Reh4mat ORTEZA STAWU BIODROWEGO AM-SB-01

Reh4mat ORTEZA STAWU BIODROWEGO AM-SB-01

AM-SB-01
Dostępny na zamówienie
440,74 zł
ROZMIAR
Strona

 

Orteza AM-SB-01 to doskonałe wsparcie po zabiegu endoprotezoplastyki stawu biodrowego.

Endoproteza stawu biodrowego to bardzo częsty skutek choroby zwyrodnieniowej, która polega na niszczeniu chrząstki stawowej, torebki stawowej oraz innych tkanek w stawie biodrowym. Na powierzchni głowy kości udowej oraz na brzegach panewki, w której ta kość się porusza, powstają wyrostki kostne, tzw. osteofity. Zmniejszają one szparę stawową i systematycznie ograniczają ruchomość w stawie biodrowym.

Staw biodrowy jest stawem kulistym typu panewkowego, czyli głowa kości udowej porusza się we wklęsłej panewce kości biodrowej. Dzięki takiej budowie stawu noga może poruszać się w różnych kierunkach. Przyczyny zwyrodnienia stawu biodrowego mogą tkwić w jego nieprawidłowej budowie (dysplazja stawu biodrowego), zburzeniami w okresie wzrostu i rozwoju oraz niedostatecznym odżywieniem kości udowej i urazami. Przyczyną zwyrodnienia stawu biodrowego mogą być też choroby metaboliczne, często powodem jest osteoporoza. Do zwyrodnień stawów biodrowych przyczynia się także wydatne przeciążenie spowodowane nadwagą i otyłością oraz ciężką pracą fizyczną.

Bardzo istotnym elementem rehabilitacji po zabiegu wymiany stawu na endoprotezę jest zabezpieczenie chorego stawu specjalną ortezą z szyną stabilizującą AM-SB-01.

Orteza ogranicza niepożądane ruchy w stawie tj. nadmierne przywiedzenie, zgięcie czy rotacja biodra, które mogą doprowadzić do obluzowania i wysunięcia się endoprotezy. Wówczas, konieczna jest reoperacja. Orteza wyposażona jest w specjalny zegar w osi stawu, co pozwala na regulację zakresu jego ruchomości.

Nasza orteza AM-SB-01 jest również doskonałym wsparciem w przypadku złamań w obrębie panewki stawu biodrowego i głowy kości udowej, a także w przypadku skręceń i zwichnięć biodra.

Charakterystyka produktu

Orteza została wykonana z innowacyjnego surowca UniPren.

UniPren to trójwarstwowy surowiec składający się z zewnętrznej elastycznej poliamidowej dzianiny okładkowej o funkcji samoszczepnej, wewnętrznego rdzenia z pianki neoprenowej oraz elastycznej jerseyowej dzianiny okładkowej. Materiał ten charakteryzuje się miękkością i bardzo wysoką elastycznością. Bardzo ważnym atutem tego surowca jest to, że nie jest to wyrób dziany, nie posiada grubych włókien, przez co jego sploty nie odciskają się na skórze pacjenta i nie powodują ran w miejscach o dużej kompresji. Ortezy wykonane z surowca UniPren to najmocniejsze i najskuteczniej stabilizujące ortezy dostępne na rynku.

Orteza biodra AM-SB-01 posiada konstrukcję otwartą, co zdecydowanie ułatwia jej dopasowanie do anatomii ciała użytkownika. Ortezę wyposażono w szynę biodrową z regulacją zakresu ruchomości stawu co 15 stopni.

Szyna wykonana jest ze specjalnego stopu aluminium i zabezpieczona, przed szkodliwym działaniem potu ludzkiego, trwałą powłoką proszkową. Umiejscowiona ona została w kieszeni bocznej, i dzięki temu bardzo łatwo można ją wymontować z ortezy w celu wyprania wyrobu.

Dodatkowo w ortezie zamontowano fiszbiny ortopedyczne, które usztywniają obręcz biodrową oraz regulowane zapięcia: przednie i udowe, pozwalające na łatwe dostosowanie wyrobu do każdego pacjenta.

Przeznaczenie

1. Złamanie w obrębie stawu biodrowego
2. Po zabiegu operacyjnym wymiany stawu biodrowego – endoprotezoplastyka
3. Zwichnięcie stawu biodrowego
4. Osteoartroza
5. Zwyrodniene stawu biodrowego – koksartroza
6. Niestabilność stawu biodrowego

Tabela rozmiarowa

Rozmiar Obwód 5 cm poniżej pępka Sposób dokonywania pomiaru
S 80-90 cm Sposób dokonywania pomiaru
M 90-100 cm
L 100-110 cm
XL 110-120 cm

Wyrób występuje jako prawy/lewy.

50 Przedmioty
No reviews

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania