Reh4mat ORTEZA LĘDŹWIOWO-KRZYŻOWA AM-SO-01
Reh4mat ORTEZA LĘDŹWIOWO-KRZYŻOWA AM-SO-01
Reh4mat ORTEZA LĘDŹWIOWO-KRZYŻOWA AM-SO-01
Reh4mat ORTEZA LĘDŹWIOWO-KRZYŻOWA AM-SO-01

Reh4mat ORTEZA LĘDŹWIOWO-KRZYŻOWA AM-SO-01

AM-SO-01
Dostępny na zamówienie
155,56 zł
ROZMIAR

 

Reh4mat ORTEZA LĘDŹWIOWO-KRZYŻOWA AM-SO-01

Orteza została wykonana według nowego bardziej anatomicznego kształtu, dzięki temu wyrób lepiej dopasowuje się do każdej sylwetki oraz dużo lepiej stabilizuje odcinek lędźwiowy kręgosłupa.

Tylna część ortezy została wykonana z nowego innowacyjnego surowca Air SanMed. Specyfika tego surowca polega na tym, że nie jest on elastyczny przez co polepsza stabilizację w odcinku lędźwiowym. Przy skórze pacjenta znajduje się przewiewna bawełniana dzianina frotte, wewnątrz półsztywna perforowana pianka komfortowa, na zewnątrz natomiast zainstalowany jest laminat medyczny z funkcją paroprzepuszczalną, który w celu łatwiejszego odprowadzania potu od ciała pacjenta został dodatkowo wyperforowany.

Boki sznurówki wykonano ze specjalnej gumy ortopedycznej AirRubber, która charakteryzuje się jednokierunkową elastycznością oraz uzyskaną w procesie dziania perforacją. Otworki pozwalają na łatwiejsze oddychanie skóry co poprawia komfort użytkowania wyrobu.

Dodatkowo w przedniej części wyrób wyposażono w specjalne uchwyty na dłonie, które ułatwiają zakładanie go osobom o ograniczonych funkcjach ruchowych kończyn górnych.

Dzięki zastosowaniu unikatowych anatomicznie wyprofilowanych stalek ortopedycznych stabilizuje i odciąża kręgosłup w odcinku lędźwiowo-krzyżowym. Wzmacnia ścianę mięśni brzucha. Poprzez utrzymywanie stabilnej temperatury i elastyczny ucisk mają działanie zmniejszające dolegliwości bólowe. Ma za zadanie zmniejszać występujące dolegliwości bólowe, zapobiegać ich występowaniu, poprawiać sprawność ruchową pacjenta, poprawiać jakość i komfort życia. Wskazania i zasady stosowania zależne są od decyzji lekarza prowadzącego.

Sznurówkę można stosować w przypadkach:
- ostrych zespołów bólowych obszarów lędźwiowo-krzyżowych,
- zwyrodnień kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym,
- dyskopatii w odcinku lędźwiowym,
- po zabiegach operacyjnych odcinka lędźwiowego kręgosłupa (ortopedia, neurochirurgia),
- po zdjęciu unieruchomienia gipsowego w odcinku lędźwiowo-krzyżowym jako stabilizator,
- deformacji kręgosłupa w odcinku lędźwiowym,
- kręgozmyku w odcinku lędźwiowym,
- stany przeciążenia odcinka lędźwiowo-krzyżowego.

50 Przedmioty
No reviews

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania