Pasy ciążowe

Pas ciążowy jest to pas wykorzystywany przez kobiety w ostatnim trymestrze ciąży. Zakładany na brzuch odciąża kręgosłup i łagodzi bóle pleców i poprawia krążenie.

 

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu pasa brzusznego?

 

Ciąża to piękny stan dla wielu par. Jednak nie można zapomnieć że dla kobiet jest to okres często bolesny. Dlatego z każdym rokiem powstaje coraz to więcej rzeczy i przyrządów, które mają na celu złagodzenie bólu. Pas ciążowy jest najczęstszym z tego rodzajów akcesoriów z którego korzystają przyszłe mamy. Dobrze dopasowany pas dla kobiet w ciąży pozwala zredukować bóle pleców i stawów, gwarantuje lepszą postawę ciała, a także umożliwia wsparcie po ciąży i zapewnić ci delikatną kompresję, która pomaga ci wygodnie wykonywać codzienne czynności. Dla kobiet które mają stojący tryb życia lub wykonują dużo czynności stojąc, taki pas jest idealnym pomysłem który poprawia komfort pracy w stanie ciąży.

 

Przy zakupie pasów dla kobiet w ciąży trzeba dobrze się zastanowić, która będzie dla danej osoby bezpieczna bowiem źle dobrany pas może pogorszyć stan, który był przed jego noszeniem a nawet zaszkodzić ciąży.

Po pierwsze, w oczekiwaniu na dziecko można a nawet należy używać pasa ciążowego, ale nie cały czas. Zbyt długie jego noszenie może spotęgować ból pleców i kręgosłupa. Dlatego noś taki pas jedynie kilka godzin dziennie.

 

Po drugie, pasy podtrzymujące nie należy nakładać do snu. Jeżeli ból jest duży lepiej wtedy spróbować wyprostować plecy.

 

Po trzecie, należy dobrze dobrać pas do swojego ciała. Noszenie zbyt ciasnego może zniekształcić macicę a co za tym idzie przerwać rozwój dziecka. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości w tym jaki pas wybrać lub nie wiesz czy dobrze go nosisz, warto w takim przypadku wybrać się do lekarza. W naszym sklepie medycznym w Poznaniu mogą Państwo również taką informację znaleźć.

 

Coraz więcej modeli pasów ciążowych powstaje z tkaniny która umożliwia swobodny przepływ powietrza, oraz idealne dopasowanie do ciała. Poprawia to swobodę noszenia.

 

Pasy ciążowe w Poznaniu

 

Pasy ciążowe można kupić w naszym sklepie internetowym lub w sklepach stacjonarnych w Poznaniu. Znajdą tam Państwo akcesoria, które pomogą matkom w ciąży. Wśród marek jakie mamy do zaoferowania można wymienić Thuasne czy pas ciążowy z firmy Reh4Mat lub Oppo. Wszystkie zostały zaprojektowane w taki sposób by ich noszenie poprawiało znacznie komfort chodzenia w czasie ciąży oraz by zmniejszyć bóle pleców i poprawić krążenie krwi.

Ze względu na przeznaczenie mogą Państwo znaleźć w sklepie pasy ciążowe elastyczne oraz ortopedyczne pasy ciążowe, które wykorzystywane są podczas bardziej nasilonego bólu pleców czy ciąży mnogiej.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania