Peruki po chemioterapii

Komfort psychiczny pacjentów onkologicznych jest kwestią niesłychanie istotą. Dobry wygląd może poprawić samopoczucie i samoocenę pacjenta, dodać energii i zmotywować do walki z chorobą. Jednym z efektów ubocznych podczas chemioterapii jest wypadanie włosów. W takiej sytuacji pacjenci bardzo często decydują się na zakup peruki medycznej.

 

Peruka z włosa syntetycznego czy naturalnego? Jaką perukę wybrać?

 

Pierwszą decyzją jest wybór między włosem syntetycznym a naturalnym. Peruki z włosów syntetycznych są znacznie tańsze, ale też gorsze jakościowo. Choć technologia produkcji ulega stałej poprawie i włos syntetyczny jest co raz lepszej jakości, jednak wciąż wizualnie odbiega od naturalnego. Włosy syntetyczne mają tendencje do puszenia się, dodatkowo często powstają nieestetycznie splątania, zwłaszcza przy włosach długich. Znacznym plusem peruk syntetycznych jest łatwość pielęgnacji, nie wymagają również modelowania – od razu mamy gotową ułożoną fryzuję. Zaletą jest również niska cena oraz bardzo duży wybór kolorów i fryzur.

 

Peruki z włosów naturalnych różnią się od syntetycznych użytym materiałem i sposobem wykonania, a przede wszystkim ceną. Peruki naturalne wykonuje się z włosa ludzkiego, ściętego i odpowiednio przygotowanego. Przed dokonaniem wyboru, bardzo istotne jest zwrócenie uwagi na kraj pochodzenia włosa. Najczęściej stosowane są włosy azjatyckie – głownie indyjskie, europejskie oraz słowiańskie. Włosy azjatyckie są naturalnie bardzo ciemne, dla uzyskania jaśniejszych odcienia niezbędna jest ich dekoloryzacja, co niestety osłabia strukturę włosa. Włos pokrywany jest silikonem aby poprawić jego wygląd, niestety silikon ten z czasem ulega wytarciu, wówczas włosy szybciej się mechacą i plączą. W tym wypadku najlepsze jakościowo są naturalnie, ciemne odcienie. Bardzo istotne jest zwrócenie szczególnej uwagi na zabiegi pielęgnacyjne, aby peruka zachowała swoją estetykę. Włosy europejskie są lepsze jakościowo, są trwalsze i bardziej podatne na układanie. Występują w różnych odcienia, można je farbować jednak nie zaleca się ich rozjaśniania. Przy włosach europejskich, również warto zwrócić szczególną uwagę na pielęgnację. Najlepsze jakościowo są włosy słowiańskie, posiadają mocną i bardzo wytrzymałą strukturę, nie są farbowane, ani rozjaśniane, często nazywane są włosami dziewiczymi. Rodzaj i jakość włosa zastosowany w peruce, znacząco wpływa na jej cenę, niestety to ona jest największym minusem. Jednak należy pamiętać, że peruka z włosów naturalnych jest bardziej wytrzymała i posłuży na lata. Peruki naturalne można modelować, farbować i ścinać, co jest atutem dla pań, które lubią różnorodność.

 

Utrata włosów w trakcie chemioterapii nie jest jedynym problemem z jakim muszą zmagać się zarówno kobiety jak i mężczyźni. U wielu osób występuje również łysienie plackowate. Na rynku dostępne jest wiele produktów na łysienie, jednak nie zawsze dają one pożądany efekt. Aby poprawić komfort psychiczny, peruki są bardzo dobrym rozwiązaniem.

 

Peruki dostępne w Poznaniu.

 

W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno peruki damskie, jak i męskie. W sprzedaży posiadamy wiele modeli peruk po chemioterapii z bardzo znanej firmy Rokoko Hair Company, peruk na łysienia, dostępne są także dopinki. Peruki dostępne są w wielu kolorach i odcieniach, a także różnej długości. W naszej ofercie posiadamy również bardzo duży wybór chust i turbanów, które mogą być alternatywą dla peruk, lub dodatkowym urozmaiceniem. Zakupu mogą Państwo dokonać poprzez sklep internetowy oraz stacjonarnie w Poznaniu.

 

Jak elektronicznie zrealizować zlecenie na perukę w sklepie Ortezka.pl i skorzystać z refundacji NFZ w czasie epidemii wirusa CONVID-19?

 

 

Aby dowiedzieć się jak elektronicznie zrealizować zlecenie na perukę, kliknij w ten link

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania