Reh4mat Orteza łokcia AS-L

Reh4mat Orteza łokcia AS-L

AS-L
Dostępny na zamówienie
54,00 zł
Brutto
ROZMIAR

 

Łokieć Tenisisty a Łokieć Golfisty

ŁOKIEĆ TENISISTY A ŁOKIEĆ GOLFISTY

ŁOKIEĆ TENISISTY A ŁOKIEĆ GOLFISTY

Zarówno łokieć tenisisty jak i łokieć golfisty to jedne z najczęstszych schorzeń dotyczących stawu łokciowego. Obie dolegliwości polegają na tym samym, a więc stanie zapalnym tkanek miękkich, spowodowanym przeciążeniem mięśni i ich ścięgien w obrębie nadgarstka i przedramienia. W obu przypadkach stan zapalny może powodować chroniczne osłabienie ścięgien mięśni, prowadzące do mikrouszkodzeń. Zarówno łokieć tenisisty jak i łokieć golfisty powodują dolegliwości bólowe w obrębie łokcia. Jaka jest zatem różnica? Lokalizacja i częstotliwość występowania. Łokieć tenisisty to tzw. zespół nadkłykcia bocznego, a więc stan zapalny przyczepów ścięgien mięśni prostowników nadgarstka, zlokalizowanych właśnie z boku stawu łokciowego. Łokieć golfisty zaś to stan zapalny w obrębie nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej i występuje on znacznie rzadziej od łokcia tenisisty.

Wbrew pozorom ani łokieć tenisisty ani łokieć golfisty nie dotykają tylko aktywnych tenisistów i golfistów. Wręcz przeciwnie: zapalenie nadkłykci kości ramiennej mogą dotyczyć każdego, zarówno pracownika biurowego jak i fizycznego, a także pozostałych sportowców. Do najczęściej wykonywanych zawodów, powodujących dolegliwości ze strony stanów zapalnych ścięgien, należą hydraulicy, kucharze, fryzjerzy czy pracownicy biurowi.

Najlepszym sposobem na zniwelowanie dolegliwości bólowych łokcia tenisisty i golfisty, a także zapobieganie ich powstaniu, jest stosowanie opaski stawu łokciowego AS-L, odciążającej przyczepy ścięgien i redukującej bolesne punkty.

Charakterystyka wyrobu

Innowacyjna konstrukcja ortezy AS-L pozwala pelocie silikonowej umieszczonej w opasce koncentrować ucisk na mięśniach i ścięgnach zajętych przez schorzenie łokcia tenisisty i golfisty. Badania kliniczne wykazały, że ponad 80% pacjentów noszących opaskę na łokieć tenisisty/golfisty odczuwa wyraźną poprawę. Pelota silikonowa powoduje, że nacisk jest skierowany na przyczepy proksymalne prostowników i zginaczy mięśni przedramienia i ręki.

Systematyczne stosowanie opaski łokcia AS-L zmniejsza ryzyko przeciążenia lub naderwania ścięgien mięśni, a w przypadku wystąpienia dolegliwości ułatwia i przyspiesza gojenie.

Opaska na łokieć tenisisty i golfisty AS-L została wykonana z innowacyjnego surowca UniPren™.

UniPren™ to trójwarstwowy surowiec, składający się z zewnętrznej elastycznej poliamidowej dzianiny okładkowej o funkcji samoszczepnej, wewnętrznego rdzenia z pianki neoprenowej oraz elastycznej jerseyowej dzianiny okładkowej. Materiał ten charakteryzuje się miękkością i bardzo wysoką elastycznością. Bardzo ważnym atutem tego surowca jest to, że nie jest to wyrób dziany, nie posiada grubych włókien, przez co jego sploty nie odciskają się na skórze pacjenta i nie powodują ran w miejscach o dużej kompresji. Funkcja samoszczepna, surowca zdecydowanie ułatwia użytkowanie. Ponadto surowiec ten jest wodoodporny, dzięki czemu nie ma konieczności zdejmowania ortezy np. pod prysznicem.

Surowiec UniPren™ jest lekko elastyczny, współgra z każdym ruchem użytkownika, nie powoduje uczucia dyskomfortu i nie ogranicza ruchomości stawu łokciowego.

Orteza AS-L posiada silikonowe wypustki wykonujące mikromasaż podczas noszenia, a poliamidowa klamerka i pasek obwodowy ułatwiają regulację siły docisku.

Przeznaczenie

- łokieć tenisisty
- łokieć golfisty

Tabela rozmiarowa

RozmiarObwód przedramieniaSposób dokonywania pomiaru
Uniwersalny min 22 – max 30 cm
X-size min 25 – max 38 cm

Wyrób uniwersalny na prawą i lewą rękę.

44 Przedmioty
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania