównana niewydolność serca, septyczne zapalenie żył, bolesny siniczy obrzęk kończyny

WZGLĘDNE PRZECIWWSKAZANIA
Wyraźna dermatoza sącząca, duże zaburzenia wrażliwości kończyn, zaawansowana neuropatia obwodowa, cukrzyca, pierwotne, chroniczne zapalenie stawów, nietolerancja na materiał, z którego wykonane są produkty.

INSTRUKCJA ZAKŁADANIA
Medyczne pończochy kompresyjne zakłada się inaczej niż zwykłe wyroby pończosznicze. Produkty kompresyjne należy zakładać rano, po nocnym odpoczynku, najlepiej przed wstaniem, w pozycji leżącej lub zaraz po wstaniu. Przy zakładaniu i zdejmowaniu można stosować gumowe rękawice, uważać, by nie uszkodzić produktu paznokciami, zegarkiem, biżuterią. Nie zakładać na otwarte rany. Nie należy ciągnąć wyrobu do góry, ale zebrać ostrożnie wyrób w dłoniach na całej długości. (W przypadku pończoch nie należy łapać bezpośrednio za szew taśmy podtrzymującej.) Nakładać od palców do kostki, rozprowadzić równomiernie na stopie. Zwrócić uwagę na dokładne umieszczenie pięty. Nakładać do kolana, dokładnie rozprowadzając na łydce, zmniejszając nieco naprężenie wynikające z nakładania, wygładzić wewnętrzną stroną dłoni. Wyrób nałożyć do pełnej długości. W przypadku rajstop nałożyć jak opisano powyżej najpierw na jedną nogę do kolana, potem na drugą nogę, a następnie do pełnej długości rajstop.
Nieprawidłowa pielęgnacja pięt oraz noszenie niewłaściwego obuwia (np. wkładki w obuwiu zwiększające tarcie) mogą przyczynić się do powstawania przetarć i uszkodzenia produktu.
Wskazany jest brak kontaktu produktu z tłustymi maściami, kremami, olejkami i podobnymi substancjami.

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE PIELĘGNACJI
Produkt kompresyjny prać codziennie, po noszeniu. Prać ręcznie lub w pralce, z użyciem środka do tkanin delikatnych, w temperaturze 40°C (program do tkanin delikatnych). Nie stosować wybielaczy oraz płynów zmiękczających. Prać najlepiej oddzielnie lub przynajmniej z tkaninami o podobnych kolorach.
Produkt kompresyjny suszyć rozwieszając na suszarce, chroniąc przed bezpośrednim nasłonecznieniem lub w suszarce bębnowej włączając program ochronny. Nie czyścić chemicznie, nie stosować odplamiaczy. Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym pomieszczeniu. Chronić przed bezpośrednim nasłonecznieniem.

 

OBJAŚNIENIA DO TABELI ROZMIARÓW
AT – rajstopy
AG - pończochy
AD – podkolanówki
K – środkowy punkt krocza
cG - obwód mierzony 5 cm poniżej K
cF – obwód mierzony w połowie odległości między K i E
cE - obwód mierzony przez środek rzepki i nad tylną częścią kolana
cD – obwód mierzony poniżej guzowatości kości piszczelowej
cC – obwód mierzony w łydce w największym obwodzie
cB1 – obwód mierzony w miejscu, w którym ścięgno Achillesa przechodzi w mięsień łydki
cB – obwód mierzony w kostce w miejscu najmniejszego obwodu

Pomiar długości nogi dla rajstop i pończoch to:
AG 72-83 normal
AG 62-71 short
Pomiar długości nogi dla podkolanówek to:
AD 39-44 normal
AD 34-38 short

Tabela rozmiarów:

 

50 Przedmioty
No reviews
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania