Ciśnieniomierze

Ciśnieniomierze lub Sfigmomanometry są to urządzenia, które służą do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi. W zależności od rodzaju ciśnieniomierza składają się one z mankietu z komorą powietrzną, manometru eletronicznego, sprężynowego bądź rtęciowego, pompki i zaworka, który służy do wypuszczania powietrza z mankietu

Każda osoba, która poważnie myśli o zdrowiu powinna pamiętać o codziennym mierzeniu ciśnienia. Najczęściej pomiar wykonuje się w godzinach porannych, najlepiej zaraz po wstaniu z łóżka. To co wpływa na nasze ciśnienie to przede wszystkim nasze samopoczucie, jakość snu, nerwy czy zmęczenie. Na ciśnienie ma także wpływ wypicie kawy lub alkoholu.


 

Rodzaje ciśnieniomierzy

 

Ciśnieniomierz jest urządzeniem, które jest urządzeniem znanym od wielu lat. Z każdym rokiem powstają coraz to nowsze modele ciśnieniomierzy, dlatego ich wybór jest tak wielki. Możemy wyróżnić następujące rodzaje ciśnieniomierzy:

 

Ciśnieniomierze mechaniczne- są to urządzenia których działanie odbywa się przez ręczne napompowanie mankietu a następnie odsłuchiwanie tonów za pomocą słuchawek lekarskich. Są one trudniejsze w obsłudze, jednak mimo to są często używane w służbach zdrowia. Mechanicze ciśnieniomierze można podzielić na rtęciowe i sprężynowe.


 

Ciśnieniomierze elektroniczne- są to najbardziej popularne ciśnieniomierze. Są proste w obsłudze i do swojego działania nie potrzebują słuchawek. Najnowsze modele dodatkowo umożliwiają wykrycie arytmii serca i migotania przedsionków. Ze względu na sposób zakładania ciśnieniomierzy elektronicznych możemy wyróżnić ciśnieniomierze nadgarstkowe oraz ciśnieniomierze naramienne.


 

Ciśnieniomierze dostępne w Poznaniu

 

Jeżeli chcą Państwo kupić tani ciśnieniomierz, który będzie solidny i wytrzymały a ponadto będzie dokładny i będzie służył przez wiele lat to takowy znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym ortezka.pl lub w placówce stacjonarnej znajdującej się w Poznaniu.

Jesteśmy sklepem który posiada praktycznie wszystkie rodzaje ciśnieniomierzy począwszy od mechanicznych przez elektroniczne i automatyczne. Na stanie posiadamy modele sfigmomanometrów cenionych w Polsce i za granicą producentów takich jak Intec, Gess czy chociażby Microlife.

 

Ciśnieniomierz to obowiązkowe urządzenie dla wszystkich osób, które leczą się na nadciśnienie tętnicze. Systematyczne, codzienne pomiary pozwalają na kontrolę wahań ciśnienia i ocenę reakcji na bieżącą dawkę leku. W naszej ofercie znajdują się nowoczesne, automatyczne ciśnieniomierze naramienne oraz nadgarstkowe. W ofercie sklepu można znaleźć także najbardziej zaawansowane urządzenia posiadające funkcję wykrywania arytmii serca. Jeżeli będą Państwo potrzebować pomocy w obsłudze sprzętu, nasz personel chętnie pomoże rozwiązać jakiekolwiek wątpliwości.

 

Zwolennikom wygodnych rozwiązań lub osobom poszukującym urządzenia idealnego na podróż polecamy ciśnieniomierze nadgarstkowe. Dzięki niewielkim rozmiarom taki model można mieć zawsze przy sobie. Model nadgarstkowy nie wymaga stabilnego podłoża w trakcie badania. Jest odporny na zmieniającą się temperaturę i wstrząsy. Nasze ciśnieniomierze idealnie nadają się na prezent na dzień babci i dziadka.

 

Zadbaj o swoje zdrowie i zdrowie najbliższych kupując swój ciśnieniomierz w niskiej cenie w naszym sklepie internetowym lub w sklepie medycznym w Poznaniu.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania