Produkty uciskowe

Produkty uciskowe jest to odzież kompresyjna stworzona po to, by poprawić jakość nóg i stóp. Najczęściej wybieraną odzieżą uciskową są rajstopy, pończochy i podkolanówki. Wyroby uciskowe ze względu na swoje właściwości wybierane są przez sportowców, osoby cierpiące na bóle mięśni oraz osoby mające problemy z krążeniem i żylakami.

 

Jakie korzyści wypływają ze stosowania produktów uciskowych?

 

Wyroby uciskowe wykonane są ze specjalnego rodzaju włókna, króry dzięki swoim właściwościom posiada działanie medyczne. Istnieje wiele zatel i powodów dla których warto korzystać z produktów uciskowych. Do najważniejszych należą:

 

  • Poprawiają krążenia krwi,

  • Zmniejszają bule mięśni,

  • Zmniejszają ilości toksyn w mięśniach,
    Zwiększają wydajność organizmu,

  • Pomagają pozbyć się uczucia ciężkich nóg,

  • Dzięki nim człowiek czuje się bardziej wypoczęty.

  • Przyjazna dla kobiet w ciąży

 

Odzież uciskowa dla sportowców zmniejsza bóle mięśni po intensywnym wysiłku a tym samym umożliwia szybszy powrót do zdrowia. Sportowcy zaczęli tak często z nich korzystać, że powstały specjalne kolekcje produktów uciskowych przeznaczonych właśnie dla tych grupy osób.

 

Jakie pończochy przeciwżylakowe wybrać?

Na rynku istnieje wiele rodzajów pończoch uciskowych. Różnią się one stopniem ucisku. Dlatego przed ich zakupem warto widzieć który stopień ucisku jest dla kogo przeznaczony. Ucisk mierzony w milimetrach słupa rtęci ( mm Hg) jest dobierany w zależności od tego w jakim stanie znajdują się nasze żyły. Osoby z lekkim zapaleniem żył będą używać pończochy o innym stopniu ucisku niż osoby których stan żył jest ciężki. Aby być pewnym, że się kupiło produkt o prawidłowej kompresji dobrze jest udać się wcześniej do lekarza. Należy jednak pamiętać, że pończochy medyczne aby mogły dobrze spełniać swoją funkcję powinny być prawidłowo zakładane.

 

Istnieją 3 stopnie kompresji

 

1 stopień -15- 23mmHg

2 stopień -23- 34mmHg

3 stopień- 35—45mmHg

 

Produkty przeciwżylakowe w Poznaniu

 

Uciskowe produkty przeciwżylakowe dostępne w naszym sklepie to przede wszystkim bogata gama cenionych marek dostępnych w różnych kolorach i w każdej klasie ucisku. U nas znajdą Państwo zarówno wysokiej jakości medyczne pończochy przeciwżylakowe, ale również wygodne, dobrze dopasowane rajstopy w których każda kobieta będzie wyglądać pięknie. Oprócz produktów dla kobiet znajdą Państwo tutaj także stylowe podkolanówki przeznaczone dla mężczyzn.

Można kupić u nas produkty takich firm jak: Veera, RelaxSan, Aries, Pani Teresa, Thuasne, Antistress i ConVari.

Zadbaj o swoje nogi i kup produkty przeciwżylakowe w naszym sklepie już dzisiaj. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania odnośnie naszych produktów, możesz zadzwonić do naszego sklepu a nasi konsultanci chętnie na nie odpowiedzą. Zapraszamy do naszego sklepu i życzymy udanych zakupów.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania