Rękawiczki ochronne

Jedną z najskuteczniejszych form zabezpieczenia skóry przed kontaktem z substancjami niebezpiecznymi oraz z drobnoustrojami (takimi jak wirusy, bakterie i grzyby) są rękawice ochronne. Niejałowe rękawiczki jednorazowe stosowane są w wielu branżach, głównie w medycznej, kosmetycznej, a także spożywczej. Zastosowanie znajdą również w sklepach, zakładach chemicznych, wśród pracowników firm sprzątających, czy w gospodarstwie domowym. Rękawice jednorazowe mogą być stosowane podczas badań diagnostycznych lub do ochrony powierzchni dłoni przed kontaktem z czynnikami szkodliwymi, co pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo zarówno użytkownika, jaki i pacjenta lub konsumenta. Ochrona przed brudem, pozwala na stosowanie rękawic ochronnych, również w trakcie wszelkich prac porządkowych. Jednorazowe rękawiczki ochronne również doskonale nadają się do mycia naczyń, chroniąc powierzchnię skóry przed drobnoustrojami znajdującymi się na talerzach, miskach, sztućcach, a także deskach do krojenia i garnkach. Podobnie jest z myciem miseczek zwierząt domowych, gryzaków do zabawy, terrariów oraz przy sprzątaniu kuwety. Rękawice ochronne stanowią również doskonałą barierę w przypadkach wszelkich uszkodzeń skóry, takich jak pęknięcia, rany czy nawet silne przesuszenia.

Do produkcji rękawic ochronnych, stosuje się różne materiały. Do najpopularniejszych należą rękawice:

  • rękawiczki lateksowe – wykonane z protein kauczuku naturalnego. Bardzo trwałe, niestety mogą wywoływać alergię; jest to materiał, z którego wykonywane były pierwsze rękawice diagnostyczne,
  • rękawiczki winylowe – wykonane z polimeru chlorku winylu (PCV), mogą być używane przez osoby z alergią na lateks. Są znacznie mniej elastyczne niż rękawice lateksowe i nitrylowe, przez co w znacznie mniejszym stopniu dopasowują się do dłoni. Zmniejszona elastyczność powoduje również, że są bardziej podatne na zniszczenia.
  • rękawiczki nitrylowe – wykonane z kauczuku nitrylowego. Nie wywołują alergii, są jednak mniej trwałe od rękawiczek lateksowych
  • rękawiczki foliowe – są wytwarzane z folii. Sprawdzają się wyłącznie w branży gastronomicznej, fryzjerskiej oraz kosmetycznej.

Należy pamiętać, że również podczas noszenia jednorazowych rękawiczek, gromadzą się na nich zanieczyszczenia, aby spełniały one swoje zadanie ważne jest, aby często je wymieniać na nowe. Jeżeli zauważymy jakiekolwiek zmiany, takie jak: odbarwienia, pęknięcia, zesztywnienia, zmiękczenie, rozluźnienie rękawiczek, należy je bezzwłocznie wymienić na nowe.

Oferujemy produkty najlepszej jakości, w rozmiarach od S do XL, co pozwala na dopasowanie do każdej wielkości dłoni, jest to kluczowe, aby zapewnić jak największy komfort pracy. 

Nasze produkty są zgodne Europejską Dyrektywą Medyczną 93/42/EEC oraz Europejską Dyrektywą o Środkach Ochrony Indywidualnej 89/686/EEC i wprowadzonym do nich zmianom.

 

Rękawiczki ochronne dostępne w Poznaniu

 

Rękawiczki ochronne są dostępne w sklepie stacjonarnym w Poznaniu jak i w naszym sklepie internetowym.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania