Reh4mat ORTEZA STAWU BIODROWEGO AM-SB/1RE

Reh4mat ORTEZA STAWU BIODROWEGO AM-SB/1RE

AM-SB/1RE
Dostępny na zamówienie
865,00 zł
Brutto
Strona

 

Orteza unieruchamiająca staw udowo-biodrowy, wykonana z Active3D™, wyposażona w kosz biodrowy, opaskę udową, jednoosiową szynę boczną z regulacją kąta zgięcia i wyprostu co 15 stopni. Charakteryzuje się doskonałym podtrzymaniem i odciążeniem stawu biodrowego, zapewnia jego pooperacyjną kontrolę. Orteza zapewnia prawidłowe ustawienie biodra podczas pionizacji i nauki chodzenia, zapobiega i ułatwia leczenie przykurczów. Pozwala na kontrolowanie zakresu ruchów zgięcia w stawie biodrowym. Wskazania i zasady stosowania określa lekarz prowadzący.

zalety AM-SB-1RE

Active3D™ to termoformowany surowiec wykonany ze specjalnego spienionego materiału o strukturze zamknięto-komórkowej. Materiał ten doskonale odciąża od ciała takie elementy, jak szyny, stalki i fiszbiny ortopedyczne, jest wodoodporny, nie wchłania potu i jest bardzo łatwy w czyszczeniu. Ze względu na te właściwości doskonale nadaje się do konstruowania specjalistycznych ortez ortopedycznych. Surowiec może posiadać różnego typu okładziny zewnętrzne, z okładzinami o funkcjach samoszczepnych łącznie. Posiada właściwości termoformowania, dzięki czemu można mu nadać kształty i funkcjonalność niezbędną do wykonania danego typu ortezy.

ACTIVE 3D

Element pasa biodrowego służący do regulacji obwodu wykonany z ActiveDistance™.

ActiveDistance™ to trójwarstwowy aktywny surowiec, który składa się z pianki komfortowej oraz dwóch bardzo mocnych nierozciągliwych okładzin poliamidowych. Specyfika surowca ActiveDistance™ polega na tym, że nie jest on elastyczny przez co polepsza stabilizację zabezpieczonej części ciała. Dzięki zastosowaniu w surowcu pianki komfortowej, jest on bardzo miękki, co poprawia komfort użytkowania wyrobów z niego wykonanych. Dodatkowym atutem surowca ActiveDistance™ jest fakt, że posiada on obustronną funkcję samoszczepną, co zdecydowanie ułatwia jego użytkowanie.

ACTIVE-DISTANCE

Właściwości

Orteza zapewnia prawidłowe ustawienie biodra podczas pionizacji i nauki chodzenia, zapobiega i ułatwia leczenie przykurczów. Pozwala na kontrolowanie zakresu ruchów zgięcia w stawie biodrowym. Wskazania i zasady stosowania określa lekarz prowadzący.

Przeznaczenie

- we wczesnej rehabilitacji i podczas nauki chodzenia u osób po leczeniu operacyjnym stawu biodrowego
- w rehabilitacji osób z przykurczami stawu biodrowego z przyczyn neurologicznych lub ortopedycznych

AM-SB-1RE zapięcia

AM-SB-1RE zegar

Orteza biodra AM-SB-1RE materiał

AM-SB-1RE zoom

Orteza biodra AM-SB-1RE reh4mat

Orteza biodra AM-SB-1RE

Orteza biodra AM-SB-1RE z tyłu

Orteza biodrowa AM-SB-1RE

Orteza na biodro AM-SB-1RE

zakładanie ortezy AM-SB-1RE

rysunek ortezy AM-SB-1RE

Tabela rozmiarowa

Rozmiar Obwód w pasie Sposób dokonywania pomiaru
Uniw. 75 – 125 cm Obwód w pasie

Wyrób występuje jako prawy / lewy

Maksymalna waga użytkownika do 75kg.

Całkowita długość ortezy:
min: 53 cm
max: 67 cm

49 Przedmioty
No reviews

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania