Reh4mat Orteza pleców AM-WSP-07

Reh4mat Orteza pleców AM-WSP-07

AM-WSP-07
Dostępny na zamówienie
248,15 zł
ROZMIAR

 

Charakterystyka wyrobu

AM-WSP-07

Wysoka orteza AM-WSP-07 została przez nas zmodyfikowana, dzięki czemu poprawiła się jej funkcjonalność, zakres stabilizacji oraz komfort użytkowania.

Orteza  została zaprojektowana dużo  bardziej anatomicznie, zmieniono  jej surowiec w odcinku lędźwiowym oraz zmodyfikowano układ fiszbin ortopedycznych. Dzięki  tym zabiegom  wyrób dokładniej dopasowuje się do każdej sylwetki oraz dużo lepiej stabilizuje odcinek lędźwiowo-piersiowy  kręgosłupa.

Orteza  została  wykonana  z  surowca AirRubber™.

AirRubber™ charakteryzuje się przewiewnością oraz jednokierunkową elastycznością oraz uzyskaną w procesie dziania perforacją. Otworki pozwalają na łatwiejsze oddychanie skóry co poprawia komfort użytkowania wyrobu i ułatwia odprowadzanie potu od ciała pacjenta. Dodatkowo sploty gumy przy większej kompresji wyrobu wykonują jej delikatny mikromasaż. Guma ortopedyczna jest surowcem bardzo przyjaznym dla skóry.

airrubber

W tylnej części ortezy zainstalowano w zależności od rozmiaru; cztery albo sześć anatomicznie wyprofilowanych fiszbin ortopedycznych. Fiszbiny ortopedyczne posiadają ściśle określony stopień elastyczności, który uzyskano w procesie hartowania  oraz zostały w profesjonalny sposób zabezpieczone farbą proszkową, co uodporniło je na działanie ludzkiego potu.

fiszbiny w ortezie AM-WSP-07

Zapięcia wyrobu wykonano na zasadzie dwóch par dzielonych pelot brzusznych. Rozwiązanie to pozwala na lepsze dopasowanie wyrobu do ciała pacjenta w zakresie jednego rozmiaru. Ten sposób konstrukcji jest szczególnie istotny w przypadku kobiet z obfitym biustem. Dzięki dzielonym pelotom przednim można bardzo precyzyjnie ustalić wysokość wyrobu.

AM-WSP-07jak prawidłowo założyć ortezę tułowia AM-WSP-07

W zapięciach zastosowano od strony skóry pacjenta dzianinę bawełnianą frotte, od drugiej zaś strony mocny laminat velcro z funkcją samoszczepną. Dodatkowo zamontowano w nich półsztywną piankę komfortową oraz fiszbiny z tworzywa sztucznego. W celu ułatwienia pacjentom sposobu użytkowania wyrobu zastosowano specjalne szerokie zapięcie wyposażone w system GRIP & OPEN. System ten charakteryzuje się tym, że osoba która  posiada tylko częściową  sprawność rąk, może samodzielnie założyć oraz zapiąć nasz wyrób.

W celu polepszenia walorów użytkowych wyrobu, w ortezie zainstalowano dwa zespoły elastycznych taśm dociągowych, których celem jest poprawa stabilizacji odcinka lędźwiowo-piersiowego.

Opcjonalnie orteza może zostać wyposażona w stabilizator kręgosłupa z podpaszkami, dzięki któremu wyrób stabilizuje kręgosłup w całym odcinku lędźwiowo-piersiowym od Th1 do L5.

AM-WSP-07 orteza piersiowo lędźwiowa z tyłu

AM-WSP-07 orteza piersiowo lędźwiowa

AM-WSP-07 orteza reh4mat

AM-WSP-07 orteza szara

AM-WSP-07 orteza zoom

Przeznaczenie

Ortezę można stosować w przypadkach:

 • ostrych zespołów bólowych w odcinku lędźwiowo-krzyżowym,
 • dyskopatii w odcinku lędźwiowym,
 • po zdjęciu unieruchomienia gipsowego w odcinku lędźwiowo-krzyżowym jako stabilizator,
 • deformacje kręgosłupa w odcinku lędźwiowym,
 • kręgozmyku lędźwiowego,
 • stany przeciążenia odcinka lędźwiowo-krzyżowego,
 • zwyrodnień kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym i piersiowym,
 • po zabiegach operacyjnych (ortopedia, neurochirurgia).

Tabela rozmiarowa

Rozmiar S dostępny jest do wyczerpania zapasów. Pozostałe rozmiary pozostają w stałej produkcji.

Rozmiar Obwód w pasie Sposób dokonywania pomiaru
M 75-85 cm biodrowo-lendzwiowy
L 85,5-97 cm
XL 97,5-110 cm
XXL 110,5-125 cm
XXXL 125,5-145 cm

Całkowita wysokość ortezy:
przód: min 22 cm – max 30 cm
tył: 33 cm

Właściwości

 1. Wyrób przyjazny dla skóry pacjenta – sznurówka wykonana została ze specjalnej gumy ortopedycznej zawierającej głównie bawełnę, która jest obojętna dla skóry pacjenta,
 2. Duża skuteczność stabilizacji – dzięki zastosowaniu unikatowych wyprofilowanych fiszbin ortopedycznych oraz dopracowaniu odpowiedniego kształtu udało się uzyskać wyjątkową skuteczność stabilizacji,
 3. Komfort użytkowania – dzięki niskiej wadze wyrobu pacjent odczuwa komfort jego użytkowania.

Sposób zakładania

Sposób zakładania

50 Przedmioty
No reviews

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania