Stabilizator stawu łokciowego E11
Stabilizator stawu łokciowego E11
Stabilizator stawu łokciowego E11
Stabilizator stawu łokciowego E11
Stabilizator stawu łokciowego E11
Stabilizator stawu łokciowego E11

Stabilizator stawu łokciowego E11

E11
Dostępny na zamówienie
27,78 zł
ROZMIAR

 

Urazy i przeciążenia łokcia zdarzają się nie tylko zawodowym sportowcom. Często kontuzję w jego obrębie dotykają także osób amatorsko uprawiających sport, pracujących przy maszynach produkcyjnych, komputerze, a także wykonującym ciężką pracę fizyczną. W wielu przypadkach ulgę przynosi elastyczny stabilizatorŁagodna kompresja stabilizuje bowiem i odciąża staw łokciowyzmniejszając przy tym dolegliwości bólowe.

 

Wskazania do stosowania stabilizatora łokcia

 

Elastyczny ochraniacz jest często stosowany przez lekarzy ortopedów i fizjoterapeutów u pacjentów z rozmaitymi problemami w obrębie łokciaZapewnia mocną kompresję i wsparcie przedramienia oraz stawu. Pozwala to złagodzić dolegliwości bólowe spowodowane stanami zapalnymi wywołanymi zmianami zwyrodnieniowymi lub urazami różnego pochodzenia. Produkt ten z powodzeniem wykorzystywany jest także w doleczaniu poważnych urazów, a także w końcowym etapie rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych. Dzięki niemu pacjent szybciej może wrócić do uprawiania sportu lub pracy, ponieważ stabilizator dodatkowo chroni go przed odnowieniem urazu lub powstaniem przesilenia. Elastyczna opaska została zaprojektowana tak, aby gwarantować pełny zakres ruchu ręki, jednocześnie utrzymując w fizjologicznym położeniu staw, więzadła i kości. Dzięki temu może być stosowana również profilaktycznie podczas wykonywania różnego rodzaju aktywności, czyli np. uprawiania sportu czy pracy fizycznej. Zmniejsza bowiem ryzyko powstawania przeciążeń i urazów.

 

Właściwości produktu

 

Łatwe zakładanie i zdejmowanie

 

Zakładanie i zdejmowanie stabilizatora jest bardzo łatwe. Wystarczy włożyć rękę do elastycznej, tkanej bezszwowo opaski i naciągnąć ją do pożądanej wysokości. Po umieszczeniu jej na miejscu należy zapiąć pas stabilizujący na mocny rzep o dużym zakresie regulacji. Produkt został zaprojektowany tak, aby jego założenie i zdjęcie jedną ręką było bezproblemowe, nawet dla osób, które cierpią z powodu bólu, a zakres ich ruchów jest ograniczony.

 

Komfort użytkowania

Stabilizator składa się z dwóch części: elastycznej opaski i stabilizującego pasa zapinanego na rzepy. Tkana bezszwowo opaska zapewnia mocną i przyjemną kompresję stawu. Tkanina, z której została wykonana, rozciąga się bowiem we wszystkich kierunkach, a jej struktura w miejscu zgięcia jest inna, aby nie zaburzała prawidłowej pracy stawu. Krawędzie stabilizatora zabezpieczono tak, aby niezależnie od aktywności pacjenta pozostawał on na miejscu. Dodatkowo stabilizator posiada pas zapinany na przedramieniu. Mocne zapięcie na rzep ma duży zakres regulacji. Zapewnia ono maksymalną ochronę i odciążenie łokcia podczas aktywności fizycznej.

 

Łatwe utrzymanie w czystości

 

Utrzymanie w czystości prezentowanego stabilizatora jest bardzo łatwe. W razie potrzeby można wyprać go ręcznie w wodzie o temperaturze nieprzekraczającej 30ᵒC z dodatkiem łagodnego środka piorącego. Po zakończeniu prania można go delikatnie odcisnąć i pozostawić do wyschnięcia. Żadnej części stabilizatora nie należy prasować ani suszyć w suszarce bębnowej.

 

Gwarancja bezpieczeństwa

 

Marka Tynor jest uznanym na całym świecie producentem wyrobów medycznych. Po jej produkty chętnie sięgają lekarze i rehabilitanci, ponieważ wyróżniają się nie tylko wysoką jakością, ale także bezpieczeństwem dla zdrowia pacjenta. Prezentowany stabilizator łokcia spełnia wymogi normy ISO 9001 oraz ISO 13485, a także Światowej Organizacji Zdrowia określone dla tego rodzaju sprzętu. Posiada także certyfikat CE dla wyrobów medycznych klasy I. Użytkowany zgodnie z przeznaczeniem i według wskazań lekarza jest zatem w pełni bezpieczny dla zdrowia pacjenta.

ROZMIARY:
S 15 - 20 cm
M 20 - 25 cm
L 25 - 30 cm

XL 30 - 35 cm
50 Przedmioty
No reviews

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania