Reh4mat Orteza tułowia AM-WSP-10

Reh4mat Orteza tułowia AM-WSP-10

AM-WSP-10
Dostępny na zamówienie
302,00 zł
Brutto
ROZMIAR

 

Zwężenie kanału kręgowego występuje głównie u osób po 40. roku życia. Przyczyn stenozy jest wiele. Najczęstszą są szeroko rozumiane zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, w tym osteoartroza. Ponadto, schorzenie to mogą powodować: przepuklina dysku, urazy, guzy i choroba Pageta. Większość dolegliwości, prowadzących do zwężenia kanału kręgowego, powstaje na skutek powtarzających się przeciążeń, do jakich dochodzi w ciągu dnia. Dlatego, na stenozę kanału kręgowego najczęściej cierpią pracownicy fizyczni bądź ci, przebywający w jednej pozycji przez dłuższy czas (kierowcy, pracownicy biurowi).

Kręgosłup zbudowany jest z kręgów i dysków, które mają za zadanie amortyzować wstrząsy. Taka budowa chroni rdzeń kręgowy, czyli kluczową strukturę układu nerwowego, łączącego mózg z resztą ciała. Gdy dochodzi do zwężenia kanału kręgowego, otwarta przestrzeń pomiędzy kręgami zaczyna się znacząco zmniejszać, a w kanale robi się coraz mniej miejsca.

Wówczas następuje podrażnianie okolicznych nerwów, co skutkuje bólem, a także uczuciem mrowienia i drętwienia obrębie kończyn i tułowia. Co więcej, stenoza może prowadzić do rwy kulszowej, opadającej stopy, trudności z chodzeniem, a nawet do utraty kontroli nad wypróżnianiem!

Jak leczyć bądź uniknąć zwężenia kanału kręgowego?

Obok tradycyjnej terapii farmakologicznej zaleca się stosowanie ortezy kręgosłupa. Do tego celu doskonale nadaje się nasza orteza lędźwiowo-piersiowa ELVAplus.

Zatem, jeśli jesteś po urazie kręgosłupa bądź cierpisz na osteoartrozę, przepuklinę dyskową, chorobę Pageta lub zmiany nowotworowe, ta orteza powstała specjalnie dla Ciebie!

Charakterystyka produktu

Aktywna orteza lędźwiowo-piersiowa ELVAplus to jedna z najskuteczniej działających ortez kręgosłupa na rynku. Doskonale stabilizuje i odciąża odcinek lędźwiowo-piersiowy kręgosłupa, zapobiegając jego deformacji.

Orteza została wyposażona półsztywną pelotę brzuszną oraz tylne elastyczne stalki ortopedyczne.

Elementy te zabezpieczają kręgosłup przed niekontrolowanym ruchem w kierunku urazu. Dodatkowo wyrób wyposażono w unikatowy system taśm z uproszczonym sposobem ich zakładania, zapewniających optymalne dopasowanie produktu w części tylnej. Taśmy te posiadają system dynamiczny, pozwalający na swobodne wykonywanie ruchów w ortezie oraz nie ograniczają funkcji oddechowych pacjenta. System regulacji maksymalizuje ucisk brzucha z minimalną siłą ciągnięcia. Wywiera odpowiedni ucisk dopasowując się do anatomii poszczególnych pacjentów.

Boczne części ortezy wykonano z elastycznej oddychającej dzianiny, którą dla zapewnienia jeszcze większego komfortu, wyposażono w otworki wentylacyjne.

Dzięki zastosowaniu tego surowca oraz specjalnie zaprojektowanych anatomicznych przednich zapięć, orteza Elva doskonale dostosowuje się do kształtów anatomicznych każdego pacjenta.

W tylnej części ortezy zainstalowano innowacyjną, dynamiczną pelotę lędźwiowo-piersiową z systemem Pull&Go.

 

Pelota ta doskonale dostosowuje się do krzywizny kręgosłupa każdego pacjenta. Dodatkowa indywidualizacja produktu odbywa się poprzez regulację krzywizny peloty lędźwiowo-piersiowej. Regulacja ta jest płynna i odbywa się jednym ruchem, poprzez napięcie pasa tylnego lub jego zwolnienie.

AM-WSP-10

STABILIZACJA Th8-L5

Przeznaczenie

 • ostre zespoły bólowe w odcinku piersiowo-lędźwiowo-krzyżowym,
 • uraz w obrębie piersiowo-lędźwiowo-krzyżowym kręgosłupa,
 • zwyrodnienie kręgosłupa w odcinku piersiowo-lędźwiowo-krzyżowym,
 • dyskopatia w odcinku piersiowo-lędźwiowym,
 • po zabiegach operacyjnych w rejonie przejścia piersiowo-lędźwiowego kręgosłupa,
 • zmiany nowotworowe w obrębie Th8-L5,
 • Choroba Pageta,
 • po zdjęciu unieruchomienia gipsowego w odcinku przejścia piersiowo-lędźwiowo-krzyżowego jako stabilizator,
 • deformacja kręgosłupa w odcinku piersiowo-lędźwiowym,
 • przeciążenia odcinka piersiowo-lędźwiowo-krzyżowego,
 • niestabilność stawów kręgosłupa piersiowo-lędźwiowo-krzyżowego,

Tabela rozmiarowa

Rozmiar Obwód w pasie Sposób dokonywania pomiaru
S 65-75 cm
M 75,5-85 cm
L 85,5-97 cm
XL 97,5-110 cm
XXL 110,5-125 cm
XXXL 125,5-145 cm
 
50 Przedmioty
No reviews

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania