Korektory Postawy

Dobra postawa ciała jest bardzo ważna. Świadczy bowiem o tym, że dbamy o swoje zdrowie oraz o to jak się prezentujemy. W obecnych czasach wiele osób ma zaburzenia postawy. Jest to problem, z którym zmagają się zarówno dzieci, osoby młode jak i te w podeszłym wieku. Obecnie wiele osób korzysta z dóbr technologicznych takich jak laptopy, czytniki ebooków, tablety czy telefony komórkowe. Gdy korzystamy z tych urządzeń zbyt długo, zapominamy o prawidłowej postawie ciała. Zła postawa kręgosłupa może spowodować bóle pleców, bóle szyi, wpłynąć negatywnie na trawienie i krążenie krwi.

Świetnym sposobem, który nie jest bardzo kosztowy, a który bardzo pomaga osobom mających wady postawy są korektory postawy. Są to urządzenia, które pomagają utrzymywać prostą postawę ciała.

 

Pajączek na proste plecy

 

Pajączek jest liderem wśród produktów z tej kategorii. Jest to produkt znany przede wszystkim z TV Market i Mango TV. Pajączek są to szelki które zakłada się na plecy. Dzięki wibracjom lub dźwiękom przypomina o trzymaniu naturalnie prostej postawy. Przypomnienie o prawidłowej postawy może odbywać się dzięki dźwiękom ale coraz częściej produkuje się pajączki, które zamiast dźwięku wytwarzają wibrację. Już po krótkim czasie korzystania z tego typu urządzenia można zauważyć wyraźną różnicę w postawie.

 

Nawyk garbienia może pojawić się u dzieci już od najmłodszych lat. Dlatego tak ważne jest aby nie lekceważyć tego problemu i już wtedy zaopatrzyć się w pajączka.

 

Prostotrzymacze zostały stworzone w taki sposób aby korygowały postawę, ale złe korzystanie z nich sprawi, że nie spełnią oni swojego przeznaczenia.


Jaki pajączek ortopedyczny wybrać?


Na rynku można znaleźć wiele modeli korektorów do prostowania pleców. Różnią się one wielkością, materiałem czy sposobem sygnalizacji o garbieniu się. Który zatem będzie idealny dla mnie lub dla mojego dziecka? Na początku zwróćmy uwagę na jego funkcjonalność. Co z tego, że będzie ładnie wyglądał jak nie będzie spełniał swojego zadania? Co jeszcze? Przede wszystkim powinniśmy skupić się na komforcie jego noszenia. Jeśli będzie on zbyt niewygodny, źle dopasowany to niechętnie będzie chciało się z niego korzystać. Największą skuteczność będzie miał ten pajączek na plecy, który jest najbardziej miękki.


Kolejną ważną rzeczą na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze korektora postawy jest łatwość użycia go. Przy jego zakładaniu nie powinniśmy potrzebować drugiej osoby. Dobrze zaprojektowany pajączek ortopedyczny to taki, który łatwo się dopasowuje, ale również taki który łatwo można schować pod ubraniem.




Korektor wad postawy powinien być dobrany do Twoich potrzeb. Jest wiele modeli dostępnych w różnych stylach, które zostały stworzone by wspierać konkretne części ciała np.: szyję, dolną część pleców lub całą górną część ciała. Przed wyborem modelu dla siebie upewnij się, że wybierasz produkt, który odpowiada Twoim potrzebom i jest skierowany do obszaru, w którym potrzebujesz największego wsparcia. Jeśli wybieramy pajączek na plecy dziecka wybierzmy go wspólnie z dzieckiem. W naszym sklepie znajduje się wiele modeli pajączków wibrujących jak i korektorów dźwiękowych, że każde dziecko znajdzie idealny model dla siebie.




Pajączek ortopedyczny dla dorosłych jest również często używany w walce z garbieniem się. Gdy ktoś zwraca nam uwagę, żebyśmy stali prosto i nie nie garbili to robimy to. Jednak po chwili znowu się garbimy. Dzieje się tak ponieważ nasze ciało nie jest przyzwyczajone do trzymania prawidłowej postawy. Osobom starszym również zdarza się nie trzymać prosto pleców . Dlatego warto chociaż spróbować skorzystać z takiego inteligentnego trenera postawy. Wystarczy nosić prosto trzymacze ortopedyczne 3 razy dziennie przez 15 min aby zobaczyć różnice. Bóle kręgosłupa będą zdecydowanie mniejsze i zmniejszy się senność w ciągu dnia. Nic więc dziwnego, że pajączek stał się jednym z najskuteczniejszych sposobów korygowania złej postawy. Dlatego klienci tak często go kupują.

 

Pajączki w Poznaniu

 

Wszystkie korektory postawy, które widoczne są w naszym sklepie internetowym są wykonane z trwałego materiału oraz wygodne w noszeniu. Jeżeli planują Państwo zakup pajączka dla siebie lub dla bliskiej osoby, zapraszamy do zapoznania się z ofertą dostępną w naszym sklepie w Poznaniu lub w internetowym sklepie medycznym ortezka.pl. Sklep w swoim asortymencie posiada korektory wad postawy z firmy Med- Patent. Firma zadbała o to by produkty były wysokiej jakości i w przystępnej cenie. Można kupić je w różnych wariantach kolorystycznych. Wszystkie modele zostały jednak zaprojektowane w taki sposób aby mogły z nich korzystać zarówno dzieci jak i osoby starsze. W ofercie posiadamy także zaawansowane korektory wad postawy firmy Reh4mat, które skierowane są pod wspieranie konkretnych części kręgosłupa.

 

Prostotrzymacze, które można kupić naszym sklepie w Poznaniu pomogą dzieciom pozbyć się złych nawyków związanych z postawą a to sprawi że w przyszłości nie będą miały problemów z kręgosłupem, natomiast korzystanie z nich przez osoby starsze, pomoże powrócić do prawidłowej postawy ciała, trzymać proste plecy oraz zmniejszy ich ból. Najlepsze pajączki można poznać po ich uniwersalności. Potrafią dopasować się do każdej postury. Często korektory postawy można schować pod ubranie co jeszcze bardziej wpływa na komfort ich noszenia.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania