Schodołazy

Schodołaz jest to urządzenie służące do chodzenia po schodach przeznaczone dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. W zależności od rodzaju można wymienić schodołaz gąsienicowy oraz schodołaz kroczący. Obecnie schodołazy są tworzone tak by były łatwe w złożeniu oraz miały małą wagę co gwarantuje mobilność sprzętu.

Osoby niepełnosprawne, które mają problem w poruszaniu się i do przemieszczania się potrzebują wózka inwalidzkiego nie mogą sami chodzić po schodach. W takich przypadkach można skorzystać z windy przeznaczonej dla niepełnosprawnych lub zamontować krzesełko schodowe. Jednak nie zawsze taki montaż jest możliwy a jeżeli nawet to jest on dosyć kosztowny. Dla osób mających ograniczony budżet, których nie stać na taki sprzęt idealnym rozwiązaniem jest właśnie schodołaz. Dzięki swojej małej wadze i łatwości w składaniu bez problemu można go włożyć do bagażnika i przewieźć z miejsca na miejsce.

 

Rodzaje schodołazów

 

Schodołazy gąsienicowe jest to typ schodołaza wyposażonego w system gąsienicowy.

Są łatwe w składaniu schodołazy o małej masie, a co najważniejsze nie potrzebują wysiłku operatora. Niektóre modele schodołazów gąsienicowych zostały wyposażone w hamulec który jeszcze bardziej gwarantuje bezpieczeństwo osoby transportowanej.

Schodołazy kroczące są to proste i intuicyjne schodołazy dla niepełnosprawnych, które do pomocy potrzebują drugiej osoby. Są projektowane dla konkretnych modeli wózków lub gdy skorzysta się z płazów- umożliwiają wtedy korzystanie z każdego modelu wózków. Dzięki nim można pokonywać schody proste i kręte.

 

 

Na co zwrócić uwagę przed zakupem schodołazu?

 

Na początku warto zastanowić się gdzie i jak często będzie wykorzystywany sprzęt. Odpowiedź na to pytanie pomoże w wyborze rodzaju schodołazu. Jeżeli będzie on wykorzystywany w wyższych kondygnacjach lub w budynkach w których do pokonania jest wiele pięter i dysponujemy w miarę szeroką klatką schodową warto wtedy skorzystać ze schodołazów gąsienicowych.

Gdy jednak ilość schodów nie jest duża lub mamy wąrkie lub kręte schody wtedy lepiej sprawi się schodołaz kroczący

 

Schodołaz jest urządzeniem który pomaga w transportowaniu osób niepełnosprawnych ale źle użytkowany może nie działać tak jak powinien. Dlatego przed jego zamontowaniem ważne jest zapoznanie się z dołączoną do niego instrukcją.

 

 

Schodołazy dostępne w Poznaniu.

 

W asortymencie naszego sklepu można znaleźć schodołazy różnych firm i różnego rodzaju. Zarówno te kroczące jak i gąsienicowe. Są one dostępne w sklepie internetowym oraz w sklepie ortopedycznym stacjonarnym w Poznaniu. Spośród niektórych modeli jakie mogą Państwo u nas kupić warto wymienić schodołaz gąsienicowy LG 2004, Schodołaz kroczący z krzesełkiem C-MAX czy chociażby schodołaz gąsienicowy LG 2004 BASIC.

Jeżeli wiemy że schodołaz będzie potrzebny przez wiele lat i nie chcemy go wypożyczać warto postarać się o dofinansowanie na schodołaz ze środków PCPR

 

Firma Meta-Med dla swoich klientów ma do zaproponowania wypożyczenie schodołazu. Jest to ciekawa propzycja dla osób, które potrzebują sprzętu na krótki czas bądź są ograniczone finansowo. W przypadku chęci skorzystania z tej opcji zachęcamy do kontaktu telefonicznego w celu poznania większej ilości szczegółów.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania