Pas do podnoszenia ciężarów AS-LK

Pas do podnoszenia ciężarów AS-LK

AS-LK
Dostępny na zamówienie
141,67 zł
ROZMIAR

 

Podnoszenie ciężarów

Podnoszenie ciężarów to trening typowo siłowy, budujący masę mięśniową, wpływający na kondycję kości i stawów oraz poprawiający metabolizm. Pomimo wielu korzyści, dyscyplina ta niesie za sobą ryzyko kontuzji. Podnoszenie ciężarów szczególnie obciąża kręgosłup zawodnika. Nieodpowiednia technika, podnoszenie zbyt dużego ciężaru czy słaba praca mięśni przykręgosłupowych mogą spowodować poważny uraz kręgosłupa. W tym celu, warto wyposażyć się w profesjonalny pas do podnoszenia ciężarów PITBULL™, który doskonale ochroni kręgosłup przed uszkodzeniem w trakcie treningów.

podnoszenie ciężarów

Charakterystyka produktu

PITBULL™ to ultramocny pas przeznaczony dla kulturystów i wszystkich osób aktywnie trenujących podnoszenie ciężarów. Nasz pas to profesjonalny wyrób medyczny, wykonany z wodoodpornej laminacji specjalistycznych odpornych na użytkowanie materiałów tj. codura, pianka EVA i miękka, przyjazna dla skóry dzianina.

CODURA® to tkanina wysoce odporna na przetarcia wykonana z poliamidu z powłoką poliuretanową z apreturą teflonu. Struktura włókien i metoda tkania zapewniają jej dużą wytrzymałość na otarcia i przetarcia. Jest to tkanina o dużej odporności na działanie warunków atmosferycznych, a ponadto, dzięki swej wewnętrznej strukturze jest bardzo lekka. Zewnętrzna strona tkaniny powleczona jest warstwą teflonu. Wyroby ortopedyczne wykonane z surowca CODURA® to najcieńsze i najmocniejsze ortezy na rynku. Surowiec wodoodporny.

Pas do podnoszenia ciężarów AS-LK

codura

Pianka EVA to najwyższej jakości materiał odciążający. Doskonale absorbuje wstrząsy, odciążając równomiernie mięśnie i kości. Jest bardzo miła w dotyku i w pełni wodoodporna.

Bazowa dzianina, mająca kontakt ze skórą, jest bardzo przyjazna w dotyku. Pomaga odprowadzać wilgoć ze skóry i poprawia komfort użytkowania produktu.

PITBULL™ posiada doskonały ergonomiczny kształt, zapobiegający nadmiernemu zgięciu kręgosłupa lędźwiowego w trakcie treningów i zabezpieczający przed jego przeciążeniem. Jest bardzo cienki, nie powoduje odparzeń i dyskomfortu. Użytkowanie pasa w trakcie treningów zwiększa tłocznię brzuszną, która w fizjologiczny sposób poprawia biomechanikę i chroni narządy i kręgosłup przed urazem.

Podczas podnoszenia ciężarów występuje wysiłek izometryczny powstały na skutek manewru Valsalvy. W trakcie użytkowania naszego pasa, ciśnienie w jamie brzusznej (a dokładnie: ciśnienie śródmięśniowe prostownika grzbietu) zwiększa się, co powoduje usztywnienie całej dolnej części kręgosłupa, a to z kolei pozwala na bezpieczniejsze dźwignięcia większych ciężarów.

Stosowanie naszego pasa powoduje:
• redukcję napięcia pleców, zapewniając komfort i wygodę,
• stabilizację odcinka lędźwiowo-krzyżowego przy wykonywaniu pracy fizycznej,
• zapobieganie wypadaniu dysków międzykręgowych,
• minimalizację niebezpieczeństwa wystąpienia kontuzji,
• zwiększa osiągi

Nasz profesjonalny pas do podnoszenia ciężarów PITBULL™ został wyposażony w ekstremalnie mocne zapięcie rzepowe i metalową klamrę, zapobiegające odpinaniu pasa w trakcie treningów. Zapięcie to zapewnia pełną regulację obwodową i doskonałe dopasowanie do anatomii użytkownika.

AS-LK Pas do podnoszenia ciężarów

AS-LK reh4mat

AS-LK zastosowanie

AS-LK zoom

Pas do podnoszenia ciężarów

Pas do podnoszenia ciężarów czarny

podnoszenie ciężarów AS-LK

ćwiczenia w ortezie AS-LK

Przeznaczenie

• po naderwaniu mięśni brzucha i grzbietu spowodowanym urazem lub przeciążeniem
• u osób ze słabymi mięśniami brzucha wykonujących ciężkie prace fizyczne
• w przewlekłych zespołach bólowych kręgosłupa lędźwiowego
• profilaktycznie w treningach podnoszenia ciężarów (kulturystyka, sztangiści, trójbój siłowy)

Tabela rozmiarowa

Rozmiar Obwód pasa Sposób dokonywania pomiaru
M 80 – 90 cm biodrowo-lendzwiowy.png
L 90,5 – 105 cm
XL 105,5 – 125 cm

Całkowita wysokość ortezy:
Przód: 7 cm
Tył: 14 cm

50 Przedmioty
No reviews

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania