Buty typu Walker

But ortopedyczny typu walker jest to specjalny rodzaj obuwia medycznego używanego najczęściej po operacjach oraz różnego rodzaju urazach. Obuwie używane jest przy złamaniach kości, zwichnięciach, urazach ścięgien, oraz usztywniania goleni. Często wykorzystuje się go przy złamaniach kości śródstopia oraz zabezpieczeniu urazu więzadeł stawu piszczelowo-skokowego. Walker pomaga utrzymać stopę stabilnie co znacząco przyspiesza jej gojenie się. Co ważne można go używać zamiast opatrunku gipsowego. Orteza stopowo-goleniowa walker składa się z:

 • Sztywnej ramy ograniczającej ruch w podudziu
 • wkładki wewnętrznej z zapięciem na rzepy otaczającej stopę i kostkę pacjenta. Wewnętrzna wyściółka wykonana jest ze specjalnej tkaniny, która umożliwia stały dostęp powietrza do skóry pacjenta.
 • Twardej plastikowej skorupy, która zapewnia sztywność i ochronę nogi.
 • Regulowanego system zapinania dzięki któremu możliwe jest dopasowanie ortezy do różnych rozmiarów nóg.Jak prawidłowo założyć but ortopedyczny- walker?

Jest wiele modeli walkerów, które różnią się między sobą wyglądem, ale jeżeli chodzi o ich nałożenie to większość zakłada się podobnie. Jak zatem założyć but prawidłowo?

 • Proces zakładania wykonujemy w pozycji siedzącej
 • Na początku musimy zdjęć wszystkie paski aby zdemontować but.
 • Następnie zdejmujemy przednią warstwę buta
 • Owijamy miękką wkładkę wokół stopy i nogi. Robimy to dość mocno aby noga w środku była stabilna.
 • W niektórych modelach można założyć dodatkowy ochraniacz na palce.
 • Kolejnym etapem jest założenie głównej skorupy buta. Upewnij się że pięta znajduje się w odpowiednim miejscu i czy jest stabilna.
 • Zapnij paski tak aby były dopasowane a nie za ciasne. But powinien ograniczać ruch a le nie też nie odcinać przepływu krwi.
 • Wstań i spróbuj się przejść w bucie kilka kroków. Pamiętaj, że noga musi przyzwyczaić się do buta i na początku możesz mieć problemy z prawidłowym chodzeniem.But pooperacyjny walker występuje przeważnie w dwóch wersjach – krótkiej oraz długiej. Którą zatem wersję wybrać? Wszystko zależy od schorzenia, które mamy. 

But marszowy krótki stosuje się przy różnego rodzaju schorzeniach stopy i stawu skokowego. 

But marszowy długi sprawdzi się przy urazach stawu kolanowego. 

Jeśli nie jesteśmy pewni, którą wersję wybrać i która będzie dla nas najbardziej odpowiednia, warto wtedy zapytać lekarza.

Pacjenci bardzo często korzystają z walkerów po leczeniu zachowawczym oraz operacyjnym. Jest to alternatywa dla tradycyjnego gipsu. Dodatkowo taki but możemy zdjęć do kąpieli lub do porannych ćwiczeń. Buty pooperacyjne – walkery dostępne w ofercie naszego sklepu internetowego

W naszym sklepie ortezka.pl znajdą Państwo bardzo wiele modeli butów pooperacyjnych. Zarówno krótkich jak i długich. Posiadamy modele przeznaczone dla dzieci oraz osób starszych. Kupić mogą Państwo u nas ortezę stopowo-goleniową znanych i cenionych firm tj: Ossur, Otto Bock, Medi, Darco, Breg, Thuasne i innych. Zapraszamy także do naszego sklepu stacjonarnego w Poznaniu. Nasi konsultanci chętnie pomogą w wyborze i doradzą. W sklepie możliwe jest także zakupienie ortez typu walker na NFZ. Jeśli chcesz wiedzieć więcej zadzwoń do nas lub przejdź na stronę Refundacja NFZ

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania