Reh4mat Orteza tułowia MS-T-01/TLSO

Reh4mat Orteza tułowia MS-T-01/TLSO

MS-T-01/TLSO
Dostępny na zamówienie
634,26 zł
ROZMIAR

 

JESTEŚ LEKARZEM BĄDŹ TERAPEUTĄ?
TWOI PACJENCI ŹLE ZNOSZĄ REKOWALESCENCJĘ W TRADCYCYJNYCH I NIEWYGODNYCH RAMOWYCH GORSETACH JEWETTA?
SZUKASZ DLA NICH STABILNEGO, TRWAŁEGO LECZ UNIWERSALNEGO ROZWIĄZANIA?
POZNAJ NASZ INNOWACYJNY SYSTEM GORSETÓW SPINEfit, KTÓRY ZAPEWNI TWOIM PACJENTOM KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO!

CZYM JEST MODULARNY SYSTEM GORSETÓW SPINEfit?

Gorsety serii SPINEfit to nowoczesne podejście do kwestii zaopatrzenia pacjenta po urazach kręgosłupa. Wprowadzeniu do produkcji tej grupy modularnych wyrobów medycznych o uniwersalnej konstrukcji, przyświecała innowacyjna zasada REH4MAT o nazwie MiniMax (minimum wyrobu – maximum efektu). Gorsety te oferują niespotykaną wręcz na rynku ortopedycznym stabilizację kręgosłupa, połączoną z indywidualnym dopasowaniem dla danego pacjenta.
Gorsety SPINEfit doskonale przylegają całą powierzchnią do ciała użytkownika, przez co odciążają kręgosłup, skutecznie go stabilizują i nie powodują poprzez miejscowy nacisk powstawania odleżyn. Poza szynami kręgosłupowymi, wszystkie ich elementy są elastyczne, łatwo dopasowujące się do figury pacjenta oraz bardzo cienkie, co powoduje, że są wyjątkowo komfortowe w użytkowaniu.

Dodatkowo gorsety te posiadają modułowy przyrostowy bądź ubytkowy poziom stabilizacji, w zależności od potrzeb pacjenta i jego postępów w rekonwalescencji. Można je dowolnie obniżać i podwyższaćposzerzać lub zwężać, a dzięki systemowi modularnemu, rozbudowywać bądź zawężać ich konstrukcję. Wszystkie elementy poszczególnych typów gorsetów serii SPINEfit pasują do siebie wzajemnie, co powoduje że można je dowolnie wymieniać.

Wyjątkowość tego rozwiązania powoduje, że nasze gorsety SPINEfit są naprawdę elastyczne, bardzo łatwe do regulowania i niesamowicie lekkie!
SPINEfit to najlepsze rozwiązanie dla Twojego kręgosłupa oraz dla Twojego lekarza i fizjoterapeuty, gdyż gwarantuje im oszczędność czasu, łatwość i pewność dopasowania gorsetu oraz skuteczność zaopatrzenia ortopedycznego.

W zależności od rodzaju, nasze gorsety serii SPINEfit przeznaczone są do stabilizacji kręgosłupa w płaszczyźnie strzałkowej i częściowo czołowej oraz odciążenia kręgosłupa w różnych jego odcinkach, odpowiednio dopasowanych do schorzenia konkretnego pacjenta.

 

MS-T-01/TLSO - MODUŁOWY GORSET ORTOPEDYCZNY SPINEfit 1TLSO

Jest to bardzo mocna ramowa orteza odcinka lędźwiowo-krzyżowego o regulowanej wysokości i regulowanym obwodzie. Zakres stabilizacji gorsetu MS-T-01/TLSO rozciąga się od 3 kręgu piersiowego (Th3) do 5 kręgu lędźwiowego (L5).

STABILIZACJA Th3 – L5

STABILIZACJA Th3 - L5

Przednia część ortezy nie obejmuje klatki piersiowej, także pozwala pacjentowi na swobodne oddychanie. Tylna solidna wysoka rama metalowa bardzo skutecznie stabilizuje odcinek lędźwiowo-piersiowy kręgosłupa.

W górnej piersiowej części ramy zamontowano regulowaną pelotę wykonaną z ABS do której domontowano dwie obrotowe klamry poliamidowe połączone z podpaszkami. W środkowej części ramy wykonano otwory, do których w odpowiednich dla danego pacjenta miejscach, montuje się obrotowe klamry poliamidowe, służące jako przelotki pasów podpaszek. Do ramy tylnej w okolicy lędźwiowej zamontowano cztery elastyczne ramy boczne wykonane z ABS-u, doskonale dopasowujące się do ciała pacjenta i stabilizujące kręgosłup w płaszczyźnie bocznej.
Elementem kompresyjnym gorsetu SPINEfit1TLSO jest elastyczna, doskonale dopasowująca się do ciała pacjenta orteza lędźwiowo-piersiowa, wykonana z wysokiej jakości gumy ortopedycznej AirRubber, wyposażona w fiszbiny i stalki ortopedyczne, zapięcia przednie i tylny system regulacji obwodowej.

Osłona tylnej ramy o regulowanej wysokości została wykonana z bardzo przyjaznego dla skóry surowca ACTIV EXPANSE. W osłonie tej dodatkowo zamontowano mechanizm regulacji obwodowej ortezy lędźwiowo-piersiowej.

Air Rubber

ActivExpanse

Do ram bocznych gorsetu SPINEfit 1TLSO zamontowano obrotowe demontowalne klamry poliamidowe, które doskonale dostosowują się do figury pacjenta.

W przypadku konieczności korekty obwodu wyrobu, klamry odkręca się i przykręca w innym miejscu ramy bocznej. W uzasadnionych przypadkach zbędną cześć ramy bocznej i znajdującej się pod nią wyściółki można odciąć.

Do klamer obwodowych zamontowano dwustronnie szczepne zapięcia o regulowanej długości.

 

MS-T-01/TLSO - MODUŁOWY GORSET ORTOPEDYCZNY SPINEfit 1TLSO - charakteryzuje się:

 1. Bardzo mocną stabilizacją lędźwiowo-piersiową w zakresie L5-Th3
 2. Elastyczną konstrukcją ortezy i regulowanym obwodem gorsetu
 3. Wolną klatką piersiową pacjenta, co ułatwia oddychanie
 4. Regulowaną wysokością ramy tylnej i elastycznych ram bocznych
 5. Regulowaną pelotą piersiową wykonaną z ABS wyposażoną w klamry obrotowe z podpaszkami.
 6. Regulowanymi klamrami obrotowymi, montowanymi do ramy tylnej w okolicach piersiowych kręgosłupa, służącymi jako przelotki podpaszek.
 7. Regulowanymi przednimi pasami dociągowymi z  dwustronna funkcją samoszczepną
 8. Łatwą regulacją i komfortowymi właściwościami użytkowania
 9. Wysoką wytrzymałością
 10. Konstrukcją dedykowaną dla danego pacjenta i jego schorzenia
 11. Wykonaniem wg zasady MiniMax (minimum wyrobu – maximum efektu).
 12. Terapią celowaną, czyli wsparciem tylko w miejscu występowania bólu lub urazu, połączonym z pewnością unieruchomienia, dzięki czemu gorset niepotrzebnie nie ogranicza ruchów pacjentowi.

GORSET SPINEfit TLSOTO NOWA JAKOŚĆ W ZAOPATRZENIU ORTOPEDYCZNYM PACJENTÓW Z URAZAMI KRĘGOSŁUPA.

Przeznaczenie

 • po złamaniach w obrębie kręgosłupa (również kompresyjnych)
 • po zabiegach operacyjnych (ortopedia, neurochirurgia)
 • osteoporotyczne złamania kręgosłupa
 • sklinowacenie kręgów
 • ZZSK (choroba Bechterewa)
 • choroba Scheuremanna
 • choroba Parkinsona
 • ostre zespoły bólowe w odcinku lędźwiowo-krzyżowym
 • dyskopatia wielopoziomowa
 • niestabilność kręgosłupa
 • kręgozmyk lędźwiowego
 • rwa kulszowa
 • zwyrodnienia kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym i piersiowym
 • zmiany nowotworowe trzonów kręgosłupa
 • gruźlica kręgosłupa
 • wady postawy (hiperkifoza, hiperlordoza)

Tabela rozmiarowa

Rozmiar Obwód w pasie Przednia wysokość gorsetu Odległość od Th3 do kości ogonowej Sposób dokonywania pomiaru
M 65-145 cm 23 cm 55-59 cm
L 62-66 cm

 

50 Przedmioty
No reviews

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania