Reh4mat Orteza pleców EB-LK

Reh4mat Orteza pleców EB-LK

EB-LK
Dostępny na zamówienie
299,07 zł
ROZMIAR

 

Wysoka orteza lędźwiowo-piersiowa z nieelastycznymi taśmami dociągowymi RUN aktualnie jest jedną z najwyższych i najmocniej stabilizujących ortez tułowia w ofercie REH4MAT’u. Została ona wykonana według nowego bardziej anatomicznego kształtu, dzięki temu wyrób lepiej dopasowuje się do każdej sylwetki oraz dużo lepiej stabilizuje odcinek lędźwiowo – piersiowy kręgosłupa.

W tylnej części ortezy zainstalowano w zależności od rozmiaru; cztery albo sześć wysokich, anatomicznie wyprofilowanych stalek ortopedycznych oraz wykonaną z tworzywa płytkę lędźwiową. Stalki ortopedyczne posiadają ściśle określony stopień elastyczności, który uzyskano w procesie hartowania oraz zostały w profesjonalny sposób zabezpieczone farbą proszkową, co uodporniło je na działanie ludzkiego potu.


Orteza tułowia EB-LK


Orteza tułowia EB-LK zoom

Boki sznurówki wykonano z surowca AirRubber™, który charakteryzuje się jednokierunkową elastycznością oraz uzyskaną w procesie dziania perforacją. Otworki pozwalają na łatwiejsze oddychanie skóry co poprawia komfort użytkowania wyrobu.

AirRubber™ charakteryzuje się przewiewnością oraz jednokierunkową elastycznością oraz uzyskaną w procesie dziania perforacją. Otworki pozwalają na łatwiejsze oddychanie skóry co poprawia komfort użytkowania wyrobu i ułatwia odprowadzanie potu od ciała pacjenta. Dodatkowo sploty gumy przy większej kompresji wyrobu wykonują jej delikatny mikromasaż. Guma ortopedyczna jest surowcem bardzo przyjaznym dla skóry.


AIR-RUBBERW celu polepszenia walorów użytkowych wyrobu, tylna część ortezy została wykonana z nowego surowca Active3D™, którego celem jest poprawa stabilizacji odcinka lędźwiowo-piersiowego.

Active3D™ to termoformowany surowiec wykonany ze specjalnego spienionego materiału o strukturze zamknięto-komórkowej. Materiał ten doskonale odciąża od ciała takie elementy, jak szyny, stalki i fiszbiny ortopedyczne, jest wodoodporny, nie wchłania potu i jest bardzo łatwy w czyszczeniu. Ze względu na te właściwości doskonale nadaje się do konstruowania specjalistycznych ortez ortopedycznych. Surowiec może posiadać różnego typu okładziny zewnętrzne, z okładzinami o funkcjach samoszczepnych łącznie. Posiada właściwości termoformowania, dzięki czemu można mu nadać kształty i funkcjonalność niezbędną do wykonania danego typu ortezy.


ACTIVE 3DJako elementy stabilizujące zastosowano w ortezie tylny system dwustronnych podwójnych elastycznych taśm dociągowych, dynamicznie regulujących docisk w odcinku lędźwiowo-krzyżowym ortezy. Taśmy wykonane z AirRubber III™.

AirRubber III™ została wykonana w specyficzny sposób, powodujący że posiada jednokierunkową elastyczność. Nie rozciąga się poprzecznie, natomiast wzdłużnie rozciąga się bardzo mocno, co gwarantuje właściwą kompresję wyrobom z niej wykonanym. W procesie tkania gumy powstają naturalne oczka powodujące, że pomiędzy splotami gumy powietrze łatwo dostaje się do powierzchni skóry dotleniając ją. Dodatkowo, sploty gumy przy większej kompresji wyrobu wykonują jej delikatny mikromasaż. Guma ortopedyczna jest surowcem bardzo przyjaznym dla skóry.

AIR-RUBBER-III

Dodatkowo w przedniej części wyrób wyposażono w specjalne uchwyty na dłonie, które ułatwiają zakładanie go osobom o ograniczonych funkcjach ruchowych kończyn górnych.

Jako zespół napinający zastosowano dwie nieelastyczne taśmy boczne mocowane do anatomicznie wyprofilowanych klamerek. Na zakończeniach taśm zamontowano elementy z tworzywa sztucznego ułatwiające regulację zespołów napinających.

W celu ułatwienia pacjentom sposobu użytkowania wyrobu zastosowano specjalne szerokie zapięcie wyposażone w system GRIP & OPEN. System ten charakteryzuje się tym, że osoba która posiada tylko częściową sprawność rąk, może samodzielnie założyć oraz zapiąć nasz wyrób.

EB-LK orteza tułowia

EB-LK orteza z przodu

Orteza tułowia EB-LK z tyłu

zakładanie ortezy tułowia EB-LK

stabilizator EB-LK z tyłu

EB-LK zoom

EB-LK zoom 2

EB-LK zoom 3

EB-LK materiał

Właściwości

Stabilizuje stawy krzyżowo biodrowe i dolny odcinek kręgosłupa L4-L5-S1. Ma za zadanie zmniejszać występujące dolegliwości bólowe, zapobiegać ich występowaniu, poprawiać sprawność ruchową pacjenta, poprawiać jakość i komfort życia. Wskazania, zasady stosowania zależne od decyzji lekarza prowadzącego.

Przeznaczenie

W ostrych i przewlekłych zespołach bólowych kręgosłupa i stawów krzyżowo biodrowych spowodowanych dyskopatią, zmianami zwyrodnieniowymi i innymi procesami chorobowymi.
W ostrych i przewlekłych zespołach bólowych korzeniowych (rwa kulszowa, udowa).
Po przebytych urazach kręgosłupa lędźwiowego leczonych zachowawczo i operacyjnie.
Po przebytych urazach lub przeciążeniu (zbyt intensywnym treningiem lub ciężką pracą fizyczną) mięśni brzucha i grzbietu.
Profilaktycznie osób rozpoczynających intensywny trening sportowy (szczególnie w początkowym okresie) lub wykonujących cięższe prace fizyczne ze słabymi mięśniami brzucha.
Do pionizacji i nauki chodzenia u pacjentów leczonych z przyczyn ortopedycznych i neurologicznych.

Tabela rozmiarowa

Rozmiar Obwód w pasie Sposób dokonywania pomiaru
S 65-75 cm biodrowo-lendzwiowy.png
M 75-85 cm
L 85-97 cm
XL 97-110 cm
XXL 110-125 cm
XXXL 125-145 cm

Całkowita wysokość ortezy:
przód: 19 cm
tył: 33 cm

50 Przedmioty
No reviews

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania