Pas do transferu pacjentów Alpha

Pas do transferu pacjentów Alpha

PM-601
Dostępny na zamówienie
574,07 zł
ROZMIAR

 

Pas pozwala na optymalne użycie siły, zachowanie zdrowej i bezpiecznej dla kręgosłupa postawy przy podnoszeniu chorego z pozycji leżącej lub siedzącej do stojącej, a następnie jego przemieszczaniu w inne miejsce. Pas trzymający jest wykonany z wyściełanego materiału nylonu o właściwościach antypoślizgowych wewnątrz. Jest on umieszczony wokół tali pacjenta lub opiekuna i zamykany klamrą.

Pas do transferu posiada wiele uchwytów, dzięki którym opiekun może kontrolować przepływ ruchu, na przykład podczas przenoszenia pacjenta na krzesło lub podczas pomocy w procesie wstawania. Pas jest również niezawodną pomocą w chodzeniu, szczególnie dla osób chodzących niepewnie, uczących się chodzić na nowo, zataczających się na boki. Pas umocowany na pacjencie lub opiekunie pozawala kontrolować niepewny chód.  Maksymalne obciążenie 200 kg.

PAS DO TRANSFERU
JEDNOOSOBOWY
PM-070.10-5
 

Alternatywą dla pasa z serii Alpha® jest uproszczona wersja pasa, który spełnia taką samą funkcję. Jest to jednak wersja prostsza, zarówno jeśli chodzi o wykonanie jak i wygląd. Pas przeznaczony jest do użytkowania dla jednej osoby – stąd nazwa jednoosobowy. Pas ma długość160 cm i powinien być przycięty – skrócony indywidulanie, w zależności od wielkości pacjenta. Produkt ten jest dobrym narzędziem do nauki transferu pacjenta, a jego następcą powinien być pas z serii Alpha®.

Dostępny jest także w zestawie – 5 sztuk , szczególnie polecany klinikom i szpitalom, które przeznaczają pas dla jednego pacjenta, używają go podczas pobytu w ośrodku, jednocześnie ucząc rodzinę pacjenta technik transferu. Po zakończonej terapii w szpitalu, ośrodku czy klinice pacjent zabiera pas ze sobą do domu.

PARAMETRY TECHNICZNE
model rozmiar maksymalne obciążenie
PM-6013 S (60×110 cm) 200 kg
PM-6014 M (72×140 cm) 200 kg
PM-6015 L (100×160 cm) 200 kg
 
 
50 Przedmioty
No reviews

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania