Reh4mat ORTEZA PODUDZIA AS-PU-02

Reh4mat ORTEZA PODUDZIA AS-PU-02

AS-PU-02
Dostępny na zamówienie
155,00 zł
Brutto
ROZMIAR

 

Bóle łydki to dość często występująca dolegliwość, która może trwać miesiącami. Termin „mięśnie łydki” odnosi się do mięśnia brzuchatego łydki i płaszczkowatego. Mięsień brzuchaty ma dwie głowy: przyśrodkową i boczną, które zaczynają się w obrębie kłykci kości udowej. Wspólnym przyczepem końcowym tych dwóch mięśni jest ścięgno Achillesa, które przyczepia się do kości piętowej.

Przeciążenia mięśniowe to zdecydowanie najczęstsza przyczyna bólu łydki. Występują one głównie w rejonie głowy przyśrodkowej mięśnia brzuchatego. Nagłe wydłużenie mięśnia w trakcie gry np. w tenisa czy squasha, może przyspieszyć uszkodzenie. Wtedy mamy do czynienia z terminem: „noga tenisisty” bądź „łydka tenisisty”, która polega na gwałtownym przerwaniu ciągłości mięśnia i charakteryzuje się ostrym bólem, masywnym krwiakiem i zniesieniem możliwości ruchowych.

Przeciążenia i urazy mięśni łydki

Objawem wystąpienia urazu o nazwie „Łydka Tenisisty” może być:

 • przeszywający ból z tyłu kolana uniemożliwiający kontynuowania aktywności,
 • możliwy słyszalny trzask w trakcie urazu,
 • sporadycznie występujący obrzęk łydki,
 • osłabienie lub zniesienie funkcji zgięcia podeszwowego stopy,
 • podczas zgięcia podeszwowego stóp, gdy stawy kolanowe są wyprostowane, wyraźny brak skurczu głowy przyśrodkowej mięśnia brzuchatego łydki,
 • osłabienie siły podczas zginania kolana z bólem lub bez,
 • osłabienie ruchu stania na palcach,
 • bezpośrednio po urazie lub do kilku dni po problem z obciążeniem kończyny w trakcie wchodzenia po schodach.

Rejon łydki to także częste miejsce kontuzji spowodowanych zderzeniem ze sprzętem sportowym czy innym zawodnikiem.

Przez co najmniej 4 tygodnie po urazie należy odciążać łydkę i stosować terapię przeciwobrzękową. W tym celu doskonale sprawdzi się nasza aktywna orteza podudzia z taśmami elastycznymi i systemem mikromasażu AS-PU-02.

Charakterystyka wyrobu

AS-PU-02 to anatomicznie ukształtowana opaska podudzia wyposażona w potrójny system taśm kompresyjnych wyposażonych w zapięcia Velcro oraz silikonowy system mikromasażu. Taśmy kompresyjne w wyrobie można regulować indywidualnie dzięki czemu istnieje możliwość ustawienia odpowiedniego poziomu kompresji w różnych częściach ortezy według Twoich potrzeb. Ponadto, orteza została wyposażona w specjalną strefę odciążającą, która chroni i odciąża najbardziej narażone na uszkodzenia rejony łydki.

Silikon, występujący w opasce AS-PU-02, posiada wypustki, które powodują mikromasaż i oddziałują na chore miejsce podczas każdego ruchu. Oprócz tego, specjalne pasy elastyczne dostarczają dodatkowej kompresji, co zwiększa metabolizm komórkowy, co usuwa zalegające pozostałości przemiany materii i powoduje zmniejszenie bólu.
Ponadto, 2 elastyczne pasy obwodowe wraz z silikonem zapobiegają ześlizgiwaniu się ortezy z kończyny.

AS-PU-02 została wykonana z surowca PowerFIT.

Jest to trójwarstwowy surowiec, który doskonale dopasowuje się do ciała pacjenta, rozciąga się we wszystkich kierunkach idealnie modelując kształt kończyny – tworzy tzw. drugą skórę. Zewnętrzna warstwa ze spandexu odpowiada za właściwą kompresję i dopasowanie wyrobu oraz jego walory estetyczne, jest odporna na brud i ścieranie. Wewnętrzny rdzeń odpowiada również za kompresję i redukuje drganie mięśni powstające w trakcie wysiłku fizycznego. Wewnętrzna membrana, odpowiada za utrzymanie właściwego klimatu przy skórze, a jej struktura gwarantuje aksamitną miękkość w dotyku. Ze względu na specyficzną konstrukcję surowca PowerFit, używając ortezy w gorącym środowisku – zabezpieczony staw pozostaje chłodny, używając jej zaś w niskich temperaturach – staw jest lekko ocieplany. Ortezy wykonane z tego surowca, to najbardziej zaawansowane technologicznie ortezy na rynku, których użytkowanie jest praktycznie niezauważalne dla pacjenta oraz jego środowisko.

Możliwość dostosowania mocy i miejsca kompresji według potrzeb to unikatowe i nowoczesne rozwiązanie. Dzięki temu nasz wyrób nie tylko odciąża mięśnie i zapobiega urazom, ale również uśmierza ból niejednokrotnie umożliwiając aktywność fizyczną.

Przeznaczenie

 • stan zapalny mięśni łydek
 • przeciążenie i naderwanie mięśni
 • „noga tenisisty”
 • stłuczenie łydki

Tabela rozmiarowa

Rozmiar Obwód podudzia Sposób dokonywania pomiaru
S 33-35 cm
M 35,5-38 cm
L 38,5-43 cm
XL 43,5-48 cm

Całkowita wysokość ortezy: 25 cm

47 Przedmioty
No reviews
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania