Uniwersalna orteza kostki AM-OSS-06

Uniwersalna orteza kostki AM-OSS-06

AM-OSS-06
Dostępny na zamówienie
141,67 zł
Strona

 

Skręcenie stawu skokowego

Staw skokowy to jeden z najczęściej skręcanych stawów w naszym ciele. Wystarczy złe postawienie stopy np. na nierównym podłożu, a nadmierne naciągnięcie tkanek miękkich powoduje ich rozciągnięcie, a niekiedy nawet zerwanie. Jest to bardzo częsty uraz wśród sportowców, poprzez nagłe zablokowanie stawu skokowego drugiego zawodnika lub niefortunne ułożenie stopy po wyskoku (skok na stopę przeciwnika i ześlizgnięcie się z niej, np. w koszykówce). W samych Stanach Zjednoczonych 2 mln osób rocznie doświadcza ostrego skręcenia, a przybliżony koszt leczenia pacjentów po tego typu urazie sięga 2 mld dolarów rocznie.

Skręcenie stawu skokowego

Większość skręceń kostki spowodowana jest tzw. inwersyjnym ułożeniem stawu, kiedy stopa jest ustawiona w zgięciu podeszwowym i nie jest w pełni obciążona. Nadmierne rozciągnięcie tkanek po zewnętrznej stronie powoduje ich naciągnięcie i niekiedy nawet naderwanie. Gdy dochodzi do urazu natychmiast pojawia się obrzęk. Może również wystąpić wysięk (krwiak), a także znaczące ograniczenie ruchomości. W takim przypadku należy zastosować profesjonalną ortezę stawu skokowego. Specjaliści polecają ortezę kostki AM-OSS-06 do stosowania zarówno profilaktycznie jak i leczniczo.

Charakterystyka produktu

Nasza orteza stawu skokowego AM-OSS-06 to uniwersalny produkt wykonany z najwyższej jakości surowca UniPren™. Orteza zapewnia terapeutyczną kompresję, pomaga redukować wysięki i krwiaki. Z zewnętrznej strony zastosowaliśmy dwie fiszbiny ortopedyczne zapewniające dodatkową stabilizację i zapobiegające skręceniu inwersyjnemu kostki.

UniPren™ to uniwersalny trójwarstwowy surowiec, składający się z zewnętrznej elastycznej poliamidowej dzianiny okładkowej o funkcji samoszczepnej, wewnętrznego rdzenia z pianki neoprenowej oraz elastycznej jerseyowej dzianiny okładkowej. Materiał ten charakteryzuje się miękkością i bardzo wysoką elastycznością. Bardzo ważnym atutem tego surowca jest to, że nie jest to wyrób dziany, nie posiada grubych włókien, przez co jego sploty nie odciskają się na skórze pacjenta i nie powodują ran w miejscach o dużej kompresji. Funkcja samoszczepna, surowca zdecydowanie ułatwia użytkowanie. Ponadto surowiec ten jest wodoodporny, dzięki czemu nie ma konieczności zdejmowania ortezy np. pod prysznicem.Orteza AM-OSS-06 stabilizuje staw skokowy oraz chroni go przed skręceniem w trakcie aktywności fizycznej, np. sportowej. W przypadku wystąpienia urazu i obrzęku, orteza zapewnia terapeutyczną kompresję, redukując stan zapalny i poprawiając absorbcję wysięków.

Materiał UniPren™ jest surowcem szczepnym, dzięki czemu orteza posiada otwartą konstrukcję i została wykonana tylko w jednym uniwersalnym rozmiarze. Posiada anatomicznie wyprofilowany kształt, dlatego dedykowana jest na prawą bądź lewą nogę, dzięki czemu zapewnia doskonałe dopasowanie.

Orteza zapewnia dwa poziomy stabilizacji.

Orteza stawu skokowego AM-OSS-06 posiada specjalny pas spiralny zapewniający doskonałą stabilizację więzadła strzałkowo-skokowo przedniego (AFTL), które najmocniej ulega uszkodzeniu podczas skręcenia inwersyjnego.

Orteza kostki AM-OSS-06 może być stosowana zarówno leczniczo po doznanym urazie jak i profilaktycznie w trakcie wzmożonej aktywności fizycznej. Orteza jest lekko elastyczna, zapewnia terapeutyczną kompresję stawu, poprawiając absorpcję wysięków. Materiał „pracuje” z każdym ruchem, nie ogranicza mobilności użytkownika, dlatego orteza AM-OSS-06 jest doskonałym rozwiązaniem na ochronę stawów skokowych u sportowców.

Przeznaczenie

• skręcenie i zwichnięcie stawu skokowego,
• nawykowe zwichnięcia stawu skokowego,
• zespół bólowy stawu skokowego i aparatu więzadłowego,
• doleczania po unieruchomieniu gipsowym (złamania)
• przewlekła niestabilność i stany zapalne
• profilaktycznie w sporcie

Tabela rozmiarowa

Rozmiar Obwód przez piętę Sposób dokonywania pomiaru
Uniwersalny min 26 cm – max 40 cm

Wyrób występuje jako prawy / lewy

Całkowita wysokość ortezy: 18 cm

50 Przedmioty
No reviews

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania