Pionizatory

Pionizator jest to urządzenie wykorzystywane w leczeniu osób niepełnosprawnych. Służy on do utrzymania pionowej postawy przez pacjenta. Jest to postawa, która poprawia pracę wielu narządów, zapobiega powstawaniu odleżyn. Dla osób które mają problemy ze wstaniem i większość czasu spędzają leżąc taki przyrząd jest jedyną możliwością aby móc stanąć i wykonywać codzienne czynności.

 

Pionizatory Rehabilitacyjne

 

Pionizatory rehabilitacyjne dla wielu osób są możliwością powrotu do pełnej sprawności. Dlatego przed zakupem swojego pionizatora warto zastanowić się jaki kupić i na co zwrócić uwagę przy zakupie. Główną i najważniejszą rzeczą na którą trzeba zwrócić uwagę przez kogo będzie on używany. Choć pionizator został stworzony głównie dla dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym to istnieją także modele przeznaczone dla osób starszych.

 

Bez względu na to czy są to pionizatory dziecięce czy też nie, ważne jest to aby jakość ich wykonania była najwyższa. Poza tym muszą być lekkie by nie ograniczać ruchu i poprawić komfort chodzenia. Aby przyrząd mógł być dobrze wykorzystywany konieczne jest odpowiednie dopasowanie obejmi i pasów bo dzięki nim jest możliwe właśnie bezpieczne i komfortowe poruszanie się. Kolejną rzeczą którą trzeba przemyśleć przed zakupem to cena jaką chce się przeznaczyć na zakup urządzenia. Istrnieje wiele rodzajów pionizatorów a do najważniejszych należą:Pionizatory statyczne, pionizatory dynamiczne, Pionizaroty elektryczne.

 

Jeżeli osoba może chodzić i poruszać się wtedy warto wybrać pionizator dynamiczny, jeżeli osoba może jedynie stać wtedy należy kupić wariant statyczny. Istnieją także takie pionizatory które łączą w sobie obie te funkcje.

 

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą pionizatorów w naszym sklepie ortezka.pl Są one zawsze w atrakcyjnie niskich cenach. Nasz sklep umożliwia także zakup pionizatorów na refundację NFZ. 

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania