Specjalistyczne

Stetoskopy specjalistyczne

Jest to najbardziej zaawansowana grupa stetoskopów. Należą do niej stetoskopy kardiologiczne, elektroniczne oraz te przeznaczone do badania zwierząt czyli weterynaryjne.

 

Stetoskopy kardiologiczne.

W urządzeniach tego typu z dużą uwagą dobierane są proporcje pojemności kanałów akustycznych do pojemności poduszek pod membraną i sercówką. Stetoskopy tego typu mają wyższa cenę od tradycyjnych stetoskopów ze względu na materiał z którego jest wykonany korpus. Często jest to stal szlachetna która eliminuje zakłócenia zewnętrzne.

W swojej ofercie posiadamy stetoskopy kardiologiczne cenionych na rynku marek takich jak LITTMANN. Słuchawki katdiologiczne ponadto występóją w wielu wariantach kolorystycznych.

Stetoskopy elektroniczne

W urządzeniach tego typu dźwięk jest dodatkowo wzmocniony co umożliwia usłyszeć najbardziej ciche szumy i szmery w sercu. Bardzo często zdarza się że stetoskopy elektroniczne posiadają w sobie możliwość nagrywania szmerów, świstów które jako pliki dźwiękowe można przesyłać między sobą. Pozwala to w łatwy sposób zdiagnozowanie choroby przez lekarzy.

Elektroniczne stetoskopy wykorzystywane są ponadto na uczelniach na kierunkach medycznych oraz przez lekarzy którzy mają problem ze słuchem.

Najbardziej znaną firmą która produkuje tego typu stetoskopy jest firma LITTMANN. Stetoskopy elektroniczne tej firmy cieszą się w naszym sklepie największym powodzeniem

Stetoskopy weterynaryjne

Jest to podstawowy przyrząd jaki musi posiadać każdy weterynarz dlatego tak ważne jest aby posiadał on cechy które ułatwią pracę ze swierzętami. Musi być on wytrzymały, solidny, dodatkowo powinien być odporny na warunki atmosferyczne

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania