Stabilizator na łokieć tenisisty E10
Stabilizator na łokieć tenisisty E10
Stabilizator na łokieć tenisisty E10
Stabilizator na łokieć tenisisty E10
Stabilizator na łokieć tenisisty E10
Stabilizator na łokieć tenisisty E10

Stabilizator na łokieć tenisisty E10

E10
Dostępny na zamówienie
27,78 zł
ROZMIAR

 

Problemy ze stawem łokciowym niestety nie należą do rzadkości. Najczęstszą ich przyczyną są nadwyrężenia spowodowane fizyczną pracą zawodową obciążającą rękę w tym miejscu lub aktywne uprawianie sportu. Powodem bólu łokcia może być także uraz, np.: stłuczenie, zwichnięcie, skręcenie lub złamanie. Bardzo ważne jest to, aby w takim przypadku jak najszybciej podjąć kompleksową terapię. Zaniedbanie tej kwestii może skutkować bowiem ciągłym nawracaniem dolegliwości, a nawet obniżeniem sprawności ręki.

 

Wskazania do stosowania stabilizatora łokcia

 

Ten model stabilizatora łokcia marki Tynor zalecany jest najczęściej przez lekarzy ortopedów i specjalistów od rehabilitacji osobom zmagającym się z zapaleniem nadłykcia kości ramiennej i ścięgna nadgarstka określanymi jako: łokieć tenisisty i łokieć golfisty. Ściągnięcie i kompresja w miejscu występowania bólu pozwala zredukować dolegliwości pacjenta i ograniczyć ryzyko pogłębiania się skutków urazu czy przeciążenia. Fizjoterapeuci często doradzają stosowanie go profilaktycznie podczas wzmożonej aktywności fizycznej. Silikonowa wkładka pozwala nie tylko skoncentrować ucisk we właściwym miejscu, ale także zamortyzować wstrząsy powstające podczas aktywności fizycznej. Delikatnie masuje miejsce uszkodzenia, czy przeciążenia, w którym zlokalizowany jest ból. Opaska została zaprojektowana tak, aby ryzyko jej przesunięcia podczas wykonywania ruchów było, jak najmniejsze, dzięki czemu jej używanie jest w pełni komfortowe.

 

Właściwości produktu

 

Komfort użytkowania

 

Wewnętrzna część opaski, która ma kontakt ze skórą, została wykonana z bardzo przyjemnej w dotyku tkaniny. Pozwala ona skórze oddychać, nie powoduje podrażnień ani uczuleń. Krawędzie stabilizatora starannie obszyto miękką lamówką, co nie tylko poprawia estetykę produktu i podnosi jego trwałość, ale także podnosi wygodę jego użytkowania. Krawędzie nie uwierają ani nie wcinają się w skórę. Duża regulacja obwodu opaski pozwala doskonale dopasować siłę jej zacisku do własnych potrzeb i preferencji. Jest bardzo łatwa w zakładaniu i zdejmowaniu. Właściwie dopasowana nie przesuwa się nawet podczas dużej aktywności fizycznej.

 

Zmniejszenie dolegliwości bólowych

 

Kompresja w miejscu występowania bólu pozwala zmniejszyć jego natężenie oraz zapobiega pogłębianiu się urazu. Odciąża także staw łokciowy, zapobiegając powstawaniu nadwyrężeń. Dzięki silikonowej wkładce masuje i rozgrzewa uszkodzone miejsce, co pomaga zniwelować stan zapalny i tym samym przyspieszyć proces gojenia.

 

Możliwość prania

Opaska stosowana jest bezpośrednio na skórę, dlatego jej utrzymanie w czystości jest szczególnie ważne. W razie potrzeby można ją wyprać ręcznie w niskiej temperaturze. Uprzednio należy zapiąć rzep, aby stabilizator zachował swój kształt. Po zakończeniu prania opaskę można delikatnie odcisnąć z wody i pozostawić do swobodnego wyschnięcia. Do jej czyszczenia nie można stosować silnych detergentów, nie należy także jej prasować ani suszyć w suszarce bębnowej.

 

 

Zastosowanie:

 • Łokieć tenisisty i golfisty
 • Stany przeciążeniowe i zespoły bólowe
 • Profilaktycznie podczas wzmożonej aktywności fizycznej
 • Stany zapalne i reumatyczne
 • Ukierunkowanie kompresji i ciśnienia

Cechy:

 • Oddychający i wytrzymały wyrób
 • Priocepcja przyśpiesza gojenie poprzez efekt ciepła
 • Sylikonowa poduszka z wypustkami koncentruje ucisk
 • Łatwa samodzielna aplikacja
 • Sportowy design, wysoka estetyka i jakość

Gwarancja bezpieczeństwa

Marka Tynor jest uznanym na całym świecie producentem wyrobów medycznych. Po jej produkty chętnie sięgają lekarze i rehabilitanci, ponieważ wyróżniają się nie tylko wysoką jakością, ale także bezpieczeństwem dla zdrowia pacjenta. Prezentowany stabilizator łokcia spełnia wymogi normy ISO 9001 oraz ISO 13485, a także Światowej Organizacji Zdrowia określone dla tego rodzaju sprzętu. Posiada także certyfikat CE dla wyrobów medycznych klasy I. Użytkowany zgodnie z przeznaczeniem i według wskazań lekarza jest zatem w pełni bezpieczny dla zdrowia pacjenta.

Rozmiar:
Zmierzyć obwód wokół łokcia w pozycji wyprostowanej.

 • S 18 - 25 cm
 • M 25 - 30 cm
 • L 30 - 35 cm
 • XL 35 - 40 cm
49 Przedmioty
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania