Reh4mat Orteza palca ręki AM-D-01

Reh4mat Orteza palca ręki AM-D-01

AM-D-01
Dostępny na zamówienie
79,63 zł
ROZMIAR

 

Orteza palca ręki AM-D-01

Uporczywy ból podczas gry? Orteza AM-D-01 to nasza propozycja na Zespół de Quervaina.

 

Zespół de Quervaina to zapalenie pochewki ścięgnistej prostownika krótkiego i odwodziciela długiego kciuka. Schorzenie spowodowane jest powtarzalnymi mikrourazami i zapaleniem w obrębie kciuka, do których dochodzi na skutek mocnego ścisku i odwodzenia dłoni, dlatego zespół ten często spotykamy u golfistów czy tenisistów.

Charakterystyka wyrobu

Orteza AM-D-01 została w całości wykonana z nowego innowacyjnego surowca AirSanmed. Specyfika tego surowca polega na tym, że nie jest on elastyczny przez co polepsza stabilizację zabezpieczonego stawu. Przy skórze pacjenta znajduje się przewiewna bawełniana dzianina frotte, która zapobiega poceniu się.

AM-D-01

Wewnątrz znajduje się półsztywna perforowana pianka komfortowa, na zewnątrz natomiast zainstalowany jest laminat medyczny z funkcją paroprzepuszczalną, który w celu łatwiejszego odprowadzania potu od ciała pacjenta został dodatkowo wyperforowany.

AM-D-01

Schemat surowca AirSanmed

Wyrób posiada konstrukcję otwartą, co ułatwia jego zakładanie na kończynę oraz regulowane zapięcie, co czyni ortezę jeszcze bardziej uniwersalną i ułatwia dopasowanie do każdego kształtu dłoni. W ortezie zamontowano taśmę stabilizującą kciuk, której nadmiar po dopasowaniu należy odciąć.

AM-D-01

Poza tym, orteza kciuka posiada dwa niezależne pasy obwodowe, których zapięcie pacjent może dowolnie regulować, co pozwala zapobiec przesuwaniu się ortezy.

AM-D-01

Dodatkowo w wyrobie zainstalowano aluminiową szynę boczną ze stabilizatorem, której zadaniem jest funkcja odwiedzenia kciuka. Zakres i sposób jego odwiedzenia może być dowolnie kształtowany przez odpowiednie przegięcie szyny.

AM-D-01

Przeznaczenie

  • Zespół de Quervaina,
  • Urazy pobocznych więzadeł stawu śródręczno-paliczkowego pierwszego palca (np. kciuk narciarza),
  • Zmiany reumatyczne w obrębie kciuka,
  • Ostre i przewlekłe zmiany zwyrodnieniowe np. artroza.

Tabela rozmiarowa

RozmiarObwód nadgarstkaSposób dokonywania pomiaru
M 13-17 cm
L 17,5-21 cm

Całkowita wysokość ortezy: 23 cm

46 Przedmioty
No reviews

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania