Reh4mat ORTEZA UDA U-U

Reh4mat ORTEZA UDA U-U

U-U
Dostępny na zamówienie
87,04 zł

 

https://ortezka.pl/img/cms/Orteza nogi U-U_6.pngOrteza uda U-U należy do grupy 4CLASSIC, jest wyrobem uniwersalnym – bezrozmiarowym, została wykonana z innowacyjnego surowca UniPren™.

Orteza nogi U-U.jpg

Jest to uniwersalny 4 mm trójwarstwowy surowiec, składający się z zewnętrznej elastycznej poliamidowej dzianiny okładkowej o funkcji samoszczepnej, wewnętrznego rdzenia z pianki neoprenowej oraz elastycznej jerseyowej dzianiny okładkowej. Materiał ten charakteryzuje się miękkością i bardzo wysoką elastycznością. Bardzo ważnym atutem tego surowca jest to, że nie jest to wyrób dziany, nie posiada grubych włókien, przez co jego sploty nie odciskają się na skórze pacjenta i nie powodują ran w miejscach o dużej kompresji, dlatego jest doskonałym produktem dla sportowców. Funkcja samoszczepna surowca zdecydowanie ułatwia użytkowanie. UniPren™ jest materiałem wodoodpornym, nie wchłania wody i jest bardzo komfortowy w użytkowaniu.

Właściwości

Łagodzi dolegliwości bólowe mięśni uda spowodowane przeciążeniem i przebytymi urazami. Poprzez utrzymywanie stabilnej temperatury i elastyczny ucisk ma działanie zmniejszająca obrzęki i ułatwia wchłanianie wysięków i krwiaków po przebytych urazach. Umożliwia szybszy powrót do treningów. Wskazania i zasady stosowania określa lekarz prowadzący.

Przeznaczenie

- przy zespołach bólowych mięśni uda szczególnie spowodowanych urazami lub przeciążeniem (nadmiernym treningiem lub ciężką pracą fizyczną) – w obrzękach uda spowodowanych przebytymi urazami lub przeciążeniem
- profilaktycznie w sporcie – profilaktycznie stosowana w sportach powodujących znaczne przeciążanie mięśni uda; spełnia funkcję ochronną w sportach kontaktowych.

Orteza nogi U-U_1.jpgOrteza nogi U-U_2.jpgOrteza nogi U-U_5.jpg

Dostępne rozmiary

RozmiarObwód uda 5 cm poniżej pachwinySposób dokonywania pomiaru
Uniwersalny min 40 cm – max 68 cm Sposób dokonywania pomiaru - obwód uda

Całkowita długość ortezy: 26 cm

48 Przedmioty
No reviews

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania