Reh4mat ORTEZA STAWU SKOKOWEGO AM-OSS-12

Reh4mat ORTEZA STAWU SKOKOWEGO AM-OSS-12

AM-OSS-12
Dostępny na zamówienie
136,11 zł
ROZMIAR
STRONA

 

Skręcenie stawu skokowego

Staw skokowy to jeden z najbardziej skomplikowanych połączeń w ciele człowieka. Jego uraz jest jedną z najczęstszych przyczyn wizyty u specjalisty. Każdy staw posiada swoją fizjologiczną ruchomość. Jeżeli zostanie ona przekroczona, wówczas kończy się to skręceniem. Najczęściej dotyczy to osób aktywnych fizycznie.

Wyróżniamy 3 stopnie skręceń:
I stopnia – czyli delikatne naciągnięcie więzadeł, połączone z niewielkim krwiakiem i opuchlizną.
II stopnia – mocne naciągnięcie więzadeł, niejednokrotnie połączone z ich naderwaniem.
III stopnia – całkowite zerwanie więzadeł, powodujące niestabilność stawu oraz ból i duży obrzęk.

Jak temu zapobiec? Wypróbuj naszą ortezę kostki AM-OSS-12 i przekonaj się, że profilaktyka to najlepszy sposób na walkę ze skręceniem!

Charakterystyka produktu

Stabilizator AM-OSS-12 firmy Reh4Mat został tak zaprojektowany aby sprostać najwyższym wymaganiom jakie stawiają osoby aktywne ortezom stawu skokowego. Dzięki zastosowaniu dynamicznego surowca i cienkiej konstrukcji pasuje do wszystkich rodzajów obuwia, także do obuwia sportowego. Orteza zawiera obustronne, anatomicznie wyprofilowane elementy usztywniające wbudowane wewnątrz stabilizatora.

Cała konstrukcja ortezy wykonana jest z surowca UniPren.

UniPren to surowiec charakteryzujący się miękkością i wysoką elastycznością, co zdecydowanie ułatwia przyleganie wyrobu do stawu skokowego i gwarantuje właściwą kompresję. Jest to strukturalny surowiec składający się z pianki neoprenowej i poliamidowych elastycznych dzianin okładkowych. Bardzo ważnym atutem tego surowca jest to, że nie jest to wyrób dziany i nie posiada grubych włókien, przez co sploty nie odciskają się na skórze pacjenta i nie powodują ran w miejscach o dużej kompresji. Zewnętrzna powłoka UniPrenu posiada funkcję samoszczepną, co zdecydowanie ułatwia dopasowanie i użytkowanie wyrobu.

Orteza AM-OSS-12 łatwo dopasowuje się do anatomicznych kształtów stawu skokowego, a dzięki wielokierunkowej elastyczności ucisk na staw jest równomiernie rozłożony. Wyjątkowo miękki i cienki surowiec gwarantuje wygodę w trakcie codziennego użytkowania, a mocne taśmy elastyczne dodatkowo zabezpieczają staw przed ewentualnym urazem.

Dużym atutem naszego stabilizatora AM-OSS-12 jest to, że dzięki swej uniwersalnej konstrukcji, nie jest on dedykowany na konkretną nogę oraz występuje tylko w dwóch rozmiarach, przez co nie ma konieczności utrzymywania wysokich stanów magazynowych w sklepie medycznym.

Ustawienie stopy w inwersji lub ewersji

Orteza stawu skokowego AM-OSS-12 daje możliwość ustawienia stopy w inwersji lub ewersji.

W zależności od podatności stawu, możemy korygować i ustalać pożądane ustawienie stopy. Taką możliwość osiągamy poprzez regulację siły napięcia jednej z dwóch taśm elastycznych.

W celu korekcji przywiedzenia należy mocniej napiąć taśmę wychodzącą od wewnętrznej strony stopy. Natomiast, w celu korekcji odwiedzenia należy postąpić odwrotnie. Poprzez utrzymanie standardowego napięcia pasów krzyżowych, ustawiamy stopę w pozycji neuralnej.

Przeznaczenie

  • stabilizacja przy umiarkowanych i przewlekłych urazach stawu skokowego,
  • choroba zwyrodnieniowa w obrębie stawu skokowego i stopy,
  • inne urazy kostki i stopy z nawracającym lub nadmiernym obrzękiem,
  • przewlekła niestabilność stawu skokowego,
  • skręcenie stawu skokowego.

Tabela rozmiarowa

Rozmiar Obwód przez piętę Sposób dokonywania pomiaru
M 27-33 cm
L 33,5-39 cm

Uniwersalny na prawą i lewą nogę

Całkowita wysokość ortezy: 19 cm

 

50 Przedmioty
No reviews

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania