Reh4mat Orteza tułowia AR-WSP-02

Reh4mat Orteza tułowia AR-WSP-02

AR-WSP-02
Dostępny na zamówienie
847,22 zł
ROZMIAR

 

Reh4mat PLASTYCZNY CZTEROFUNKCYJNY GORSET TUŁOWIA "TLSO" AR-WSP-02

Wyjątkowa orteza ortopedyczna tułowia CYGNET (AR-WSP-02) przeznaczona jest do pooperacyjnego lub pourazowego, szybkiego zaopatrzenia pacjenta. Idealnie sprawdza się również jako ochrona tułowia przy przewlekłych chorobach kręgosłupa.

Orteza TLSO CYGNET tworzy 3-punktowy układ sił, na które składają się siły skierowane ku tyłowi z powierzchni mostka i okolic łonowych oraz siła skierowana ku przodowi z odcinka lędźwiowo – piersiowego kręgosłupa.

Stworzone w ten sposób ciśnienie wymusza postawę przeprostną, zwiększa lordozę lędźwiową kręgosłupa oraz ogranicza jego ruchy boczne i obrotowe w płaszczyźnie strzałkowej, czołowej i poprzecznej. Orteza jest w stanie kontrolować i złagodzić ostry ból często związany z anomaliami i urazami kręgosłupa takimi jak: osteoporoza, złamania kompresyjne, zwężenia kręgosłupa, nadmierna kifoza itp. Łagodzi objawy mechanicznego bólu pleców oraz doskonale sprawdza się jako zabezpieczenie przed i pooperacyjne. Orteza AR-WSP-02 to orteza trzyfunkcyjna, która w przypadku dochodzenia pacjenta do zdrowia po przebytym urazie lub operacji, pozwala rezygnować z poszczególnych jej elementów w celu stopniowego zmniejszania stopnia ochrony i stabilizacji. Funkcja modułowa jest niezwykle istotna w procesie rehabilitacji i dzięki temu pozwala na minimalizowanie zaników mięsniowych u użytkownika.

Pierwszy stopień stabilizacji – (najmocniejszy) – to pełne wyposażenie wyrobu składające się z plastycznego gorsetu wyposażonego w  podwójny systemem kompresyjny TapeLacing, stabilizatora grzbietowego, peloty brzusznej, stabilizatora łonowo-obojczykowego.

Drugi stopień stabilizacji – (średni) – to wyposażenie składające się z plastycznego gorsetu wyposażonego w  podwójny systemem kompresyjny TapeLacing, stabilizatora grzbietowego i podpaszek.

Trzeci stopień stabilizacji – (najlżejszy) – to plastyczny gorset wyposażony w  podwójny systemem kompresyjny TapeLacing, pozbawiony wyposażenia dodatkowego.

Orteza CYGNET została wykonana z lekkiego komfortowego materiału ActiveDistance.

Jest to trójwarstwowy aktywny surowiec, który składa się z pianki komfortowej oraz dwóch bardzo mocnych nierozciągliwych okładzin poliamidowych. Specyfika surowca ActiveDistance polega na tym, że nie jest on elastyczny przez co polepsza stabilizację zabezpieczonej części ciała. Dzięki zastosowaniu w surowcu pianki komfortowej, jest on bardzo miękki, co poprawia komfort użytkowania wyróbów z niego wykonanych. Zastosowanie na zewnątrz CYGNETU dzianiny samoszczepnej pozwoliło na jego modułową konstrukcję, dzięki czemu orteza obwodowo pasuje na każdego pacjenta, co pozwala zmiejszyć zapasy magazynowe do minimum.

W tylnej części ortezy zainstalowano anatomicznie ukształtowaną plastyczną pelotę wykonaną z wysokiej jakości stopu aluminium. Materiał z jakiego ją wykonano pozwala na lekką modyfikację kształtu w celu lepszego dopasowania wyrobu do ciała pacjenta.

W wyrobie zamontowano łatwy w montażu system pelot piersiowych, wyposażonych w ramiączka i podpaszki. Ze względu na funkcję samoszczepną ortezy CYGNET oraz możliwość swobodnego odcinania zbędnych części ramiączek, jest on jednym z najlepiej konfigurowalnych systemów na rynku. Peloty te zabezpieczają pacjenta w odcinku piersiowym i stosuje się je w początkowym okresie użytkowania wyrobu, orteza wówczas spełnia funkcję TLSO. Gdy stan zdrowia pacjenta się poprawi, można zrezygnować z systemu pelot piersiowych, wówczas stabilizacja jest niższa, zmniejsza się poziom unieruchomienia pacjenta, a wyrób spełnia standardy LSO.

Przeznaczenie
- po złamaniach w obrębie kręgosłupa
- po zabiegach operacyjnych (ortopedia, neurochirurgia)
- osteoporotyczne złamania kręgosłupa
- sklinowacenie kręgów
- ostre zespoły bólowe w odcinku lędźwiowo-krzyżowym,
- dyskopatia wielopoziomowa,
- niestabilność kręgosłupa,
- kręgozmyk lędźwiowego,
- rwa kulszowa,
- zwyrodnienia kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym i piersiowym

50 Przedmioty
No reviews

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania