Ortezy kolana

Ortezy i stabilizatory kolana

 

Ortezy kolana wykorzystywane są podczas niestabilności stawu kolanowego. Pomagają w leczeniu różnego rodzaju urazów kolana lub rzepki.

Bóle występujące w okolicy kolana mogą stać się bardzo niebezpieczne. Dlatego warto zadbać o prawidłową rehabilitację i leczenie. Dobrze wykonane stabilizatory kolana usprawniają gojenie i szybszy powrót do zdrowia. Dlatego tak ważny jest ich materiał i sposób wykonania. W naszym sklepie znajdą Państwo ortezy kolanowe w różnej długości (posiadamy zarówno długie jak i krótkie ortezy) wykorzystywane zarówno podczas złamań, zwichnięć, skręcenia kolana. Producenci których produkty posiadamy mają do zaoferowania ortezy otwarte i zamknięte. Produkowane z najlepszych materiałów ortezy zyskały już wiele pozytywnych opinii wśród lekarzy i rehabilitantów. Korzystają z nich zarówno profesjonalni sportowcy jak również osoby po urazach stawu kolanowego.Jaką ortezę kolana wybrać?

Wybierając ortezę kolana dla siebie lub bliskiej osoby wybierajmy taką, która zapewni odpowiednie wsparcie i która będzie odpowiednio dobrana do naszego schorzenia. Każdy rodzaj ochraniacza na kolano jest zaprojektowany dla konkretnego problemu z kolanem. 

Osoba z łagodnym bólem kolana nie potrzebuje np. dużej ortezy z szynami. W tym przypadku mogłaby jeszcze bardziej zwiększyć ból zamiast go złagodzić. Dobrze dobrana orteza na kolano nie powinna obcierać i być zbyt ciężka ale powinna dobrze rozmiarowo dobrana i dopasowana do indywidualnych potrzeb klienta. 

Stabilizaty kolana miękkie – są to najprostsze ortezy, ściągacze kolana z miękkiego oddychającego materiału stosowane przy niewielkich bólach i  urazach kolana

Stabilizatory kolana twarde – do tej grupy ortez można zaliczyć bardziej zaawansowane modele, które powstały z myślą o osobach po ciężkich oparacjach kolana. Ortezy te posiadają dodatkowe zapięcia i mocowania, które mają na celu jeszcze większą stabilizację kolana. Do tej grupy należą też ortezy kolana z szynami.

Stabilizatory kolana dla sportowców – są to ortezy, które powstały z myślą o osobach lubiących aktywność fizyczną: biegaczy, rowerzystów, triatlonistów i innych. Zapewniają wsparcie w określonym obszarze, które w danej dyscyplinie sportowej jest najbardziej narażone na kontuzje. 

Matogą alternatywną leczenia urazów kolana przez sportowców jest kinezjotaping. Więcej o tej metodzie znajdą Państwo na naszej stronie w kategorii taśmy do tapingu.Stabilizator kolana przy zwyrodnieniu

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest to choroba polegająca na zaburzeniu chrząstki stawowej w konsekwencji powodującej ból stawów, osłabienie i trudności w poruszaniu się. Jest to również najczęstsza choroba układu ruchu oraz forma artretyzmu na którą choruje miliony ludzi na całym świecie. Częstym sposobem na walkę z tą chorobą jest dobór odpowiedniej ortezy na zwyrodnienie. Może być stosowana aby skorygować deformację, kontrolować wyrównanie oraz aby chronić kontuzję przed dalszym uszkodzeniem. Zapewnia ona wsparcie, które może zmniejszyć ból rzepki, przyspieszyć gojenie się wiązadeł i szybciej wrócić do zdrowia. Ortezy kolana można także stosować w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów

 

Otto Bock- niemiecki producent sprzętu ortopedycznego stworzył ortezy które stabilizują staw kolanowy podczas jego leczenia. Łagodzą ból oraz odciążąją więzadło rzepki i powierzchnię stawu rzepkowo-udowego. Szybko pozwalają wrócić do pełnego zdrowia i mogą służyć przez wiele latl.
 

Firma Oppo posiada także wiele usztywniaczy które zapobiegają naciągnięciom i uszkodzeniom kolana. Obok klasycznych ortez kolana posiadają również te z podwójnym zegarem, podwójnymi zawiasami lub innymi dodatkami. Również te zostały wykonane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Gwarantują wiele lat ich korzystania.

Ortezy ortopedyczne przeznaczone do ochrony kolana posiada również firma Reh4mat. Produkty proponowane przez tę firmę powstały by zmniejszać ból i zapobiegać kontuzjom. Często wybierane przez sportowców.

W zależności od ich przeznaczenia powstały ortezy kolana do

  • ścięgna i rzepki
  • immobilizacja
  • stabilizatory z funkcją pooperacyjną
  • z funkcją korekcyjną
  • z Regulacją ruchomości
  • kompresją
  • ochroną przy stanach zapalnych oraz wiele innych.Jeżeli dokucza Ci ból stawu kolanowego się z nami i kup swój stabilizator kolana i rzepki w niskiej cenie.

Bogaty asortyment naszego sklepu sprawi, że każdy odnajdzie taki produkt który będzie pasował do jego indywidualnych potrzeb. Jeżeli nie wiedzą Państwo który produkt wybrać, prosimy o kontakt telefoniczny, Nasi eksperci pomogą w wyborze.

Ortezy na kolano można również zobaczyć w sklepie medycznym Meta-Med w Poznaniu

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania