Reh4mat Orteza tułowia AR-WSP-01
Reh4mat Orteza tułowia AR-WSP-01
Reh4mat Orteza tułowia AR-WSP-01
Reh4mat Orteza tułowia AR-WSP-01
Reh4mat Orteza tułowia AR-WSP-01
Reh4mat Orteza tułowia AR-WSP-01

Reh4mat Orteza tułowia AR-WSP-01

AR-WSP-01
Dostępny na zamówienie
747,00 zł
Brutto
ROZMIAR

 

Reh4mat ORTOPEDYCZNY GORSET TUŁOWIA Z PODPACZKAMI AR-WSP-01

Wyjątkowa orteza ortopedyczna tułowia STUFE przeznaczona jest do pooperacyjnego lub pourazowego, szybkiego zaopatrzenia pacjenta. Idealnie sprawdza się również jako ochrona tułowia przy przewlekłych chorobach kręgosłupa.

Orteza TLSO tworzy 3-punktowy układ sił, na które składają się skierowane ku tyłowi z powierzchni mostka (F1) i okolic łonowych (F2) oraz siła skierowana ku przodowi z odcinka lędźwiowo-piersiowego kregosłupa (F3). Stworzone w ten sposób ciśnienie wymusza postawę przeprostną, zwiększa lordozę lędźwiową kręgosłupa oraz ogranicza jego ruchy boczne i obrotowe w płaszczyźnie strzałkowej, czołowej i poprzecznej.

Orteza STUFE wykonana z lekkiej komfortowej pianki pokrytej od ciała pacjenta bawełnianą dzianiną frotte, od zewnatrz zaś dzianiną samoszczepną. Zastosowanie na zewnątrz wyrobu dzianiny samoszczepnej pozwoliło na jego modułową konstrukcje, dzieki czemu orteza obwodowo pasuje na każdego pacjenta, co pozwala zmiejszyć zapasy magazynowe minimum. W tylnej części ortezy zainstalowano osiem anatomicznie wyprofilowanych stalek ortopedycznych o różnej długości. Materiał z jakiego je wykonano pozwala na lekką modyfikacje kształtu w celu lepszego dopasowania wyrobu do ciała.

W przedniej części ortezy występuje pelota brzuszna wyposażona w kieszeń w której znajduje się anatomiczne wyprofilowane usztywnienie łonowe, wykonane z tworzywa sztucznego. W wyrobie zamontowano łatwy w montażu system pelot piersiowych, wyposażonych w ramiączka i podpaszki. Ze wzgledu na funkcje samoszczepną ortezy STUFE, oraz możliwości swobodnego odcinania zbędnych części ramiączek, jest on jednym z najlepiej konfigurowalnych systemów na rynku. Peloty te zabezpieczają pacjenta w odcinku piersiowym i stosuje sie je w początkowym okresie użytkowania wyrobu, orteza wówczas spełnia funkcje TLSO. Gdy stan zdrowia pacjenta się poprawi, można zrezygnować z systemu pelot piersiowych, wówczas stabilizacja jest niższa, zmniejsza sie poziom unieruchomienia pacjenta, a wyrób spełnia standarty LSO.

Do peloty brzusznej dopinane są panele boczne, wyposażone w taśmy velcro ze specjalnym usztywnieniem, pozwalającym na łatwiejsze odpięcie wyrobu przez osoby z częściową dysfunkcja kończyn górnych. Do paneli bocznych domontowano systemy szybkiego sznurowania, pozwalające jednym ruchem dopasować wyrób do pacjenta i uzyskać właściwą jego kompresję obwodową. Układ zamknięcia wyposażono w system Quick-release składający się z nieelastycznych taśm obwodowych, zakończonych zapięciami velcro i uchwytami z tworzywa umożliwiającymi łatwe zdejmowanie i zakładanie wyrobu.

Właściwości
- Wyrób przyjazny dla skóry pacjenta – orteza została wykonana ze specjalnego surowca pokrytego od ciała pacjenta bawełnianą dzianiną frotte, która jest obojętna dla skóry pacjenta.
- Duża skuteczność stabilizacji – dzięki zastosowaniu pelot brzusznych oraz unikatowych anatomicznie wyprofilowanych stalek ortopedycznych udało uzyskać się wyjątkową skuteczność stabilizacji.

Przeznaczenie
Sznurówkę można stosować w przypadkach:
- ostrych zespołów bólowych obszarów lędźwiowo-krzyżowych,
- zwyrodnień kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym,
- dyskopatii w odcinku lędźwiowo-krzyżowym,
- po zabiegach operacyjnych ( ortopedia, neurochirurgia),
- po zdjęciu unieruchomienia gipsowego w odcinku lędźwiowo-krzyżowym jako stabilizator.

50 Przedmioty
No reviews
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania