Reh4mat ORTEZA STAWU BIODROWEGO AM-SB/1RE DUAL

Reh4mat ORTEZA STAWU BIODROWEGO AM-SB/1RE DUAL

AM-SB/1RE DUAL
Dostępny na zamówienie
1 072,22 zł

 

Dysplazja i zwichnięcie stawu biodrowego u dorosłych

Staw biodrowy to największy staw kulisty panewkowy u człowieka. Jest on stabilizowany za pomocą więzadeł, ścięgien i torebki stawowej. Staw biodrowy tworzy wypukła główka kości udowej oraz wklęsła panewka miednicy, które pokryte są gładką powierzchnią stawową. Dzięki temu, ruch w stawie odbywa się w sposób płynny i bezbolesny. Obrąbek panewkowy odpowiada za utrzymanie mazi stawowej oraz jest naturalną granicą stawu biodrowego.

Dysplazja stawu biodrowego oznacza, że panewka ma nieodpowiedni kształt, przez co nie jest w stanie prawidłowo „objąć“ główki kości udowej. Powoduje to dużą niestabilność i bolesność stawu, a także asymetrię ruchów.

Pierwszym objawem dysplazji bioder u osób dorosłych jest właśnie bolesność stawu (szczególnie podczas wzmożonych aktywności), a także utykanie. Rzadziej obserwujemy charakterystyczny dźwięk „przeskakiwania” w trakcie ruchu.

W medycynie wyróżniamy 6 typów dysplazji stawów biodrowych, które rozróżniamy w zależności od zaawansowania procesu chorobowego oraz czasu jego powstania1:

 • Dysplazja bioder
 • Rozwojowe zwichnięcie stawu biodrowego (DDH)
 • Zwichnięcie biodra
 • Rozwojowa dysplazja stawu biodrowego (DDH)
 • Dysplazja panewki stawu biodrowego
 • Wrodzone zwichnięcie stawu biodrowego (CDH)
Obustronna dysplazja stawu biodrowego u 29-letniej kobiety.

Obustronna dysplazja stawu biodrowego
u 29-letniej kobiety.

Zdrowe stawy biodrowe starszej kobiety.

Zdrowe stawy biodrowe starszej kobiety.

Nieleczone zwichnięcie bądź dysplazja stawu biodrowego prowadzą do zaawansowanych zmian zwyrodnieniowych, a w rezultacie nawet do kalectwa!

W celu redukcji bólu i zminimalizowania skutków zmian zwyrodnieniowych bioder, stworzyliśmy innowacyjną obustronną ortezę stawów biodrowych z regulacją zakresu ruchomości VIPERdual (AM-SB/1RE).

Charakterystyka wyrobu

Orteza VIPERdual to orteza stabilizująca stawy biodrowe, pozwalająca na regulację ich ruchomości w zakresie co 15 stopni bądź na całkowite ich unieruchomienie. Orteza została wykonana z surowca ActiveDistance i wyposażona w uniwersalny kosz biodrowy, dwie opaski udowe oraz dwie jednoosiowe szyny boczne z regulacją ich długości oraz kąta zgięcia i wyprostu co 15 stopni.

Kosz biodrowy posiada anatomiczną konstrukcję pozwalającą na płynną regulację jego obwodu. Regulacja ta jest możliwa dzięki funkcji samoszczepnej surowca, z którego wykonano wyrób, oraz dzięki tylnemu zapięciu. Obwód kosza dopasowuje się do danego pacjenta, poprzez odcięcie zbędnej części ortezy, wzdłuż specjalnie przygotowanych kanałów. Przednie zapięcie kosza biodrowego, zostało tak zaprojektowane, aby pasowało do każdego typu sylwetki.

Dodatkowo, kosz biodrowy wyposażono w dwie plastikowe peloty boczne, w które zamontowano szyny ortopedyczne oraz dwa komplety mocnych pasów obwodowych z możliwością płynnej regulacji ich długości.

W wyrobie zastosowano również dwie opaski udowe, z których każdą wyposażono w pelotę plastikową i dwa pasy obwodowe o regulowanej długości.

Nasza orteza VIPERdual jest wyrobem bardzo lekkim o ażurowej konstrukcji, co zdecydowanie ułatwia użytkowanie jej po operacji biodra. Wyposażono ją w dwie monocentryczne szyny boczne z regulacją kąta zgięcia i wyprostu. Szyny wykonano z wysokiej jakości stopu aluminium i pokryto na gorąco trwałą powłoką proszkową. Układ szyn w ortezie i ich kształt gwarantują anatomiczne przyleganie wyrobu do biodra i kończyny oraz pozwalają na uzyskanie doskonałej stabilizacji zabezpieczonego stawu.

Zegary szyn posiadają zakres regulacji kąta zgięcia i wyprostu co 15 stopni, co pozwala na systematyczną zamianę ustawienia stawu biodrowego wraz z postępem procesu rehabilitacji. Zegary te skonstruowano w taki sposób, aby zmiana kąta zgięcia i wyprostu odbywała się bez użycia jakichkolwiek narzędzi, a dodatkowy system zabezpieczający uniemożliwia zmianę kąta przez osoby nieupoważnione. Zostały one wykonane z tworzywa sztucznego z dodatkiem włókien węglowych, co powoduje że są one lekkie, obojętne na działanie potu pacjenta i zawartej w nim soli, a zarazem odpowiednio sztywne, gwarantujące poprawne działanie wyrobu. Dodatkowo, szyny posiadają niezależną regulację długości. Zmiana długości części udowej ortezy odbywa się przy użyciu innowacyjnego bezobsługowego mechanizmu press-slide. Regulacja szyn jest bardzo prosta i polega na wciśnięciu przycisku znajdującego się na powierzchni regulatora i wysunięciu szyny na pożądaną długość.

 

Orteza VIPERdual charakteryzuje się doskonałym odciążeniem i stabilizacją stawów biodrowych oraz zapewnia ich pooperacyjną kontrolę. Orteza gwarantuje prawidłowe ustawienie biodra podczas pionizacji i nauki chodzenia, a także zapobiega i ułatwia leczenie przykurczów. VIPERdual pozwala na kontrolowanie zakresu ruchów w stawach biodrowych oraz, w razie konieczności, ich unieruchomienie. Dzięki temu, orteza zatrzymuje proces chorobowy (zwyrodnieniowy) stawów oraz zmniejsza dolegliwości bólowe.

Przeznaczenie

 • dysplazja stawów biodrowych,
 • zwichnięcie stawów biodrowych,
 • zmiany zwyrodnieniowe stawów biodrowych,
 • koksartroza,
 • we wczesnej rehabilitacji, pionizacji i podczas nauki chodzenia u osób
 • po leczeniu operacyjnym stawu biodrowego,
 • w rehabilitacji osób z przykurczami stawu biodrowego z przyczyn neurologicznych lub ortopedycznych,
 • w każdym przypadku, w którym zadecyduje lekarz prowadzący.

Tabela rozmiarowa

Rozmiar Obwód w pasie Sposób dokonywania pomiaru
Uniwersalny min 75 – max 125 cm Obwód w pasie

Maksymalna waga użytkownika do 75kg.

Szyny 1RE

Szyny 1RE – to jednoosiowe szyny ortopedyczne, które głównie stosuje się w aparatach stawu kolanowego, aparatach kończyny górnej oraz ortezach stawu biodrowego. Cechą charakterystyczną tych szyn oprócz szerokiego zakresu regulacji kąta zgięcia co 15 stopni, jest to, iż istnieje też regulacja przeprostu zabezpieczonego stawu w zakresie: -15 i -30 stopni. Szyny cechują się doskonałą stabilizacją boczną zabezpieczonego stawu oraz bardzo niską wagą. Zegar zastosowany w tych szynach ortopedycznych skonstruowany jest w taki sposób, iż zmiana kąta zgięcia i wyprostu odbywa się bez użycia jakichkolwiek narzędzi, a dodatkowy system zabezpieczający uniemożliwia zmianę kąta przez osoby nieupoważnione. Wykonane są z wysokiej jakości stopu aluminium oraz tworzywa sztucznego z dodatkiem włókien węglowych, co powoduje że są one lekkie, obojętne na działanie potu pacjenta i zawartej w nim soli, a zarazem odpowiednio sztywne, gwarantujące poprawne działanie wyrobu. Standardowo szyny występują w trzech długościach: 380, 470 i 530 mm. Konstrukcja i wygląd szyny została przez nas opatentowana w Unii Europejskiej.

Mechanizm regulatora długości szyn – Press-slide

press-slide

System Press-slide to kolejna technologiczna nowość w naszej ofercie, którą z dumą Państwu prezentujemy. Regulator długości szyn ortopedycznych Press-slide to element ortez ortopedycznych, zaprojektowany według innowacyjnej, stosowanej przez REH4MAT zasady – MiniMax (minimum wyrobu, maksimum efektu). Dzięki temu wyroby ortopedyczne wyposażone w regulatory długości szyn Press-slide cechują się małymi gabarytami, bardzo niską wagą oraz dużą ergonomią użytkowania. Regulator został zaprojektowany w taki sposób, aby bez użycia narzędzi można było bardzo szybko wydłużyć bądź skrócić szynę ortopedyczną, a zarazem skonstruowano go na tyle bezpiecznie, aby nie można było przypadkowo tego uczynić. Został on wykonany z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknami szklanymi, przez co jego wytrzymałość jest zdecydowanie większa niż gdyby wykonano go z aluminium. Regulacja szyn jest bardzo prosta i polega na wciśnięciu przycisku znajdującego się na powierzchni regulatora i wysunięciu szyny na żądaną długość. Dla ułatwienia tej czynności na szynach kończyn dolnych umieszczono podziałkę w centymetrach określającą odległości od osi stawu kolanowego do końca szyny udowej i szyny podudzia. W ortezach kończyn górnych umieszczono podziałkę cyfrową, ułatwiającą powtarzalne ustawienie długości szyny.

 

Zasada MiniMax

 

MiniMax to nadrzędna zasada firmy REH4MAT, która skupia maximum efektu w minimum wyrobu. Projektując nasze wyroby, w dużej mierze skupiamy się na ich efektywności, w której, oprócz funkcjonalności, istotną rolę odgrywa wielkość wyrobu. Unikatowe konstrukcje naszych ortez zapewniają maksimum bezpieczeństwa i ochrony przy zachowaniu niewielkich gabarytów. To pozwala na ich swobodne stosowanie w obuwiu sportowym czy pod ubraniem.

50 Przedmioty
No reviews

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania