Reh4mat Orteza kończyny górnej OKG-04

Reh4mat Orteza kończyny górnej OKG-04

OKG-04
Dostępny na zamówienie
137,96 zł

 

ZESPÓŁ KANAŁU NERWU ŁOKCIOWEGO (Zespół Rowka Nerwu Łokciowego)

Zespół kanału łokciowego, zwany również neuropatią łokcia, spowodowany jest narastającym uciskiem nerwu łokciowego, który biegnie w obrębie bruzdy nerwu na wysokości nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej.

Osoby, które nagminnie opierają się na łokciu na twardej powierzchni lub przez dłuższy czas mają zgięty łokieć, np. w trakcie rozmowy przez telefon lub podczas spania z ręką pod poduszką, są wyjątkowo narażone na dolegliwości ze strony zespołu kanału łokciowego.

Ponadto, zespół kanału nerwu łokciowego jest bardzo popularny wśród osób aktywnych fizycznie, które wykonują ruchy skrętne łokcia oraz rzuty prowadzące do uszkodzeń więzadeł. Dlatego, schorzenie to jest bardzo popularne wśród baseballowców i piłkarzy ręcznych.

Podstawowymi objawami zespołu rowka nerwu łokciowego jest uczucie bólu i drętwienia w obrębie łokcia. Poza tym, pacjenci skarżą się na charakterystyczne mrowienie, szczególnie w rejonie małego i serdecznego palca. Nieleczony zespół kanału łokciowego może prowadzić do bardzo poważnych komplikacji, tj. osłabienie chwytu czy typowa dla neuropatii łokciowej deformacja dłoni, w której IV i V palec przyjmują nienaturalną pozycję wyprostną w stawie śródręczno-paliczkowym oraz zgięciową w stawach międzypaliczkowych.

W przypadku zespołu kanału łokciowego operacja zazwyczaj jest ostatecznością, a leczenie sprowadza się do działań zachowawczych. Najbardziej efektywne jest połączenie fizykoterapii wraz ze stosowaniem specjalnej ortezy OKG-04, nie pozwalającej na nadmierne zgięcie łokcia oraz zapobiegająca zespołowi kanału łokciowego.

Charakterystyka produktu

Otwarta szynowa orteza łokcia OKG-04 służy do zapobiegania zespołowi kanału łokciowego, poprzez ustawienie łokcia w odpowiedniej pozycji. Orteza wyposażona jest w specjalne możliwe do dokształcania aluminiowe stalki, które uniemożliwiają zgięcie łokcia. Takie rozwiązanie redukuje ucisk, generowany na nerw łokciowy, powoduje jego odbarczenie i zmiejsza dolegliwości bólowe.

Orteza OKG-04 jest doskonałym rozwiązaniem do stosowania w trakcie snu, gdy nieświadomie przez długi czas zginamy nadgarstek i powodujemy ucisk nerwu łokciowego.

Orteza łokcia OKGD-04 została wykonana z innowacyjnego surowca UniPren. Jest to uniwersalny trójwarstwowy surowiec, składający się z zewnętrznej elastycznej poliamidowej dzianiny okładkowej o funkcji samoszczepnej, wewnętrznego rdzenia z pianki neoprenowej oraz elastycznej jerseyowej dzianiny okładkowej. Materiał ten charakteryzuje się miękkością i bardzo wysoką elastycznością. Bardzo ważnym atutem tego surowca jest to, że nie jest to wyrób dziany, nie posiada grubych włókien, przez co jego sploty nie odciskają się na skórze pacjenta i nie powodują ran w miejscach o dużej kompresji. Ortezy wykonane z surowca UniPren to najmocniejsze i najskuteczniej stabilizujące ortezy dostępne na rynku. Funkcja samoszczepna, surowca zdecydowanie ułatwia użytkowanie. Ponadto surowiec ten jest wodoodporny.

 

Otwarta konstrukcja wyrobu ułatwia jego użytkowanie i pozwala precyzyjnie dopasować go do kształtów ciała pacjenta.

Wyrób posiada wąskie mankiety ramienia i przedramienia.

Orteza stawu łociowego OKG-04 doskonale również sprawdza się w okresie pooperacyjnym lub po interwencjach w okolicy stawu łokciowego. Odkryty łokieć ułatwia opiekę pooperacyjną i pozwala na łatwą wymianę opatrunków, bez konieczności zdejmowania ortezy w kończyny. Nie bez znaczenia jest również to, że pooperacyjne opatrunki łokcia można wymieniać bez zmiany kąta ustawienia kończyny górnej.

Orteza szynowa łokcia OKG-04 jest równeż doskonałym produktem dla osób, cierpiących z powodu wzmożonego napięcia mięśniowego oraz porażenia spastycznego. Zastosowanie naszej ortezy OKG-04 pozwala na redukcję spastyki zgięciowej stawu w przypadku wystąpienia udaru lub innych schorzeń neurologicznych.

W ortezie zainstalowano 2 szyny ortopedyczne, których kształt może być dowolnie modyfikowany przez lekarza prowadzącego.

2 szyny ortopedyczne

 

Przeznaczenie

- zespół kanału nerwu łokciowego / Zespół rowka kanału Łokciowego / Neuropatia łokciowa
- skręcenia / zwichnięcia stawu łokciowego
- złamanie stawu łokciowego
- okres pooperacyjny łokcia
- deformacje stawu łokciowego
- przykurcze zgięciowe łokcia

Tabela rozmiarowa

Rozmiar Obwód ramienia Sposób dokonywania pomiaru
Uniwersalny min 22 cm  -  max 36 cm Sposób dokonywania pomiaru - obwód ramienia

Wyrób uniwersalny na prawa i lewa rękę

Całkowita długość ortezy: 30 cm

49 Przedmioty
No reviews

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania