Reh4mat Orteza barku AM-KOB

Reh4mat Orteza barku AM-KOB

AM-KOB dziecięca
Dostępny na zamówienie
251,85 zł
ROZMIAR
Strona

 

Leczenie urazu barku u dzieci polega na metodzie RICE (odpoczynek, lód, kompresja i elewacja) oraz unieruchomieniu. W tym celu doskonale sprawdzi się nasza dziecięca ortopedyczna kamizelka barkowo-obojczykowa AM-KOB, która doskonale zabezpieczy uszkodzony bark bezpośrednio po urazie jak i zabiegu operacyjnym.

AM‑KOB dziecięca materiał

AM‑KOB dziecięca orteza barku

PRZEZNACZENIE

  • urazy barku
  • zwichnięcie barku
  • urazy obojczyka
  • złamania w obrębie kości ramiennej, łokciowej i przedramienia
  • skręcenie stawu łokciowego
  • konieczność pourazowego i pooperacyjnego unieruchomienie barku, ramienia, łokcia i przedramienia
  • uszkodzenie tkanek miękkich w obrębie kończyny górnej wymagające unieruchomienia (stłuczenia, infekcje)

AM‑KOB dziecięca orteza na bark

AM‑KOB dziecięca zoomJAK WYGLĄDA URAZ BARKU U DZIECI?

Urazy barku występujące u dzieci różnią się od mechanizmu tego samego urazu powstałego u dorosłych. Mimo podobnych przyczyn powstawania urazów (upadek na ramię, uderzenie) wciąż obecna u najmłodszych płytka wzrostu kości powoduje pojawianie się rzadkich i unikatowych form urazów barku, a ich leczenie operacyjne wymaga specjalistycznych technik. Do najczęstszych urazów barków u dzieci zaliczamy: zwichnięcie barku, zerwanie obrąbka stawowego, niestabilność wielokierunkowa i tzw. „Łokieć Małej Ligii”. Najczęstszymi objawami uszkodzeń barku jest opuchlizna, bolesność i zmniejszona ruchomość stawu.

Leczenie urazu polega na metodzie RICE (odpoczynek, lód, kompresja i elewacja) oraz unieruchomieniu. W tym celu doskonale sprawdzi się nasza dziecięca orteza barkowo-obojczykowa AM-KOB, która doskonale zabezpieczy uszkodzony bark bezpośrednio po urazie jak i zabiegu operacyjnym.AM‑KOB niebieska orteza barku dla dziecka

AM‑KOB orteza dziecięca z tyłu


JAK DZIAŁA ORTEZA BARKU AM-KOB?

Orteza AM-KOB została wykonana z najwyższej jakości materiału ACTIVEdistance™, który charakteryzuje się wysokim komfortem użytkowania.

ActiveDistance™ to trójwarstwowy aktywny surowiec, który składa się z pianki komfortowej oraz dwóch bardzo mocnych nierozciągliwych okładzin poliamidowych. Specyfika surowca ActiveDistance™ polega na tym, że nie jest on elastyczny przez co polepsza stabilizację zabezpieczonej części ciała. Dzięki zastosowaniu w surowcu pianki komfortowej, jest on bardzo miękki, co poprawia komfort użytkowania wyrobów z niego wykonanych. Dodatkowym atutem surowca ActiveDistance™ jest fakt, że posiada on obustronną funkcję samoszczepną, co zdecydowanie ułatwia jego użytkowanie.

ACTIVE-DISTANCE

Nasza dziecięca orteza barkowa AM-KOB posiada anatomiczny kształt, więc doskonale stabilizuje ramię i nie pozwala na wykonywanie mikro ruchów w obrębie chorego stawu.

Ponadto, dziecięca kamizelka Dessaulta posiada specjalny wąski pasek żebrowy, który „blokuje” ramię w pozycji przywiedzenia i rotacji wewnętrznej, zapobiegając jego bezwarunkowego odwiedzeniu. Utrzymanie kończyny w takiej pozycji zapewnia bezpieczny i szybki zrost w przypadku złamań.

dziecięca orteza barku AM-KOB

Podwieszka przedramienia zapewnia dodatkową stabilizację i unieruchomienie stawu łokciowego, co jest kluczowe w przypadku wystąpienia niektórych urazów łączonych.

Co więcej, podwieszka przedramienia posiada specjalny rzepowy system mocowania, dzięki czemu dziecko w każdej chwili może ją odpiąć, aby wykonać kilka ruchów czynnych, zabezpieczających przed powstaniem przykurczy mięśni lub po prostu aby móc sięgnąć po coś samodzielnie ręką. Oczywiście na tego typu aktywność może pozwolić tylko i wyłącznie lekarz prowadzący!


RozmiarObwód w klatce piersiowejOdpowiedni dla wiekuSposób dokonywania pomiaru
1 50 – 57 cm 2 – 4 lat odcinek piersiowy - pomiar
2 57,5 – 65 cm 4 – 7 lat
3 65,5 – 75 cm 7 – 12 lat

RozmiarCałkowita wysokość ortezyCałkowita długość ortezy
1 29 cm 18 cm
2 32 cm 20 cm
3 35 cm 25 cm

50 Przedmioty
No reviews

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania